Zobacz temat - Jak jeżdżą misiaki - wykroczenia za 56 punktów karnych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Jak jeżdżą misiaki - wykroczenia za 56 punktów karnych

emes - Wto Cze 10, 2008 21:35
Temat postu: Jak jeżdżą misiaki - wykroczenia za 56 punktów karnych
Polecam ten filmik:

http://pl.youtube.com/wat...feature=related

W skrócie, misiaki też się czasami spieszą :-)

Adrian355 - Wto Cze 10, 2008 21:44

Znaczy sie jest to trochę nie bezpieczne...
Ale według mnie bez powodu tak nie jadą :) Może teraz od tego czy zdążą zależy czyjeś życie ??

emes - Wto Cze 10, 2008 22:02

Adrian355 napisał/a:
Ale według mnie bez powodu tak nie jadą


Do tego celu mają pojazdy uprzywilejowane, w takiej sytuacji mogą robić co im się podoba, a samochód z filmiku nie był uprawniony do takiej jazdy, w związku z czym obowiązują go te same przepisy, co innych uczestników ruchu.

Adrian355 napisał/a:
Może teraz od tego czy zdążą zależy czyjeś życie


Jeżeli chodzi Ci o to, czy zdążą wyprzedzić przed skrzyżowaniem, na podwójnej ciągłej albo na wzniesieniu, to zgadzam się, od tego zależy życie pozostałych uczestników ruchu :-)

Yog-Sothoth - Wto Cze 10, 2008 22:03

No co Ty tak na serio? :)

Jakby od tego zalezalo czyjes zycie, to maja chyba syrene zeby ja wlaczyc - inaczej powoduja zagrozenie na drodze. A powod zapewne jest prozaiczny - nie chce im sie wolniej jak i 90% kierowcow :mrgreen:

kasjopea - Wto Cze 10, 2008 22:05

a może chciało im się siusiu lub to drugie?
:hm: :rotfl:

piter34 - Wto Cze 10, 2008 22:05

Spieszyli się na mecz Polska-Niemcy :lol:

[ Dodano: Wto Cze 10, 2008 22:06 ]
...potem żałowali :rotfl3:

emes - Wto Cze 10, 2008 22:08

kasjopea napisał/a:
może chciało im się siusiu lub to drugie?


Ale że co to znaczy to drugie, w sensie, że pić? :-)

piter34 napisał/a:
potem żałowali


To zależy, jakby nie było, wszystkie bramki w tym meczu zdobyli nasi :-)

Adrian355 - Wto Cze 10, 2008 22:17

No dobra żartowałem :P Ale może to tajniaki :P i nie mogą wystawić bomby na dach :)
kasjopea - Wto Cze 10, 2008 22:18

emes napisał/a:

Ale że co to znaczy to drugie, w sensie, że pić?

kupeeee :wc: ;p

Paul - Wto Cze 10, 2008 22:19

Adrian355 napisał/a:
Ale może to tajniaki

Taaaa, na służbowych blachach :shock: ;)

emes - Wto Cze 10, 2008 22:29

Adrian355 napisał/a:
Ale może to tajniaki


Myślę że nie :-) Tak jak napisał Paul, na służbowych rejestracjach? Chociaż tak się zastanawiam, po co im takie tablice, jeżeli radiowóz nie jest oznakowany?

Adrian355 napisał/a:
nie mogą wystawić bomby na dach


Jak to nie mogą, przecież jeżdżą też tajniaki uprzywilejowane :-)

Adrian355 - Wto Cze 10, 2008 22:47

A z resztą ja tam za Policją nie trafie :D Ostatnio spisali dwóch 10 latków za jazdę po ścieżce rowerowej bez kart :lol: nie żartuje :) i najlepsze było że podjechali do nic na 2 motorach :) Czasami to już jest śmieszne :P
Emes ale powiem jako ciekawostkę że są takie auto w Policji które nie powinny wystawiać Bomb ... Ale nie na blachach HPH :)

emes - Wto Cze 10, 2008 22:50

Adrian355 napisał/a:
za jazdę po ścieżce rowerowej bez kart


Myślałem że to już znieśli i takiego dokumentu już dawno nie ma. To mnie zaskoczyłeś :-)

Adrian355 napisał/a:
ale powiem jako ciekawostkę że są takie auto w Policji które nie powinny wystawiać Bomb


Ale kierowcy takich samochodów muszą się stosować do PoRD.

walkie - Wto Cze 10, 2008 22:54

emes napisał/a:
Myślałem że to już znieśli i takiego dokumentu już dawno nie ma. To mnie zaskoczyłeś :-)


