Zobacz temat - [R416] Olej w zbiorniku wyrównawczym...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Olej w zbiorniku wyrównawczym...

MalyNicki - Sro Maj 21, 2008 10:37
Temat postu: [R416] Olej w zbiorniku wyrównawczym...
Witam.
Mój problem pojawił się około miesiąc temu, wcześniej bylo wszystko ok kolor płynu idealny aż tu nagle pojawiły się oczka oleju a teraz jest juz bardziej zanieczyszczony, zaznacze iż innych przyczyn nie zauważyłem wskazujących na uszczelke pod głowica tzn. temp. silnika pozniżej połowy wskażnika , nie ubywa płynu ani oleju, na bagnecie oleju nie ma dwóch wskazań.
Czy musze wymienić uszczelke pod głowicą czy moge jeździć??

bandieta - Sro Maj 21, 2008 10:46

ja bym od razu obstawiał uszczelkę - też tak miałem, ba nawet kompresja była ok - poprostu olej się przedmuchwiał przez jakąś szparkę - nie chce być pesymistą ale raczej bedzie coraz gorzej (ja jeździłem i zatkałem chłodnicę - także nie polecam na tym śmigać)
maciej - Sro Maj 21, 2008 10:46

Masz początki uszczelki i lepiej wymienić od razu, bo:
a) jak Ci pójdzie bardziej np. w długiej trasie, to możesz zabić silnik (przegrzać, zebrać płyn do oleju itp)
b) jak Ci pójdzie w trasie to wykosztujesz się jeszcze na lawetę i hotel w obcym mieście
c) jak z tym pojeździsz to więcej oleju przejdzie do układu chłodzenia, a olej źle działa na przewody gumowe i jak tak dłużej pojeździsz to możesz potem jeszcze mieć do wymiany niektóre przewody chłodzenia