Zobacz temat - [rover 200 1.4] koszt koszt nabicia klimy i wymiany filtra?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 200 1.4] koszt koszt nabicia klimy i wymiany filtra?

pietro - Pon Maj 26, 2008 22:05
Temat postu: [rover 200 1.4] koszt koszt nabicia klimy i wymiany filtra?
Może ktoś mi powiedzieć ile kosztuje nabicie czynnika chłodzącego i wymiana filtra w klimatyzacji ? chyba chodzi o ten kabinowy? i gdzie udałoby się zrobić to we Wrocławiu?

dzięki z góry

sTERYD - Pon Maj 26, 2008 22:17

gdzie to nie wiem koszt nabicia 100-200 plnów +ew. 100-150 filtr osuszacz+ ew. czyszczenie :cool:
DawidNB - Pon Maj 26, 2008 22:22

tylko jak kupujesz auto w komisie i gadają że wystarczy jedynie nabić i wszystko będzie ok weź poprawkę na to, że to komis. Bardzo często się zdarza, że jak klimy nie ma w komisie to jej nie będzie wcale.

Oczywiście to nie jest reguła.

pawel86 - Pon Maj 26, 2008 22:23

Witam, nie wiem jak tam u was się cenią, mi w profesjonalnym warsztacie zajmującym się tylko klimatyzacjami powiedzieli 150 zł, w cenę wchodzi sprawdzenie szczelności i właśnie nabicie klimy. Natomiast za dobry filtr kabinowy trzeba zapłacić ok 50 zł. :wink:
pietro - Pon Maj 26, 2008 23:46

to znaczy chodzi o to, że mam propozycje kupna auta od osoby prywatnej. No i klima jest uszkodzona, według właściciela (po konsultacji z mechanikiem) należy nabić i wymienić filtr.
Dlatego też byłem ciekaw jaki to jest koszt. a na to co słyszę w komisach biorę oczywiście poprawkę ;)

TomC - Pon Maj 26, 2008 23:55

Klime robiłem koło miesiąca temu w małej miejscowości za miastem, w którym mieszkam.
Sprawdzenie klimatyzacji, test szczelności, napełnienie oleju, barwnika, czynnika chłodzącego, czyszczenie i odgrzybianie oraz wymiana filtra kabinowego 225zł. (45zł filtr Filtron) Wszystko potwierdzone wydrukiem.

giewu - Wto Maj 27, 2008 09:48

pietro napisał/a:
No i klima jest uszkodzona, według właściciela (po konsultacji z mechanikiem) należy nabić i wymienić filtr.

jeżeli prawdą jest to co powiedział właściciel czyli kwestia "uszkodzonej" klimy to tylko jej nabicie wtedy koszt nie powinien przekroczyć 150 zł.
natomiast na Twoim miejscu wziąłbym poprawkę na słowa właściciela i poprosił o usunięcie "usterki" przed zakupem samochodu ;)