Ta, lepszy motyw słyszałam. W koleżankę z pracy, jadącą rowerem po ścieżce, wjechało auto i mocno ją potłukło. Nie wiem w jakich okolicznościach ale wezwali policję. Ta przybyła na miejsce i stwierdziła że wina jest koleżanki bo jechała ścieżką rowerową pod prąd. :]

Adrian355 - Wto Cze 10, 2008 22:58

Wiesz że mnie o to zatrzymali :P z bratem :P że pod prąd ...
emes - Wto Cze 10, 2008 22:59

walkie napisał/a:
stwierdziła że wina jest koleżanki bo jechała ścieżką rowerową pod prąd


ZTCW to chyba nic tego nie reguluje :-) Ale nie jestem pewien, bo żyjemy w państwie prawa, gdzie różne prawa istnieją i może być tak, że jak ścieżka rowerowa jest po obu stronach jezdni czy drogi, to obowiązuje ruch prawostronny.

general_p - Wto Cze 10, 2008 23:07

emes napisał/a:

Myślałem że to już znieśli i takiego dokumentu już dawno nie ma. To mnie zaskoczyłeś :-)

Art. 96.

1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania przez osobę, która nie ukończyła 18 lat:

1. rowerem - jest karta rowerowa, motorowerowa lub prawo jazdy;
2. motorowerem - jest karta motorowerowa lub prawo jazdy;
3. pojazdem zaprzęgowym - jest prawo jazdy, karta motorowerowa lub rowerowa, jeżeli osoba uprawniona ukończyła 15 lat. :mrgreen:

2. Kartę rowerową lub motorowerową może uzyskać osoba, która wykazała się niezbędnymi kwalifikacjami i osiągnęła wymagany wiek: 10 lat w przypadku karty rowerowej i 13 lat w przypadku karty motorowerowej.
3. Kierować rowerem wieloosobowym oraz przewozić na rowerze inną osobę może osoba, która ukończyła 17 lat, a kierować po jezdni wózkiem inwalidzkim poruszanym siłą mięśni kierującego - osoba, która ukończyła 13 lat.

walkie - Wto Cze 10, 2008 23:09

emes napisał/a:
ZTCW to chyba nic tego nie reguluje :-)


Ależ reguluje :) Nasz poczciwy PoRD. Byłam zaskoczona że ścieżki są jednokierunkowe ale:

Oddział 1
Zasady ogólne
Art. 16.
1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

Praktycznie wszystko na ten temat, jak są ścieżki rowerowe przy jezdniach to zwykle przy obu pasach. :)

Art. 33. w całości.

Polecam lekturę tej ustawy - ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. :)
http://www.v10.pl/prawo/K...l#roz3oddzial11

emes - Wto Cze 10, 2008 23:24

walkie napisał/a:
jak są ścieżki rowerowe przy jezdniach to zwykle przy obu pasach


Czy ja wiem, jak się tak zastanowię, to ścieżki rowerowe tylko przy 1 pasie widziałem na Gądowie, Nowym Dworze, Kozanowie oraz na Maślicach. W innych rejonach nie jeździłem na tyle dużo, żeby zapamiętać :-)

Myślę że maciej rozpracuje nam te niuanse związane z regulacją ruchu prawostronnego na ścieżkach rowerowych, czyli w którą stronę, którą stroną i czy z uprawnieniami czy bez :-)

walkie - Wto Cze 10, 2008 23:25

Inaczej. Trzeba patrzeć jak są rowerki na ścieżkach namalowane. Musisz mieć rowerek przodem a nie do góry nogami jak się patrzysz w kierunku swojej jazdy. :)
emes - Wto Cze 10, 2008 23:33

Jeżeli chodzi o umieszczenie rowerków na matce glebie oraz wpływ tego umieszczenia na kierunek ruchu, to się zgadzam. Tylko nasze realia są takie, że dróg dla rowerów jest mało, często są źle zaplanowane, chodzi o to, że zgodnie z przepisami można jechać tylko w jedną stronę. Ale to się zmienia na lepsze.
Adrian355 - Wto Cze 10, 2008 23:35

Na Michałowie jak są ścieżki rowerowe po dwóch stronach to nawet strzałki są namalowane ... to już nie ma sie co z panem na ,, hulajnodze " kłócić :/
NO ja że komo karty potrzebuje bo nie mam 18 lat :)

emes - Wto Cze 10, 2008 23:40

Adrian355 napisał/a:
ja że komo karty potrzebuje bo nie mam 18 lat


To ma tylko plusy, bez plusów ujemnych, jak zrobisz prawo jazdy to wszystkie wykroczenia popełnione rowerem będą Ci obciążały właśnie prawo jazdy. Chociaż nie wiem jakie znaczenie będzie miał tutaj podany przez Ciebie wiek, bo słyszałem ostatnio, że przepisy mają się zmienić i prawo jazdy będzie wydawane od 21 lat.

