Zobacz temat - Twój następny samochód
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Twój następny samochód

Rowan - Nie Cze 15, 2008 13:26
Temat postu: Twój następny samochód
W tym temacie piszmy jaki będzie nasz następny samochód. Ja przewiduje, że mój tata kupi BMW 530d E60 lub Jauara S-Type lub Mazde 6. Namawiam go do tego pierwszego, na chyba że kupi R75 w nowej wersji po 2004r.
michalswiatek - Nie Cze 15, 2008 13:35

MGFa na razie nie planuje zmieniac :grin:
Ale omege moze w przyszlymroku zastapi EXPLORER 2002-2003r :mrgreen:

tom214Si - Nie Cze 15, 2008 14:32

heh, miałem zakładać podobny temat....
ja w dalszej perspektywie myślę o R ... Streetwise`ie :mrgreen: (to dopiero orginał! :cool: ).
A w zupełnie dalekiej przyszłości gdy "skończą" się Rovery to chyba będzie jakaś Lancia :> , ewentualnie Alfa (najchętniej 156 Crosswagon).

kolin - Nie Cze 15, 2008 14:41

Mój następny samochód to będzie MG ZR 160... gdyby jednak była większa gotówka jakieś ładne Audi A3 lub też BMW E46 Coupe
Eddek - Nie Cze 15, 2008 15:51

Moim nastepnym bedzie prawdopodobnie Omega A lub B. A jak juz mi przejdzie i zrobie sie starym nudnym paralitykiem, to sobie kupie cos z FWD, jakiegos Focusa IV albo Mondeo VII :)
argail - Nie Cze 15, 2008 16:10

Moim następnym samochodem będzie trój-kołowy wózek z napędem na dwie nogi ;))
A następny - Jaguar XJ ;)

7Tomi - Nie Cze 15, 2008 18:41

Bije się z myślami... Serce mówi MG ZR 160 a głowa Mini Cooper S :mrgreen:
Yog-Sothoth - Nie Cze 15, 2008 18:59

Ja mam na oku MG ZT ewentualnie ZS :) Chyba ze ktos mi wybije z glowy ten pomysl, ale bedzie sie musial bardzo starac ;)
maciej - Nie Cze 15, 2008 19:24

No ja zmienię prawdopodobnie markę (myślę, że za jakieś 2-3 lata), bo wychodzi mi, że chciałbym jakieś lekko podniesione kombi z napędem na 4 łapki, a takiego ani Rover, ani Honda nie produkowały, więc: Subaru Forester/Legacy Outback, Mitsubishi Outlander, Volvo XC 70 lub w przypływie szaleństwa V70R, a chyba najchętniej, choć ze względu na rzadkość auta to też trochę szalony plan - Alfa 156 Crosswagon (bo 159 chyba jeszcze nie ma w takiej wersji).

Jest jeszcze Audi allroad, ale ono bije rekordy cenowe... :(

7Tomi - Nie Cze 15, 2008 19:31

maciej napisał/a:
No ja zmienię prawdopodobnie markę (myślę, że za jakieś 2-3 lata), bo wychodzi mi, że chciałbym jakieś lekko podniesione kombi z napędem na 4 łapki, a takiego ani Rover, ani Honda nie produkowały, więc: Subaru Forester/Legacy Outback, Mitsubishi Outlander, Volvo XC 70 lub w przypływie szaleństwa V70R, a chyba najchętniej, choć ze względu na rzadkość auta to też trochę szalony plan - Alfa 156 Crosswagon (bo 159 chyba jeszcze nie ma w takiej wersji).

Jest jeszcze Audi allroad, ale ono bije rekordy cenowe... :(


Why not Land Rover? :mrgreen:

maciej - Nie Cze 15, 2008 19:43

Tomi_114 napisał/a:
Why not Land Rover?

