Zobacz temat - [R400] Nie działa nawiew.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Nie działa nawiew.

podlygracz - Sro Cze 04, 2008 08:52
Temat postu: [R400] Nie działa nawiew.
Witam, mam prośbę o jakieś info. Podczas jazdy nawiew włączony był na 4 biegu razem z klimą (jest dosyć gorąco) i w pewnym momencie całkowicie przestał działać (nie działa na żadnym biegu) - sprawdziłem bezpieczniki ale wydaje się, ze jest tam wszystko ok. Bardzo proszę o informację co to może być i ile ewentualnie może kosztować naprawa, gdzie ją najlepiej przeprowadzić (warszawa) ?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

sTERYD - Sro Cze 04, 2008 08:57

a bezpieczniki pod maską też sprawdzałeś?
świeci Ci sie kontrolka na przycisku klimy? jeśli nie to chyba jednak bezpiecznik ;)
jeśli tak, to sprawdź, czy do silnika dochodzi prąd, w R400 się go dość łatwo wyjmuje, może coś się z nim stało i padł :hm:
a jeśli nie dochodzi prąd to trzeba posprawdzać wszystkie połaczenia, włącznik, a i może jakiś kabelek sie przelamał, czy coś :(

podlygracz - Sro Cze 04, 2008 09:01

Pod maską nie sprawdzałem (zaraz to zrobię) - a kontrolka od klimy się świeci.

[ Dodano: Sro Cze 04, 2008 09:14 ]
Sprawdziłem pod maską i czy to jest normalne, ze bezpiecznik od nawiewu (30A) jest jakby ulokowany pół centymetra wyżej niż inne (tzn ta plastikowa cześć bo jesli chodzi o umocowanie to jest przykręcony tak jak inne).

sTERYD - Sro Cze 04, 2008 09:31

skoro kontrolka od klimy się świeci to z bezpiecznikami raczej w porządku... :cool:
teraz pora zajrzeć za schowek :/

rybakowy - Sro Cze 04, 2008 22:20

A ja mam taki problem,moze ktos pomoze: zaczeło sie dzis,wyjechałem z pracy,pokretło od ciepła miałem prawie na poł dałem na całkiem zimne ale jak samochod sie zagrzał to w aucie tez sie zrobiło gorąco,po przyłozeniu dłoni do nawiewu cały czas leci ciepłe no moze letnie ale nie zimne,po załączeniu klimy robi sie chłodno :grin: tylko ze mi klima nie słuzy a jazda z otwartymi szybami przy 110 to porażka,prosze o pomoc
sTERYD - Sro Cze 04, 2008 22:54

sprawdź, czy pancerzyk od linki ciepło-zimno jest dobrze zamocowany, zwłaszcza przy pokrętle, tam jest przykręcony na cienkawym plastiku, który potrafi czasem pęknąć :(
rybakowy - Sro Cze 04, 2008 22:57

jesli chodzi o krecenie to dziwna sprawa,widac rych linki przy silniku koło turba idzie przewod gumowy chyba z ciecza do nagrzewnicy i widac jak zawor sie otwiera i zamyka jak krece ale jak do oporu przekrece to strzeli i na zimno i na ciepło co jeszcze ciekawe to jak dmuchawa idzie to moge se krecic ciepło zimno a i tak wtedy nic nie da sie zmienic,jak zostało tak musi bym chyba ze wyłacze dmuchawe dam na zimne to git był do dzis :/
tetryk - Czw Cze 05, 2008 07:18

witam ziomala !
Cyk - Czw Cze 05, 2008 19:07

podlygracz słuchaj jeśli bezpiecznik jest cały to ja w swojej 400 miałem podobny problem z nawiewem i daje głowę że to rezystor wentylatora. Który znajduje się za schowkiem pasażera. Jak odkręcisz schowek to po prawej stronie znajduje się rezystor. Dałbym zdjęcia jak to wygląda i jak to naprawić ale nie wiem jak tu wrzucić. Na Alegro widziałem taki za 150 PLN. Ale jesteś sam w stanie to naprawić bez problemu tylko potrzebny ci drut oporowy. Kupisz go jako sprężynkę w sklepie z pierdami elektrycznymi jako grzłkę do prodiży czy innych piecyków. musisz tylko zmierzyć grubość przepalonego drutu. Jak byś chciał to foto prześlę Ci na emila. daj cynk :grin: na prywatną wiadomość lub na GG:3157481. jeśli mam racje to za 6 pln to naprawisz. :lol:

[ Dodano: Czw Cze 05, 2008 19:25 ]
rybakowy, posłuchaj kolegi Steryda pewno ma rację.że pancerz jest już gdzieś przetarty i :> haczy.

rybakowy - Czw Cze 05, 2008 22:48

Spoko spoko w wymiane drucików juz sie bawiłem jak tylko nabyliśmy roverka i do dzis działa :cool: tylko ze wiesz troche nad tym myslałem i wymysliłem ze to wina tego zaworka ktory na węzy do nagrzewnicy koło TURB-a,miał bym prośbe gdybys mogł zrobic foto jak u Ciebie jest to zrobione,umnie jest spręzyna zaczepiona drutem o kolektor wydechowy wiec ze tak powiem "NASI TAM BYLI".
Cyk - Czw Cze 05, 2008 23:28

Ok zobaczę jak to u mnie wygląda i pstryknę fotkę :smile: tylko że ja mam benzyne a ty masz disla ale reszta to będzie to samo.