Zobacz temat - [R214 si 1997] klika pytań
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 si 1997] klika pytań

yorker - Sro Maj 21, 2008 16:10
Temat postu: [R214 si 1997] klika pytań
Witam wszystkich forumowiczów.
Ostatnio pojawiło sie kilka problemików związanych z moim autkiem. Pierwsza sprawa to niedziałające dodatkowe światło stop. Z dnia na dzień przestało świecić :/ . Nie wiem co sprawdzić, gdzie luknąć, a do elektryka nie chcę, bo mam przykre doświadczenia:(
Druga rzecz co ostatnio mnie zaciekawiło. Było parę dni ciepłych, więc użyłem już w tym sezonie klimatyzacji. Zraz po jej włączeniu (gdzieś po 30 sek), załącza sie wentylator od klimatyzacji. Chodzi przez jakiś czas wyłącza i znowu włącza i tak cały czas przy włączonej klimie. Czy to normalne czy raczej nie??? Jeżeli nie to co mam zrobić??
Wreszcie na końcu - sprzęgło. Samochód mam od roku i od początku tak jest, tzn mi to przeszkadza. Sprzęgło łapie zaraz przy podłodze, muszę się z nim obchodzić bardzo delikatnie żeby nie było szarpnięcia ale i tak po roku jeżdżenia wychodzi mi to średnio. O szybkiej zmianie biegów bez szarpnięcia nie ma mowy. Aha i tak trochę jest luzu w pedale, jak nacisnę pedał. Czego to objawy?? Da się to jakoś wyregulować?? A może sprzęgło kończy swój żywot??
Będę wdzięczny za pomoc...

piter34 - Sro Maj 21, 2008 16:34

yorker napisał/a:
Aha i tak trochę jest luzu w pedale, jak nacisnę pedał. Czego to objawy?? Da się to jakoś wyregulować??

Można skasować luz linki. Wpisz w szukajkę "+kasowanie +luzu +linki"

yorker napisał/a:
Pierwsza sprawa to niedziałające dodatkowe światło stop. Z dnia na dzień przestało świecić :/ . Nie wiem co sprawdzić, gdzie luknąć,

Wiązka elektryczna idąca do tylnej klapy.

yorker - Sro Maj 21, 2008 17:13

piter34 napisał/a:
Można skasować luz linki

Tylko mam mały głupi problem:(, nie wiem gdzie jest linka:(((

piter34 - Sro Maj 21, 2008 17:14

yorker napisał/a:
Tylko mam mały głupi problem:(, nie wiem gdzie jest linka:(((

Idzie od ściany grodziowej do skrzyni biegów... :roll:
Jak staniesz przodem do podniesionej maski to gdzieś po prawej znajdziesz, między kielichem a silnikiem.

giewu - Sro Maj 21, 2008 18:03

yorker napisał/a:
Pierwsza sprawa to niedziałające dodatkowe światło stop. Z dnia na dzień przestało świecić :/ . Nie wiem co sprawdzić, gdzie luknąć, a do elektryka nie chcę,

zacznij od sprawdzenia stanu przewodów stanowiących wiązkę tylnej klapy (ta po prawej stronie klapy), a następnie jeśli tam będzie wszystko ok zerknij na porady zawarte w tym temacie
yorker napisał/a:
Czy to normalne czy raczej nie??? Jeżeli nie to co mam zrobić??
jeśli dobrze kojarzę to załączanie i wyłączanie kompresora klimatyzacji uzależnione jest od temperatury (działa jak lodówka, raz się załącza, raz wyłącza) ...
btw. jeśli chodzi o klimę to jednak radziłbym Ci pojechać do specjalistycznego zakładu na jej sprawdzenie tym bardziej, że na całego zaczyna się sezon klimatyzacyjny ;)

yorker - Sro Maj 21, 2008 19:24

Dobra. Linke znalazłem, ciągnąłem... luz w pedale jak był tak jest, ale teraz szarpie prawie niewyczówalnie, stop świeci, łączenie kabli z tymi blaszkami w lampie - jedna część nie stykała - zrobione:). Zastanawia mnie jeszcze ten wiatrak, wszystko ładnie chłodzi, klima działa idealnie, ale dlaczego on tak często sie włącza..
Jeszce jedno pytanie odnośnie naciągnięcia linki gazu. Jak próbuje kręcić tą "nakrętka" regulująca naciąg linki, to ona cały czas wraca do wcześniejszego położenia. macie na to jakiś sposób??

------------------
edit----z linką od gazu juz nieaktualne, juz wiem jak to zrobić:)

Wielkie dzięki

R-200 - Sro Maj 21, 2008 22:35

Ten wiatrak po to jest by chodził. Pomyśl że to zimno które leci w środku nie bierze się z niczego i musi być schłodzony czynnik w chłodnicy klimy wlaśnie przy jego pomocy. :lol: :lol:
yorker - Czw Maj 22, 2008 02:43

No tak wiem o tym...
nie znam nikogo kto by miał R214, dlatego pytam tu na forum, czy to normalne, że załącza sie on tak często. Pamiętam, że w tamtym roku tak się nie działo.