Zobacz temat - [Freelander] Beepy samochodu, dźwięki komputera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Beepy samochodu, dźwięki komputera

cactooz - Nie Cze 01, 2008 23:14
Temat postu: [Freelander] Beepy samochodu, dźwięki komputera
Witam.

W moim freelanderze podczas jazdy co jakiś czas słyszę potrójne beep (dźwięk jakby osrzeżeń komputera pokładowego). Nie wiem co to może oznaczać. Dodatkowo mam uszkodzony wyświetlacz na desce więc nie wiem, czy równocześnie pojawia się na nim jakiś komunikat. Nie umię znaleźć również żadnej prawidłowości, kiedy wspominane dźwięki sie pojawiają? Czy ktoś może mi wyjaśnić co mogą one onaczać?

Pozdrawiam.

przemo285 - Pon Cze 02, 2008 07:19

Na wyświetlaczu nie pojawiają się żadne komunikaty tylko zegar i stacje radiowe , można to naprawić u elektronika jest to problem braku kontaktu w miejscu połączenia płytki i taśmy (już pisałem o tym wcześniej) , co do pikania to może sygnalizuje Tobie że masz słabą baterię w pilocie powinna razem z tym pikaniem mrugać dioda od alarmu na zegarach. :wink:
cactooz - Pon Cze 02, 2008 11:23

O wyświetlaczu już wiem, czytałem odpowiedzi. Jeśli chodzi o dźwięki znalazłem w necie informację, iż potrójny "beep" oznaczać może problem z klimatyzacją a dokładnie z kompresorem. Na stronie jest również opis w j. angielskim, teraz tylko muszę znaleźć jakiś słownik, w którym będą tłumaczenia nazw części. Być może tamten opis rozwiąże mój problem.