Zobacz temat - [R75] Diagnostyka, błędy jakie wyskoczyły
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Diagnostyka, błędy jakie wyskoczyły

Dam-Kam - Czw Maj 29, 2008 17:52
Temat postu: [R75] Diagnostyka, błędy jakie wyskoczyły
Witam,
Jak sie wali to na całego !! Właśnie wróciłem do domu i od razu wybrałem sie R75 na diagnostyke. W sumie wyskoczyło mi 8 błędów (dodam że odkąd go mam to pierwsza diagnostyka):
1) 13573 Sterowanie czasem grzania. Awaria sterownika żrzenia - to pewnie wtedy co mi zalało elektryke
2) 7680 CAN - wiadomośći Zakłócenia działania
3) 4693 Czujnik ciśnienia wtrysku wstępnego Za wysoki sygnał
4) 4688 Elektryczna pompa paliwa Przerwa
5) 1152 Sterowanie wentylatorem chłodnicy Przerwa
6) 7685 Regul. prędk. jazdy - część obsługi Zakłócenia działania - to pewnie po chiptuningu
7) 7669 Elektron. blokada odjazdu Brak kodu
8) 4704 Ciśnienie wtrysku wstępnego - kontrola Ciśnienie za małe
po skasowaniu błędów i przejażdzce wyskoczył jeszcze raz błąd z pozycji 8 czyli: 4704 Ciśnienie wtrysku wstępnego - kontrola Ciśnienie za małe.

Koledzy Jak ktoś może mi podpowiedzieć od czego może być i co mogą oznaczać błędy których nie opisalem to bardzo o to prosze.

A teraz ide robić pompke sprzęgła

pzdr
Damian

Rowan - Czw Maj 29, 2008 18:57

Wiesz co, ten ostatni błąd też może być spowodowany chipem. Bo mógł Ci ten tuner zmniejszyć dawkę, a co za tym idzie ciśnienie wtrysku, a podnieść ciśnienie doładowania.
przemo285 - Czw Maj 29, 2008 21:29
Temat postu: Re: [R75 2.0CDT '01] diagnostyka, błędy jakie wyskoczyły
Dam-Kam napisał/a:
Witam,
Jak sie wali to na całego !! Właśnie wróciłem do domu i od razu wybrałem sie R75 na diagnostyke. W sumie wyskoczyło mi 8 błędów (dodam że odkąd go mam to pierwsza diagnostyka):
1) 13573 Sterowanie czasem grzania. Awaria sterownika żrzenia - to pewnie wtedy co mi zalało elektryke


To jest norma tym się nie sugeruj.
Dam-Kam napisał/a:
2) 7680 CAN - wiadomośći Zakłócenia działania


Takie błędy są bardzo częste - komunikacyjne.

Dam-Kam napisał/a:
3) 4693 Czujnik ciśnienia wtrysku wstępnego Za wysoki sygnał
4) 4688 Elektryczna pompa paliwa Przerwa
5) 1152 Sterowanie wentylatorem chłodnicy Przerwa


Prawdopodobnie masz uszkodzony wentylator chłodnicy lub jego jakiś bieg.

Dam-Kam napisał/a:
6) 7685 Regul. prędk. jazdy - część obsługi Zakłócenia działania - to pewnie po chiptuningu
7) 7669 Elektron. blokada odjazdu Brak kodu
8) 4704 Ciśnienie wtrysku wstępnego - kontrola Ciśnienie za małe


Za małe niskie /wstępne ciśnienie paliwa to jest powiązane z tą przerwą pompy paliwa.

Dam-Kam napisał/a:
po skasowaniu błędów i przejażdzce wyskoczył jeszcze raz błąd z pozycji 8 czyli: 4704 Ciśnienie wtrysku wstępnego - kontrola Ciśnienie za małe.


Co do tego błędu to dognij i przesmaruj piny we wtyczce czujnika wysokiego ciśnienia paliwa , znajduje się on na końcu tej rury (akumulatora paliwa)od której odchodzą rurki do wtryskiwaczy - stały problem , proponuję pojeździć z dwa dni i zrobić test. Większość tych błędów wynikają z ciśnień paliwa i to wszystko sie nakłada (może to być efekt kończących się pomp w zbiorniku lub przy akumulatorze)

Dam-Kam - Czw Maj 29, 2008 21:51

Rowan, a to nie może być czasami początek problemu z pompką paliwa w baku ??
przemo285, dzieki że sie tak rozpisałeś :mrgreen: :wink:

Rowan - Czw Maj 29, 2008 21:53

Dam-Kam, też może być.
przemo285 - Czw Maj 29, 2008 21:56

Proponuję jeszcze sprawdzic filtr paliwa w zbiorniku.
Dam-Kam - Czw Maj 29, 2008 22:05

czasu mi nie starczy na weekendzie ale to już zostawie mechaniorom moim zacnym... :wink:
PHJOWI - Pią Maj 30, 2008 10:04

Zobacz czy czasami nie masz mokrych węzy obok filtra paliwa przy aku , miałem taki przypadek tego konkretnego błędu
Dam-Kam - Pią Maj 30, 2008 16:49

PHJOWI, węze mam suche :???:

[ Dodano: Sob Maj 31, 2008 21:46 ]
swa pytania do PHJOWI i przemo285: macie te pompki do sprzedania ?? który mi zaproponuje lepszą cenę ?? ;>