Zobacz temat - [R400] Podskakująca przednia oś
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Podskakująca przednia oś

des - Pią Maj 23, 2008 01:13
Temat postu: [R400] Podskakująca przednia oś
Witam, problem dość nietypowy, ponieważ podczas szybszego ruszania przednia oś mojego Roverka tak jakby podskakiwała. Dzieje się to sporadycznie na mokrej nawierzchni ale nie zawsze, na suchej jest ok. Kiedy już przednie koła zaczynają tracić przyczepność, cały przód tak jakby podskakiwał. Kiedyś coś czytałem, że mogą to być poduszki silnika ale sam nie wiem :???:
Lechos - Pią Maj 23, 2008 13:45

Moj jak chce nim szarpnac to caly przod napier......dziela (skacze) a bylem na tescie amorkow i sa ok, poduchy cale i sprzeglo wymienione. Przynajmniej mam powod zeby jezdzic ekonomicznie :)
misi3k - Pią Maj 23, 2008 14:05

Hmm może chłopaki trzeba delikatniej obchodzić się z gazem a nie "buta"? :P U mnie jest to samo na mokrej. Kumpel też tak ma w Pasku i Audi 100 tak więc myślę, że to normalne jak się przydusi.
sTERYD - Pią Maj 23, 2008 14:15

a jakie macie opony??
des - Pią Maj 23, 2008 14:24

misi3k napisał/a:
U mnie jest to samo na mokrej. Kumpel też tak ma w Pasku i Audi 100 tak więc myślę, że to normalne jak się przydusi.

No to mnie uspokoiłeś :smile:

sTERYD napisał/a:
a jakie macie opony??

Zgodne z zaleceniem producenta.

sTERYD - Pią Maj 23, 2008 14:37

to może inaczej... w jakim stanie??
może są nierównomiernie zużyte na obwodzie, i w pewnych miejscach przyczepność jest mniejsza niż w innych.... :/
tak tylko pomyślałem....

Paul - Pią Maj 23, 2008 22:20

sTERYD napisał/a:
może są nierównomiernie zużyte na obwodzie, i w pewnych miejscach przyczepność jest mniejsza niż w innych....

Na nówkach sztukach też tak jest ;p

Ciufa - Pią Maj 23, 2008 22:34

spotkałem sie z tym zjawiskiem w każdym aucie przednio napędowym
w niektórych minimalnie, a w oplach tłucze baaaardzo mocno :)