Chcę podniesione kombi, a nie terenówkę albo SUVa - to auto ma jednocześnie wjechać górską zaśnieżoną drogą do domku w górach, jak i przewieźć mnie + 3 osoby z nartami, kite'ami lub sprzętem nurkowym 220 km/h po niemieckich autostradach, a do tego nadawać się nawet do lekkiej zabawy na lotnisku, czy torze.

Jechałem "dyskoteką" Irka i jest fajna, ale dla mnie jako drugie auto jak już będę stary i bogaty, a przede wszystkim bogaty, bo wtedy trzecie to będzie Honda S2000 albo Prosie GT3 RS. ;)

Thrillco - Nie Cze 15, 2008 22:32

Fajny temat :)
Ja już wiem na 100%, bo nie mam wyjścia bo po wizycie w salonie żona o innym słyszec nie chce. WIec za jakieś 4-5 góra 6 lat Jaguar XF.
A jesli mam wybiegać w sfere marzeń i nie brac pod uwage zdania żony to...dziwne ale biore pod uwagę tylko brytolskie fury, czyli Jaguar XKR lub Aston Martin DB7...jedyny wyjątek stanowi tu marzenie do spełnienia czyli Doonkenworth...obojetnie który :D

Azazel85 - Nie Cze 15, 2008 23:07

Thrillco napisał/a:
Fajny temat :)


Dokładnie;)
Sam chciałem bardzo podobny założyć - zatytułowany "SAMOCHODY WASZYCH MARZEŃ":)
Ponieważ jestem ciekawy Waszych motoryzacyjnych gustów, i "wierności" wobec Rover'ków ;p

Sam na etapie zbierania $$ na MG F jestem....;)
I nie sądzę żeby to się miało nagle zmienić;)
Inna sprawa to "wół roboczy" - najpoważniejszy kandydat to Ibiza z TDI pod maską;)

A auto marzeń.... bezapelacyjnie Audi RS6 Avant obecnej generacji;)

maciej - Nie Cze 15, 2008 23:14

To może auta marzeń do osobnego wątku, a tu tylko te realne - bo podniesione kombi dla mnie to plan realny, jak tylko uznam, że R600 się kończy, a reszta to może nie marzenia, ale raczej kwestia trochę dalszej przyszłości... ;)

Marzenia, to zupełnie inna bajka. ;)

lineumaciel - Nie Cze 15, 2008 23:19

idąc w sferę marzeń to: Saab 9-5 Aero, pozostając przy ziemi hmmmm bliżej nie określone combi. Po głowie chodzi ALFA 156 combi ale nie wiadomo co to za te 2-3 lata wpadnie w oko

Idąc dalej w sferę marzeń miło by było zostawić sobie obecną R25 i kiedyś na niej powiesić żółte blachy ;-)

Przemek_Docent - Nie Cze 15, 2008 23:40

Dla siebie Alfa Gtv (ta nowsza, z przełomu 199x-200x) - w przyszłym roku, a na auto nr 1 w rodzinie chętnie 156 lub 166 :) lub Mazda 6.
tom214Si - Nie Cze 15, 2008 23:46

pykalodaniel napisał/a:
miło by było zostawić sobie obecną R25 i kiedyś na niej powiesić żółte blachy

również podobnie knuję ;D

maniaq - Nie Cze 15, 2008 23:51

a ja zaskocze was, bo uwielbiam ZR-a za to jak sie nim jezdzi. nie jest to moze auto na emeryture, bo plaby by powypadaly, ale na dzis jest dla mnie w sam raz, moze kilka nm i km wiecej do pelni szczescia ;)

jezeli zamieniac, to na imprezke ( tylko nie nowa ! ) lub miska ( tu juz moze byc najnowszy ;) ) ale to narazie za wysokie progi - zwlaszcza $ dla mnie

own - Pon Cze 16, 2008 00:23

Tak jakoś dwa dni temu przyszło mi do głowy, żeby uzbierać na MGF/MG TF i nie mogę się pozbyć tej myśli z głowy ;-)
AndrewS - Pon Cze 16, 2008 00:32

ja mam obecnie 3 pojazdy i z zadnym nie mam zamiaru sie rozstawac, nie mam zamiaru zmieniac tez marek, jesli bede musial zmienic bo sie skoncza, to napewno na takie same marki :-) , ewentualnie inne modele :-)
Adrian355 - Pon Cze 16, 2008 09:53

