Zobacz temat - [R45] Klima-potrzebuję na gwałt schemat.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Klima-potrzebuję na gwałt schemat.

eszet - Sro Maj 21, 2008 19:35
Temat postu: [R45] Klima-potrzebuję na gwałt schemat.
Ponieważ od jakiegoś czasu mam problem z klimką,byłem jakiś miesiąc temu w dwóch niezależnych serwisach klimy.Tam podpięli mi automat i ...stwierdzili w obu,że ze strony ilości czynnika jest wszystko ok.Doradzili mi,żebym zapukał do elektryka.Tak zrobiłem.Ten z kolei posprawdzał,pomierzył i doszedł do wniosku ,że czujnik na filtrze osuszaczu jest padnięty.
Kupiłem więc ten czujnik i jazda z powrotem do serwisu.
Zrobili mi pełny cykl(wraz z wymianą czujnika ),mam wydruk.Cóż z tego jak problem pozostał? :/

Znaczy dzieje się tak:
załączam klimę,słyszę szczeknięcie pompy,obroty wzrastają,zaczyna ładnie chłodzić.
Po ok 1-3 min słychać ponowne szczeknięcie pompy,po czym znów i znów- tak kilka razy,coraz częściej i po chwili leci już zwykłe powietrze i nie słyszę,żeby się pompa włączała.
Jak wyłączę silnik i odczekam kilkanaście minut mogę znów powtórzyć tą sekwencję.

Poradżcie,proszę,co może być jeszcze padnięte po linii elektrycznej.
Na razie opieram się na tym,że mechanik od klimy stwierdził,iż mechanicznie jest wszystko sprawne,a układ napełniony i szczelny.

Skiba - Sro Maj 21, 2008 20:00

Kliknięcie, to nie "szczęknięcie pompy", a załączające się sprzęgiełko sprężarki.

Niech w serwisie spróbują ściągnąć z 50g czynnika z układu i zobaczyć czy się coś poprawiło. Możliwe, ze w układzie jest za dużo czynnika, ciśnienie szybko rośnie, powodując wyłączenie sprężarki. BTW ile gram czynnika nabili przy serwisie ?

eszet - Sro Maj 21, 2008 20:34

Skiba napisał/a:
BTW ile gram czynnika nabili przy serwisie ?

590 gram.Nie wiem czemu,ale tak mam na wydruku.Na moje powinno chyba być 640 g(auto jest z Włoch,więc kierownicę mam normalnie:))??Ale to w takim razie i tak nie ponad graniczną.
Cytat:
Kliknięcie, to nie "szczęknięcie pompy", a załączające się sprzęgiełko sprężarki.

O to mi właśnie chodziło :wink: Koło pasowe kręci się cały czas,ale sprzęgło załącza się tak jak wyżej.
Zauważyłem też,że każdorazowe wyłączenie silnika,odczekanie minutki,dwóch skutkuje załączeniem się sprzęgła,natomiast "na ruchu" wyłączenie i ponowne załączenie klimy nic nie daje.

R-200 - Sro Maj 21, 2008 22:28

Nic nie piszesz o wentylatorze chłodnicy, jeśli nie chodzi to po wzroście ciśnienia sprężarkę rozłącza czujnik ciśnienia. Wentylator chlodnicy powinien chodzić stale. :roll:
eszet - Sro Maj 21, 2008 22:51

Wentylator załącza się wraz z wciśnięciem guzika A/C

[ Dodano: Czw Maj 22, 2008 15:41 ]
Nikt nie ma więcej żadnego pomysłu? :cry:

przemo285 - Czw Maj 22, 2008 17:53

Nie piszesz jaki masz typ klimy czy oryginał czy dokłakę ale proponuję zdemontować schowek i zobaczyć czy nie ma regulacji termostatu przy parowniku , czyli przy tej chłodniczce wewnątrz auta pod schowkiem :?:
Skiba - Czw Maj 22, 2008 18:56

przemo285 napisał/a:
Nie piszesz jaki masz typ klimy czy oryginał czy dokłakę ale proponuję zdemontować schowek i zobaczyć czy nie ma regulacji termostatu przy parowniku , czyli przy tej chłodniczce wewnątrz auta pod schowkiem :?:


A czy w R, była taka regulacja ?

eszet - Pią Maj 23, 2008 01:14

Cytat:
Nie piszesz jaki masz typ klimy czy oryginał czy dokłakę ale proponuję zdemontować schowek i zobaczyć czy nie ma regulacji termostatu przy parowniku , czyli przy tej chłodniczce wewnątrz auta pod schowkiem

Nie,no tutaj nie ma żadnej rzeżby,klima oryginalna,tylko cuś ją boli,ale za cholerę nie mogę wyczaić co..
Do R-userów w okolicy Oświęcimia:czy jest tu gdzieś w pobliżu jakiś człek który kuma o co biega w tych sprawach,czy tylko same serwisy,które podpinają idiot-automat,a jak trzeba wymienić czujnik,to wzruszają ramionami????
Sorry za mój sarkazm,ale normalnie jak pokochałem ten złom,tak mnie rozwalił,rzekomo banalny ten problem :evil: .Kurka,im więcej nim jeżdżę,tym bardziej mi się podoba(a mam go już prawie rok),ale rozpiepsza mnie właśnie w szczegółach...yyy znaczy takie drobiazgi,ale wkur****jące.
Mimo to i tak będę go dojeżdżał,ale ..kurde,przydałaby się klimka :lol:

[ Dodano: Pon Maj 26, 2008 20:35 ]
Jedna gorąca prośba:nie mam w tej chwili dostępu do mojego komputera(RAVE)-jestem w pracy.Byłby ktoś tak uprzejmy i zapodał schemat klimy do mojego R?


Wielkie dzięki z góry.

[ Dodano: Sob Cze 21, 2008 13:22 ]
Problem rozwiązany :arrow: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=27332