Zobacz temat - halogeny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - halogeny

jackie80 - Pią Maj 23, 2008 12:09
Temat postu: halogeny
witam
czy ktoś z Was zakładał halogeny w miejsca atrap na zderzaku z przodu swojego roverka?
może ktoś ma jakąś poradę, jak to zrobić, czego unikać, jakie wybrać halogeny.
2 pytanie: czy odcięcie zapłonu jest dobrym rozwiązaniem jako zabezpieczenie?
pozdrówka

michone - Sob Maj 24, 2008 07:34
Temat postu: Re: halogeny
jackie80 napisał/a:
witam
czy ktoś z Was zakładał halogeny w miejsca atrap na zderzaku z przodu swojego roverka?
może ktoś ma jakąś poradę, jak to zrobić, czego unikać, jakie wybrać halogeny.
2 pytanie: czy odcięcie zapłonu jest dobrym rozwiązaniem jako zabezpieczenie?
pozdrówka

ad.1 najlepiej kupić orginalny zestaw ale to drogo :/
ad.2 po co Ci?? masz immo :) z alarmem :)

Raptile - Sob Maj 24, 2008 09:01

Zabezpieczeń nigdy nie za mało
michone - Sob Maj 24, 2008 10:52

RaPt!l3 napisał/a:
Zabezpieczeń nigdy nie za mało
ponoc w Polsce nie bylo jeszcze zgłoszenia kradzieży roverka :) wiec :)
artfrik - Sob Maj 24, 2008 16:24

Ja wstawiłem do swojego R400, oryginały no i zrobiłem instalację do nich, bo nie było :/
(jakieś 400-500PLN mnie to wyniosło)

Tomaszi - Wto Maj 27, 2008 07:48

Tak sam robie przymiarki do halogenów. W takim razie poprosze o szczegółową instrukcje !!
A tak swoją drogą fajnie by było znaleźć taki art na str.klubowej -opis z fotkami :)

Markzo - Czw Maj 29, 2008 13:13

w moim byla fabryczna instalacja ale nie bylo halogenow....poprzedni owner zalozyl takie soczewkowe pod rejestracja, na fotkach mojego Tomcata to dobrze widac. wygalda to chyba nie najgorzej mi sie podoba;) ale swieci kiepsko w porownaniu to oryginalow....mysle nad przeniesieniem ich w miejsce orygnuilanych halogenow;)
artfrik - Pią Maj 30, 2008 12:35

Tomaszi napisał/a:
W takim razie poprosze o szczegółową instrukcje !!
A tak swoją drogą fajnie by było znaleźć taki art na str.klubowej -opis z fotkami :)


Hmm, nic prostszego, potrzebne elementy:
- halogeny
- zaślepki (tutaj uwaga: są różne wersje zaślepek inne są do sedana i inne do hatchbacka)
- wyłącznik halogenów zintegrowany z przeciwmgielnym tylnym (najlepiej dopaść oryginał z jakiegoś anglika)
- przekaźnik (jeśli podepniesz bez niego to możesz uszkodzić instalację elektryczną, nie pamiętam dokładnego modelu)
- trochę kabla (najlepiej w dwóch kolorach do odróżnienia "+" i "-" u mnie poszły w tym samym kolorku)
- bezpiecznik (10A chyba wystarczy)
- konektory (do przekaźnika 4 szt. i u mnie nie ma wtyczek do halogenów więc też są wpięte kable w nie poprzez konektory, kolejne 4 szt. i 1 bądź 2 szt. poszły do podpięcia zasilania włącznika halogenów)
- lutownica i zaciskarka do konektorów bądź dla wprawnego gościa płaskoszczypy
- śrubki z nakrętkami z teflonem do przykręcenia halogenów i zaślepek (6szt. - halogeny, 2szt. - zaślepki)

Instalacja:
"-" idzie od akumulatora bezpośrednio na jeden halogen i na drugi, natomiast "+" idzie do przekaźnika i z powrotem na halogeny, przekaźnik umieściłem tam gdzie fabryczne bezpieczniki pod kierownicą, zasilanie przekaźnika z włącznika halogenów, a zasilanie włącznika to zmostkowanie z zasilaniem od tylnego przeciwmgielnego, miernikiem zmierzyłem na którym kabelku jest 12V jak włącze stacyjkę i światła i zrobiłem pajączka.
Do montażu halogenów najlepiej ściągnąć zderzak, chyba że się pogimnastykujesz jak ja i odkręcisz górę zderzaka i boczki przy nadkolach.


Mam nadzieję że nie zamotałem za bardzo... Pod koniec przyszłego miesiąca postaram się zrobić kilka fotek i uściślić opis jak tylko zakończę sesję :/

Korczus - Pią Maj 30, 2008 13:05

artfrik napisał/a:
- zaślepki (tutaj uwaga: są różne wersje zaślepek inne są do sedana i inne do hatchbacka)


Zaślepki lubią "ginąć" więc też warto je jakoś przymocować :P

dzozef - Sro Wrz 16, 2009 16:24

Witam, czy któryś z Was montował w R200 jakieś nieoryginalne halogeny? Czy w R200 jest w standardzie instalacja elektryczna pod halogeny?

Z góry dzięki za wszelkie informacje

pozdrawiam

szymon1986 - Nie Wrz 27, 2009 13:24

Przepraszam że wcinam się w temat ale mam pytanie czy halogeny od R25 podejdą ładnie pod R200?
Krzysi3k - Nie Wrz 27, 2009 13:59

Same halogeny są chyba identyczne, ale ramki halogenów są inne.
des - Pon Wrz 28, 2009 00:42

Ja także przymierzam się do montażu halogenów, ale mam pytanie. Czy konieczne jest aby kupić coś takiego?
http://moto.allegro.pl/it...er_400_200.html
Czy może wystarczy sam halogen?
http://moto.allegro.pl/it...ogen_prawy.html

szymon1986 - Pon Wrz 28, 2009 16:27

skoro halogeny identyczne podobno są to ramki też raczej powinny takie same byc...??? tak ja to widzę :)
Krzysi3k - Pon Wrz 28, 2009 16:45

W 200 i 25 są te same halogeny, a ramki inne...