Tatunio myśli nad Rover 75 lub jak $$ nie starczy to rover 45 :) mam nadzieje że będzie kontynuował sympatie do marki ...
Ale coś mi sie o uszy obiło też Renault Scenic :(
Lub Audi A4 Avant z 1.9TDi pod maseczką :) :)
A także bo kupiłem z dziadkiem Passata B5 po FL i tata ze względu na $$ myśli nad Passatem B5 przez Liftingiem z 1.9TDi pod maseczką :) :) :)

Ale ja sie nie martwie bo tata zmienia samochody co 7 - 8 lat :)

maciej - Pon Cze 16, 2008 10:07

maniaq napisał/a:
a ja zaskocze was, bo uwielbiam ZR-a za to jak sie nim jezdzi. nie jest to moze auto na emeryture, bo plaby by powypadaly, ale na dzis jest dla mnie w sam raz, moze kilka nm i km wiecej do pelni szczescia

Ale maniaq, ja wcale nie napisałem, że chcę zmienić, tylko raczej będę musiał, a wtedy to już będzie kwestia rozsądku i zadań, do których wykorzystuję auto.

Mój problem jest taki, że moje R623 było fatalnie utrzymane przez poprzednich mechaników i do tego miało przygodę z jakimś murkiem lub krawężnikiem, a przy przebiegach rzędu 35 kkm rocznie za 2 lata będzie miało licznikowe 240-250 kkm i obawiam się, że się wtedy skończy zarówno mechanicznie, jak i blacharsko.
maniaq napisał/a:
jezeli zamieniac, to na imprezke ( tylko nie nowa ! ) lub miska ( tu juz moze byc najnowszy) ale to narazie za wysokie progi - zwlaszcza $ dla mnie

Ja to już wpisuję w kategorię marzeń, bo takie auto chciałbym nowe (rzeczywiśnie - Impreza może nie koniecznie ;) ) - używka przy takim aucie to duże ryzyko (nikt nie jeździ spokojnie takimi autkami ;) ).

[ Dodano: Pon Cze 16, 2008 10:10 ]
Adrian355 napisał/a:
Lub Audi A4 Avant z 1.9TDi pod maseczką
A także bo kupiłem z dziadkiem Passata B5 po FL i tata ze względu na $$ myśli nad Passatem B5 przez Liftingiem z 1.9TDi pod maseczką

Ech... To nudne autka, ale bdb urządzenia do przemieszczania się...
Już kiedyś pisałem co mi powiedział znajomy Belg, który jeździł A4 TDi jako służbowym, a prywatnie miał Hondę. :)
Jedynym komplementem dla Audi, który znalazł było "godne zaufania", a jak się dogadaliśmy, że on prywatnie ma Hondę Accord, żona Hondę Jazz, a ja Roverka 600 to już była inna rozmowa. :D

Rowan - Pon Cze 16, 2008 10:15

Adrian355 napisał/a:
Passatem B5 przez Liftingiem z 1.9TDi pod maseczką :) :) :)

Nie ma się czym podniecać, mój kolega ma i przy R75 CDT nie ma startu. Serio.... A silnik napewno w 100% sprawny.

maciej - Pon Cze 16, 2008 10:19

Rowan napisał/a:
Nie ma się czym podniecać, mój kolega ma i przy R75 CDT nie ma startu. Serio.... A silnik napewno w 100% sprawny.

A czy w tamtym czasie podstawą w B5 nie był silnik 90 KM, a słono płatną opcją silnik 110 KM?

Bo wtedy to raczej 116 KM CDT nie pownien mieć z nim żadnych problemów. :)

Rowan - Pon Cze 16, 2008 10:22

maciej napisał/a:
a słono płatną opcją silnik 110 KM?

To akurat była wersja 110 KM. Mówie Ci jeździłem tym autem i naprawdę nie wiem czemu, ale mój R75 duużo lepiej przyspiesza.

maniaq - Pon Cze 16, 2008 10:23

AndrewS napisał/a:
z zadnym nie mam zamiaru sie rozstawac, nie mam zamiaru zmieniac tez marek, jesli bede musial zmienic bo sie skoncza, to napewno na takie same marki :-) , ewentualnie inne modele :-)


no i wlasnie tu sie pojawia problem , bo mam zamienic 2004 na 2005 ? i to na brzydala po faceliftingu ? (przepraszam urazonych ;) ) niestety ale nei bedzie kontynuacji MG O_o bedzie musialo to byc cos co mi zastapi a da podobne cechy, chyba ze mi sie odwidzi taczka i kupie kanape jakas rodzinna :D

maciej ale ja tez nie pisalem ze chce, ale ze zdaje sobie sprawe ze przyjdzie taki dzien :(

tobie pewnie blizej do zmiany ze wzgledu na to co napisales niz mnie. kolega kupil ze szwajcari imprezke gt i smigala az milo, teraz przytargal z usa imprezke :) wiec sie da tylko wieksze ryzyko. mysle ze MG nikt nie kupuje zeby jezdzic do sklepu za rogiem ;) terenowki nie kupuje sie by jezdzic tylko po asfalcie - choc tu czesciej sa odstepstwa, niz w przypadku miskow i imprezy

Rowan - Pon Cze 16, 2008 10:23

A co ciekawe od 406 2.0 HDI 110 KM mój R75 dostaje porządne baty.
maciej - Pon Cze 16, 2008 10:25

Rowan napisał/a:
A co ciekawe od 406 2.0 HDI 110 KM mój R75 dostaje porządne baty.

A porównywałeś wagi i przełożenia - bo pewnie tu jest haczyk. :)

Rowan - Pon Cze 16, 2008 10:27

maciej napisał/a:
A porównywałeś wagi i przełożenia - bo pewnie tu jest haczyk.

Wagi tak, są bardzo zbliżone chyba R jest o 50kg cięższy, a przełożenia nie. Ale co ciekawe HDI ciągnie przez cały zakres równomiernie, a CDT musi mieć te 2000rpm. Ale już nie długo i baty będzie zbierać HDI :mrgreen:

Kozik - Pon Cze 16, 2008 10:30

Azazel85 napisał/a:
A auto marzeń.... bezapelacyjnie Audi RS6 Avant obecnej generacji;)


i wszystko już zostało powiedziane :mrgreen:

Azazel85 - Pon Cze 16, 2008 10:42

Kozik napisał/a:
Azazel85 napisał/a:
A auto marzeń.... bezapelacyjnie Audi RS6 Avant obecnej generacji;)


i wszystko już zostało powiedziane :mrgreen:


Hehehe... ;) :mrgreen:

To na kiedy planujemy zlot gdzie wszyscy już autami marzeń się zjawią? :grin:

maciej - Pon Cze 16, 2008 10:43

Azazel85 napisał/a:
To na kiedy planujemy zlot gdzie wszyscy już autami marzeń się zjawią?

No nie wiem kiedy i gdzie, ale gospodarzem to pewnie już św. Piotr będzie. ;)

Ale marzyć zawsze wolno. :)

Wojtek - Pon Cze 16, 2008 11:02

Następny samochód? Hmm... Służbowy :mrgreen: . Już zakupiony drugi Tomcat. Pozostaje tylko poskładać, dopieścić i posiadać do końca... Na niedzielne przejażdżki w sam raz :fura:
Azazel85 - Pon Cze 16, 2008 11:26

maciej napisał/a:
No nie wiem kiedy i gdzie, ale gospodarzem to pewnie już św. Piotr będzie. ;)


Nie no Macieju pesymistycznie tak na to patrzysz...;) Dlaczego innym spełnianie pewnych marzeń miałoby się udawać, a nam nie?:)
Niczego nie można przecież wykluczać;) Młodzi (i piękni :razz: ) jesteśmy jak po avatarach i fotkach ludzi widziałem - także wszystko przed nami :mrgreen:

maciej - Pon Cze 16, 2008 11:30

Azazel85 napisał/a:
Nie no Macieju pesymistycznie tak na to patrzysz...;) Dlaczego innym spełnianie pewnych marzeń miałoby się udawać, a nam nie?:)
Niczego nie można przecież wykluczać;) Młodzi (i piękni ) jesteśmy jak po avatarach i fotkach ludzi widziałem - także wszystko przed nami

Eee... A wiesz kto to jest pesymista?

To dobrze poinformowany optymista. ;)

Poza tym, to jakby zrealizować wszystkie marzenia, to życie byłoby nudne. ;)

A tak serio to jakoś ten świat nie jest aż tak dobrze poukładany, żeby wszyscy spełnili marzenia - stąd moja uwaga, ale części na pewno się uda. :D

Azazel85 - Pon Cze 16, 2008 11:36

maciej napisał/a:
Eee... A wiesz kto to jest pesymista?

To dobrze poinformowany optymista. ;)


Hehehe - no chyba że tak ;p

maciej napisał/a:
Poza tym, to jakby zrealizować wszystkie marzenia, to życie byłoby nudne. ;)

To of course - ale ponoć apetyt rośnie w miarę jedzenia, także mogąc spełnić sobie choć jedną taką "zachciankę" - gdy się nam znudzi można podobnymi wtedy już "żonglować" :mrgreen:

maciej napisał/a:
A tak serio to jakoś ten świat nie jest aż tak dobrze poukładany, żeby wszyscy spełnili marzenia - stąd moja uwaga, ale części na pewno się uda. :D


Tu tez nie można się z Tobą nie zgodzić ;) Zatem tego sobie i wszystkim życzę, co by się pospełniało ;)

Ale ok, koniec off-topa.

kqba - Pon Cze 16, 2008 12:03

Moje auto marzeń to Supra albo Skyline R34 (gdybym miał za dużo $), ale jestem realistą i na dzień dzisiejszy wystarczyło by mi A4 Avant TDi na chipie oraz do zabawy (modów i tuningu) jakaś Honda albo Nissan 200SX S14.
maciej - Pon Cze 16, 2008 12:08

maciej napisał/a:
Subaru Forester/Legacy Outback, Mitsubishi Outlander, Volvo XC 70 lub w przypływie szaleństwa V70R, a chyba najchętniej, choć ze względu na rzadkość auta to też trochę szalony plan - Alfa 156 Crosswagon (bo 159 chyba jeszcze nie ma w takiej wersji).

No, zapomniałem dopisać, że jakbym z jakichś powodów (np. braku fajnego egzemplarza) odpuścił warunek 4x4 to przez sentyment do R600 na pierwsze miejsce wskoczy Honda Accord TypeS lub I-CTDi combi (ten karawan ;) ). :D

Viniu - Pon Cze 16, 2008 12:13

Co prawda auto zmieniłem raptem 3 tygodnie temu i myslę nim pojeździć min. 3-5 lat, ale jak pewnie można się domyślać Octavia nie może być autem marzeń, więc pewnie z czasem zmienię na coś, co będzie choćby namiastką spełnionych motoryzacyjnych fascynacji. I niestety nie będzie to zapewno Roverek z dwóch powodów:

1) za 3-5 lat żaden Roverek nie będzie spełniał mojego kryterium jesli chodzi o wiek,
2) chciałbym, aby kolejnym autem był minivan lub coś w tych okolicach, np. nieduży SUV.

Oczywiście trudno powiedzieć, czy na kilka lat nie pojawi się auto, na punkcie którego zgłupieję, ale na dzisiaj jest tylko jeden, którym chciał bym dowodzić:

HONDA FR-V np. z silnikiem diesla 2.2

Co do SUV'a, to nie mam sprecyzowanych marzeń... może być CR-V, może byc RAV4, Outlanter... tu wybredny nie będę ;)

Kris - Pon Cze 16, 2008 12:22

Honda Accord
String - Pon Cze 16, 2008 12:30

Właśnie dzisiaj dostałem ofertę zmiany samochodu.
Z racji tej że jestem w ciąży, poważnie tą ofertę rozważam w cichości serca.
Niestety jest to francuz - a dokładnie Citroen Xsara 2.0 HDI 1999r Kombi, 120 tys. przebiegu, od pierwszego właściciela w Polsce. Dokładnie serwisowany oraz zadbany. Jeździ nim mój brat i przymierza się do sprzedaży.
Oferta jest dość atrakcyjna, dlatego poważnie się zastanawiam nad sprzedażą R.

Pamiętam jak funkcjonalnym samochodem był kombiak przy pierwszym dziecku - dlatego teraz gdy w drodze mam drugie dziecko - też myślę poważnie o kombiaku.
Z racji tej że nie mam kasy na to, by odmłodzić - więc najprawdopodobniej będzie trzeba odłozyć marzenie o R75 na później i zakupic cos bardziej dla mnie funkcjonalnego - a w kosztach bardzo podobnych do mojego R.

Tak więc Panie i Panowie - chyba przyjdzie na mnie pora.

Piotrass - Pon Cze 16, 2008 12:33

Za ok 3 lata sprzedam Omegę, R75 oczywiście zostaje bo chyba nigdy nie będę miał tyle odwagi aby go sprzedać, a lukę wypełni JAGUAR S-TYPE Bi-TURBO 2,7 DIESEL tylko w manualu i w jasnym kolorze wnętrza. Plan zostanie zrealizowany w 100% :)
AndrewS - Pon Cze 16, 2008 12:49

maniaq napisał/a:
no i wlasnie tu sie pojawia problem , bo mam zamienic 2004 na 2005 ? i to na brzydala po faceliftingu ?


tu sie zgadzam, mi tez nowa linia jakos nie zabardzo sie podoba, ale mam nadzieje ze gdzies uda sie znalezc ladnie utrzymane starsze modele,

Viniu - Pon Cze 16, 2008 12:56

String napisał/a:
chyba przyjdzie na mnie pora
String napisał/a:
Citroen Xsara 2.0 HDI
Bardzo przyjemny silnik, dość cichyi kulturalny, ale jeszcze powiedz jaka wersja ?? 90Koni ?? Jesli tak, to będzie bardziej trwały... w mocniejszych wersjach często padają koła dwumasowe.. a wersja 90-konna poprostu tego elementu nie ma :)
String - Pon Cze 16, 2008 13:09

Viniu napisał/a:
a wersja 90-konna poprostu tego elementu nie ma

To jest własnie wersja 90 konna - więc na prawdę mam silna pokusę.

Viniu - Pon Cze 16, 2008 13:13

String, z czystej ciekawości... drogo Cię wyniesie ?? Chociaż nie wiem, czy chce wiedzieć, bo boję się, że moja Skoda golas benzynowy drogo mnie wyszła... :D
String - Pon Cze 16, 2008 13:23

Viniu napisał/a:
String, z czystej ciekawości... drogo Cię wyniesie


Powiem Ci tak. Cytryna na wyposażeniu ma
2x Airbag, Klima, Elektryka, Welur, komplet opon letnich na alu + komplet zimowych na stalowych felgach - więc po Roverku (i to jeszcze moim) szału nie ma :twisted:

