Zobacz temat - [R75] Problem z pompą paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z pompą paliwa

mmm888 - Nie Cze 01, 2008 22:54
Temat postu: [R75] Problem z pompą paliwa
Witam. Mam problem z moim R75 (2003r).
Kupiłem R75 2.0 CDT 40.000km przebieg jednak po przejechaniu nim około 30 tys kilkakrotnie odcieło mi zapłon podczas jazdy. Po przekreceniu stacyjki i odpaleniu - jechał dalej. Sytuacja powtarzała się nieregularnie z różną czestotliwością.
Pojechałem do mechanika - komputer pokazał ze wariuje zawór ciśnienia paliwa na pompie como. Po wyciągnięciu okazało się że ma on mały defekt i wymieniłem go na nowy.
Jeździłem tak przez ok 5000km - i znowu to samo.

Mechanik stwierdził, że musiałem nalać kiedys jakiegos niepewnego paliwa i dostała pompa paliwa i zaproponował abym szukał innej na wymiane gdyż tak to sie skończy. Nowa to koszt 4000zł. Co myślicie?
Pozdrawiam
:/

[ Dodano: Pon Cze 02, 2008 07:42 ]
mmm888 napisał/a:
Witam. Mam problem z moim R75 (2003r).
Kupiłem R75 2.0 CDT 40.000km przebieg jednak po przejechaniu nim około 30 tys kilkakrotnie odcieło mi zapłon podczas jazdy. Po przekreceniu stacyjki i odpaleniu - jechał dalej. Sytuacja powtarzała się nieregularnie z różną czestotliwością.
Pojechałem do mechanika - komputer pokazał ze wariuje zawór ciśnienia paliwa na pompie como. Po wyciągnięciu okazało się że ma on mały defekt i wymieniłem go na nowy.
Jeździłem tak przez ok 5000km - i znowu to samo.

Mechanik stwierdził, że musiałem nalać kiedys jakiegos niepewnego paliwa i dostała pompa paliwa i zaproponował abym szukał innej na wymiane gdyż tak to sie skończy. Nowa to koszt 4000zł. Co myślicie?
Pozdrawiam
:/

:beczy:

piter34 - Sob Cze 07, 2008 20:42

mmm888 napisał/a:
Co myślicie?

Nikt nie ma nic do powiedzenia? :roll:

Zukowaty - Sob Cze 07, 2008 21:14

a pomyslec ze mialem wzaisc diesla,uff.Przepraszam ze Cie dobijam ale kupilem 2 miesiace temu 2.0 V6 i obok stal diesel,zastanawialem sie ale jak porownuje ceny to chyba jednak Pb rozsadniejsze.

[ Dodano: Sob Cze 07, 2008 21:15 ]
a co to wlasniwie ta pompa como? Bo normalna paliwa w zaminniku kosztuje kilkaset zl

Rowan - Sob Cze 07, 2008 22:07

Cytat:
a co to wlasniwie ta pompa como

To pompa Common Rail - Wysokiego ciśnienia.
A moim zdaniem, to tylko zawór. Wydmuchaj go dokładnie kompresorem, powinno pomóc. Już u kilku użytkowników pomogło. Ja miałem to samo. A co do ceny, to w Krk u Podolskich powiedzieli żebym nie skłamał, bo nie pamiętam, ale albo 12 lub 11 tyś.

[ Dodano: Sob Cze 07, 2008 22:08 ]
Mój wujek przy 406 HDI po kupnie nowego zaworu, po 2 tygodniach musiał go wydmuchać bo auto gasło co rusz.

mmm888 - Sob Cze 07, 2008 23:13

Cytat:

Mój wujek przy 406 HDI po kupnie nowego zaworu, po 2 tygodniach musiał go wydmuchać bo auto gasło co rusz.


Musze tak zrobić, nie chce mi sie wierzyć że siadłaby pompa po niecałych 80k przebiegu. Auto pierwsza klasa tylko w dieslu naprawdę trzeba uważać CO SIĘ TANKUJE.

Jak sprzedam moją 75-tke to tylko dlatego żeby kupić nowszą :smile:

Teraz leje tylko na BP - i serio, widać różnicę!

[ Dodano: Sro Cze 11, 2008 07:43 ]
Wymienilem filtr paliwa. Zawór wyczyściłem. Zobaczymy co bedzie sie działo. Wygląda niby lepiej już nie gaśnie - a wył. silnik przy każdym prześciu pow. 2.5tys obr.
Jutro przetestuje na trasie na paliwie BP oczywiście.

Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Cze 21, 2008 18:43 ]
Pomogło :wink: