Zobacz temat - [R414] Nie chce palić/muli przy odpalaniu kiedy jest ciepły
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Nie chce palić/muli przy odpalaniu kiedy jest ciepły

rudik- - Pon Cze 02, 2008 18:11
Temat postu: [R414] Nie chce palić/muli przy odpalaniu kiedy jest ciepły
Witam serdecznie, od pewnego czasu mam problem ze swoim Roverkiem 414 Si 97r.. Pokolei opisze co mu dolega.
Mój Roverek jak przestoi całą noc (nawet w zimie) to odpala na dyk, bez zadnych problemów. Problem pojawia sie kiedy jade gdzies dalej i np. przyjdzie mi wyskoczyc na 5 minut do sklepu, wtedy kiedy chce go juz odpalić to go muli przy odpalamiu (rozrusznik przekreci 2,3 razy i albo odpali albo nie). Myslałem ze to może coś ze świecami, sprawidziłem świece są ok; zawiozłem więć rozrusznik do regeneracji ale problem dalej jest. Gdybym przykładowo zatrzymał sie jeszcze raz na 2,3 minuty i wyłaczył zapłon to poraz drugi juz by nie odpalił. Musiałbym mu dac z 30min, żeby odpoczął albo musiałbym go poprostu nie gasić. Podczas jazdy go nie muli, nie spada moc. Ładowanie jest dobre, sprawdzał mi to mechanik, wymieniłem tez jakies 4 miesiace temu kable. Sam nie wiem gdzie juz szukać przyczyny. Prosze o pomoc.
Pozdrawiam.

AndrewS - Wto Cze 03, 2008 23:52

problem trudny do zlokalizowania, bo wystepuje sporadycznie, musisz sprawdzic "czego nie ma" gdy silnik nie odpala, iskra, pompa paliwa, lub ogolnie czy dostaje paliwo