Zobacz temat - [R45] Drzwi tylne-prawe nie otwierając się od środka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Drzwi tylne-prawe nie otwierając się od środka

huzar - Pią Cze 06, 2008 23:14
Temat postu: [R45] Drzwi tylne-prawe nie otwierając się od środka
Moje poszukiwania na forum nie przyniosły rezultatów więc piszę...

Jeśli mój problem okaże się pierdołą to proszę o łagodne potraktowanie :oops:

Problem wygląda tak: nie otwierają mi się tylne prawe drzwi od środka.

Zacząłem od child-locka, co nie rozwiązało problemu. W żadnej pozycji nie da się otworzyć drzwi od środka.

Nie wiele myśląc śrubokręt w rękę i zdjąłem boczek drzwi. Ku mojej radości okazało się że drut łączący mechanizmy klamki i zamka spadł z zaczepów. Trochę ekwilibrystyki i wszystko wróciło na swoje miejsce. Przy okazji dowiedziałem się że już ktoś grzebał w tych drzwiach (brak folii wklejanej pod boczek na drzwi i pokaleczony kombinerkami "kołek" ten do zamykania drzwi poniżej linii tapicerki)

Niestety mimo że drut wrócił w zaczepy to drzwi dalej nie dało się otworzyć. Klamka do oporu a tu nic :cry:

Trochę główkowania czy dobrze drut włożony ale raczej nie da się go odwrócić. W końcu zdjąłem drut z zaczepu na klamce i pociągnąłem dalej niż pozwala na to mechanizm klamki. I pstryk!! Drzwi stanęły przede mną otworem.

Zanim przetnę drut i go skrócę na prostym odcinku przy klamce może mi poradzicie coś mądrzejszego??

Za pomoc z góry dziękuję. Pozdrawiam

Paul - Sob Cze 07, 2008 00:49

Może go wygnij trochę, żeby długość dopasować ?? ;p
Jest na tyle twardy, że powinien wytrzymać potem (sam ćwiczyłem i działa :D )

NEOSSS - Sob Cze 07, 2008 08:27

huzar, dokładnie jak pisze Paul, wygnij cięgno w taki sposób aby skrócić droge do ciągniecia, a jeżeli nie chcesz wyginać to wyprostuj rogi i przesuń drucik tak aby zrobiła mu się krótsza droga a następnie zagnij spowrotem rogi...