Zobacz temat - [R214i 1,4 97r]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i 1,4 97r]

spink - Pon Maj 19, 2008 01:37
Temat postu: [R214i 1,4 97r]
Witam
Czy samochód jak w tytule posiada jeden czujnik temperatury (równocześnie podaje sygnał na wskaźnik na liczniku i do kompa) czy dwa oddzielne. I drugie pytanie czy ten samochód podczas uruchamiana zapala kontrolke check engine (czy ona wogle jest). Zadaję te pytania bo im więcej przeglądam i im więcej czytam to mniej wiem a uważam, że autko mi trochę dużo pali (8 - 9 l/ 100km) i to jest pierwsze co chće sprawdzić. Wskazania temperatury na liczniku są ok. Mam też problem z blaszkami przy klockach hamulcowych (tzn z ich brakiem) i niewiem gdzie to dostać - według Rave'a oznaczone to jest jako PAD RETAINER. Ich brak powoduje problemy z cofaniem się klocków.

Kruchy - Pon Maj 19, 2008 01:51

Czujniki sa dwa, jeden do kompa drugi do wskaznika na desce.
Nie ma kontrolki check.
Blaszki powinny byc na klocku, o ile klocki sa prawidlowe, informuja one tylko o zuzyciu sie (koncu) klocka.

spink - Pon Maj 19, 2008 02:01

Dzięki za odpowiedź. Jeden czujnik jest obok chłodnicy na wężu a drugi?
Co do blaszek to nie chodzi mi o te co są przy klockach (te sygnalizują poprzez "pisk" zużycie klocka) tylko o te co są na rysunku oznaczone czerwonym kolorem - nie wiem jak to nazwać po polsku i sprzedawcy w sklepach mnie nie rozumieją

Kruchy - Pon Maj 19, 2008 02:15

Oba czujniki sa po prawej stronie silnika, jeden skierowany w dol a drugi w strone pasa przedniego.
Co do blaszek to chyba najprosciej szukac w uzywkach. Jezeli chcesz nowe, a nie umiesz wytlumaczyc w sklepie to zrob wydruk i pokaz o ktore ci chodzi :)