Z tego co wstępnie z bracholem rozmawiałem to za 10 tys. PLN mi go spuści.
Dodam że dopiero co zmieniony rozrząd, olej, filtry, tarcze i klocki hamulcowe.
Zawieszenie servisowane u najlepszego speca w Głogowie - Skiba wie u kogo, bo nikomu innemu grzebac przy swojej niuni nie pozwala - tylko jemu :twisted:
Silniczek chodzi jak brzytwa - co nie dziwi, bo przebieg (120 kkm) jest oryginalny (brachol go przyciągnął przy przebiegi 69 kkm) - więc pokusa jak wspominałem jest.

maciej - Pon Cze 16, 2008 13:28

Hmm... Z tego co piszesz to jedyne plusy to kombi i przebieg, tak?

Bo wyposażenie podobne, rocznik ten sam, moc mniejsza i do tego to taki kulawy cytrusek (bez hydropneumatyki), bo gdyby to było Xantia lub C5 to bym w 100% zrozumiał, zwłaszcza z dzieckiem na polskich drogach. ;)

Viniu - Pon Cze 16, 2008 13:29

String napisał/a:
za 10 tys. PLN mi go spuści
String napisał/a:
pokusa jak wspominałem jest
String, przyznam, że chyba nie miał bym skrupułów... :D Tym bardziej, że auto z pewnej ręki, o co teraz niezmiernie trudno.. sam wiesz...
String - Pon Cze 16, 2008 13:49

Viniu napisał/a:
String, przyznam, że chyba nie miał bym skrupułów... :D Tym bardziej, że auto z pewnej ręki, o co teraz niezmiernie trudno.. sam wiesz...


No własnie.... dzisiaj w nocy mnie naszło. Musze przedysutowac z żoną i bracholem temat.
Zobaczę. Niestety chyba trzeba będzie postawić się w kontrze do Roverkowego szowinizmu :hahaha:

Rowan - Pon Cze 16, 2008 13:58

Viniu napisał/a:
a wersja 90-konna poprostu tego elementu nie ma

Nie wszystkie 110-cio konne miały dwumase. A czy ten silnik jest cichy to bym się kłucił.

kasjopea - Pon Cze 16, 2008 13:59

Może nie następny ale na pewno auto marzeń: Jaguar XK, a auto marzeń (tylko nie bijcie) stary ford mustang :obłoki:
String - Pon Cze 16, 2008 14:14

maciej napisał/a:
Hmm... Z tego co piszesz to jedyne plusy to kombi i przebieg, tak?


Hmm... dodatkowym plusem jest fakt że z pewnego źródła. Brat nim jeździ od 3 lat - w ciągu tych lat zrobił ponad 50 kkm i auto nie zawiodło. Poza tym kufer jeśli nie większy, to łatwiej ustawialny i pakowalny. Nie wiem - jeszcze nie podjąłem decyzji - zastanawiam się.
Muszę przemyśleć wszystkie za i przeciw. Co do zawieszenia... jakie będzie takie będzie. Liczy się łatwość zapoakowania dużej ilości bambetli w łatwy sposób - stąd też moje przymyślenia dotyczące kombi.

dobryziom - Pon Cze 16, 2008 14:18

kasjopea napisał/a:
Może nie następny ale na pewno auto marzeń: Jaguar XK, a auto marzeń (tylko nie bijcie) stary ford mustang :obłoki:


Proste ze ford mustang :ok: ale tylko 1967 shelby mustang gt500 :twisted: :twisted: :twisted:

Thrillco - Pon Cze 16, 2008 14:35

Piotrass napisał/a:
JAGUAR S-TYPE Bi-TURBO 2,7 DIESEL
To nie ciekawiej byłoby XF z tym motorem a zawiasem od XK? Za 3 lata S-Type bedzie kupą starego złomu.
Piotrass - Pon Cze 16, 2008 14:40

Thrillco napisał/a:
Za 3 lata S-Type bedzie kupą starego złomu.

Na jakiej podstawie tak uważasz?

michone - Pon Cze 16, 2008 14:41

No to ja też sie wypowiem :) .

