Zobacz temat - [R416] Klima
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Klima

west - Czw Cze 05, 2008 08:53
Temat postu: [R416] Klima
Witam,

mam kilka drobnych pytan zwiazanych z klima. najpierw geneza. ponad miesiac temu pojechalem na przglad szczelnosci klimy i nabicie czynnika. nabilem i klima dzialala rewelacyjnie... 3 tygodnie. pojechalem sprawdzic i sie okazalo, ze czynnika juz nie ma... wypunktuje, zeby bylo latwiej:

- jak wyglada proces nabicia klimy. slyszalem, ze jesli instalacja jest nieszczelna to nie da sie nabic czynnika. prawda to?
- mechanik nie mogl znalezc nieszczelnosci i proponowal mi szukanie za pomoca azotu
- gdzie w krakowie mozna fachowo poszukac nieszczelnosci i jakie to sa koszta. ta metoda azotem (?) mnie interesuje, bo gosc w goglach z ultra-latarka nic nie znalazl.


pozdrawiam i z gory dzieki za rade.

Paul - Czw Cze 05, 2008 09:08

west napisał/a:
jak wyglada proces nabicia klimy. slyszalem, ze jesli instalacja jest nieszczelna to nie da sie nabic czynnika. prawda to?

Zależy, jak bardzo jest nieszczelna ;p
Jak masz dziurę dużą, to faktycznie nie nabijesz, bo na bieżąco Ci wszystko ucieknie :(
Normalna procedura:
1. wyciągnięcie 'starego' czynnika i oleju z instalacji
2. wytworzenie podciśnienia w układzie w celu spr. szczelności
3. nabicie odpowiedniej ilości czynnika i oleju
4 srawdzenie działania, i

5. uciecha z jazdy z klimą ;)

U Ciebie widocznie jest jakaś niewielka nieszczelność, skoro 3 tyg. ciśnienie trzymało, albo dziura zrobiła się później :roll:

west napisał/a:
ta metoda azotem (?) mnie interesuje, bo gosc w goglach z ultra-latarka nic nie znalazl.

Coś kiepsko szukał :shock: Sprawdził Ci parownik? Chłodnicę klimy?
I tak Azot = latarka :P - Musi być jakiś czynnik, do którego dodaje się marker UV, inaczej w życiu wycieku nie znajdziesz :(

west - Czw Cze 05, 2008 17:04

udalo mi sie namierzyc firme robiaca w klimie. maja troche lepszy sprzet niz przecietny zaklad (dobijaja cisnienie azotem i szukaja dziury czujnikiem elektrycznym).
dam znac jak zobacze jak chlopaki sobie poradzili z moim bolidem.

roverfun - Czw Cze 05, 2008 17:32

Pytanie poza konkursem, czy jak mam pustą klime do nabicia to czy wlaczac przycisk powinno sie cos uruchomic czy to zabezpieczenie przed czyms ze nic sie nie dzieje na pustym?
giewu - Czw Cze 05, 2008 18:33

roverfun napisał/a:
czy jak mam pustą klime do nabicia to czy wlaczac przycisk powinno sie cos uruchomic czy to zabezpieczenie przed czyms ze nic sie nie dzieje na pustym?

nic się nie dzieje na pustym albo na zbyt mało pełnym ;)

piter34 - Pon Cze 09, 2008 12:45

west napisał/a:
udalo mi sie namierzyc firme robiaca w klimie. maja troche lepszy sprzet niz przecietny zaklad (dobijaja cisnienie azotem i szukaja dziury czujnikiem elektrycznym).
dam znac jak zobacze jak chlopaki sobie poradzili z moim bolidem.

No i jak jest?
Możesz podać namiary na tę firmę?