Adrian355 - Wto Cze 10, 2008 23:43

Nawet mnie nie załamuj !! :( Słyszałem że od 21 ale na motory ...
Jak to czyli jak coś zrobię na rowerze to mnie to na prawo jazdy bezdie ciążyć ??

emes - Wto Cze 10, 2008 23:44

Adrian355 napisał/a:
Jak to czyli jak coś zrobię na rowerze to mnie to na prawo jazdy bezdie ciążyć


Oczywiście że tak :-)

walkie - Wto Cze 10, 2008 23:47

emes napisał/a:
Jeżeli chodzi o umieszczenie rowerków na matce glebie oraz wpływ tego umieszczenia na kierunek ruchu, to się zgadzam. Tylko nasze realia są takie, że dróg dla rowerów jest mało, często są źle zaplanowane, chodzi o to, że zgodnie z przepisami można jechać tylko w jedną stronę. Ale to się zmienia na lepsze.


Akurat na Armii Krajowej, gdzie zdarzenie miało miejsce, ścieżki są dobrze oznakowane, szerokie i po obu stronach jezdni.

[ Dodano: Wto Cze 10, 2008 23:49 ]
Adrian355 napisał/a:
Jak to czyli jak coś zrobię na rowerze to mnie to na prawo jazdy bezdie ciążyć ??


Kolega jechał po pijaku na rowerku to mu na kilka latek zawiesili możliwość zdawania na prawo jazdy.

Adrian355 - Wto Cze 10, 2008 23:58

Ja tak czy tak to nigdy nie pije ... bo wiem co mi wolno... :P A oprócz paru wymuszeń i 3 czerwonych to nic nie mam :)
piter34 - Sro Cze 11, 2008 11:55

Adrian355 napisał/a:
NO ja że komo karty potrzebuje bo nie mam 18 lat :)

Jak to nie? Potrzebujesz kartę rowerową, ponieważ nie masz ukończonych 18 lat.
Gdybyś był pełnoletni, to byś nie potrzebował ;-)

emes - Sro Cze 11, 2008 12:05

piter34 napisał/a:
Jak to nie? Potrzebujesz kartę rowerową


Ale przecież Adrian355 napisał, że potrzebuje karty rowerowej :-)

maniaq - Sro Cze 11, 2008 12:33

jak to sie ma do dyskusji o tym czy policja naduzywa stanowiska ...

O_o czarno na bialym widac

piter34 - Sro Cze 11, 2008 13:16

emes napisał/a:
Ale przecież Adrian355 napisał, że potrzebuje karty rowerowej :-)

No to ja jakieś zwidy dzisiaj mam. :lol:

maciej - Sro Cze 11, 2008 13:21

piter34 napisał/a:
No to ja jakieś zwidy dzisiaj mam.

Nie przejmuj się, bo ja też tak to najpierw zrozumiałem, bo tam taki dziwny przestawiony szyk zdania jest... ;)

Prawie jak Mistrz Yoda. ;)

Brt - Sro Cze 11, 2008 13:23

:lol: :D
Adrian355 - Sro Cze 11, 2008 14:56

Ale ja nie potrzebuje karty :) Bo mam już od 3 lat :P
piter34 - Sro Cze 11, 2008 14:59

Adrian355 napisał/a:
Ale ja nie potrzebuje karty :) Bo mam już od 3 lat :P

Ke? :shock:
Jeżeli nie masz 18 lat, to potrzebujesz kartę, ale piszesz, że ją masz...
...potem że nie potrzebujesz. :shock:

Adrian355 - Sro Cze 11, 2008 15:02

Oj No ... :) Nie rozumiesz pointy :P
że nie potrzebuje jej zdawać bo już ją mam :) od 3 lat :)

piter34 - Sro Cze 11, 2008 15:45

Adrian355 napisał/a:
że nie potrzebuje jej zdawać bo już ją mam :) od 3 lat :)

Podejrzewałem o co chodzi, ale chciałem abyś to sam napisał, bo czasem przez takie niedomówienia to się różne rzeczy potrafią na forum stać :lol:

Adrian355 - Sro Cze 11, 2008 18:19

No bo my jesteśmy wyjątkowi :)