Jest szansa,że moj r200 pojdzie do ludzi a jego miejsce zajmnie mg zr 160.

Osobiście marzy mi się audi a8 d2 ~2000r 3.3TDI quattro :) jednak dla biednego studenta narazie poza zasiegiem :) .

No i oczywiście kiedyś kupie sobie do zabawy forda sierre cosworth 4x4

Thrillco - Pon Cze 16, 2008 17:02

Na tej Piotras, ze aktualny XF wszedł na miejsce S-Type, wiec- nowego juz na 1mln% nie kupisz. Uzywane to w wiekszości niestety trupy i strupy wymagajace gruntownego servisu o który u nas ciężko i za 3 lata wcale nie bedzie lepiej - logiczne.
Wyjątek - sprowadzisz sobie od jakiegoś naprawde fanatycznie dbającego niemiaszka bądź szwajcara to auto...ale wtedy raczej bedzie kosztować.

Piotrass - Pon Cze 16, 2008 17:15

Thrillco napisał/a:
Uzywane to w wiekszości niestety trupy i strupy wymagajace gruntownego servisu
Ale tak jest przecież z większością aut. Wystarczy popatrzeć na większość R75 na allegro - większość powypadkowych i po domowych naprawach u edka za rogiem. Szukając bez pośpiechu i mając wiedzę na temat danego modelu można znaleźć naprawdę świetne autko, więc nie widze podstaw aby uważać, że 4-5 letni Jaguar będzie starym trupem :)
Yog-Sothoth - Pon Cze 16, 2008 19:42

Ostatnio znalazlem cos takiego, jak na zalaczonym obrazku - kolor piekny jak dla mnie :) Do tego jeszcze 2.5 V6 i czego chciec wiecej - wszelkie komentarze o usterkach nie przekonuja mnie ;) Tylko niestety takiej opcji w Polsce nie widzialem, a u zachodnich sasiadow kosztuje to 12000€ :(
A za 5 lat to mam nadzieje ze po ulicach beda juz smigac samochody z napedem wodorowym (vide premiera nowej Hondy).

Thrillco - Pon Cze 16, 2008 19:47

Dobra Piotras inaczej.
S-Type jako najbrzydszy z dotychczasowych Jagów juz teraz nie jest niczym ciekawym a nawet trąci myszką...za 3 lata IMHO bedzie tak samo atrakcyjny jak S-klasa z 95 roku :) No ale dla kolekcjonera to i tak gratka. Ja zostaje przy XF. Design bardziej "dzisiejszy", mega wykopane wnetrze, ten sam motor i boska zawiecha.

herc - Pon Cze 16, 2008 20:04

Moim kolejnym autem będzie R620Ti albo Honda prelude ewentualnie Honda integra :) żadnego niemca nie chcę tylko R lub Japońce :)
lineumaciel - Pon Cze 16, 2008 20:44

tom214Si napisał/a:
również podobnie knuję



poważnie tyle wsadziłem serca w te auto że aż żal oddać komuś.

[ Dodano: Pon Cze 16, 2008 20:50 ]
podoba mi się temat ;-) tylko jak za te od 3 do 5 wszyscy po zmieniamy auta to kto tu zostanie na tym forum ;-)

Miło się czyta wasze plany i marzenia naprawdę fajnie ;-)

PS. Ciekawie jak to będzie jak odświeżymy ten temat za te 3 lata.

Valander_wwa - Pon Cze 16, 2008 21:15

Przemek_Docent napisał/a:
Dla siebie Alfa Gtv (ta nowsza, z przełomu 199x-200x) - w przyszłym roku, a na auto nr 1 w rodzinie chętnie 156 lub 166 :) lub Mazda 6.


madzia 6 - dobry wybór Przemku - ja już wybrałem :)

Brt - Pon Cze 16, 2008 21:18

hihihi madzia 6 :mrgreen: hmm może w przyszłym roku :P ;) tylko z jakim silnikiem ;) :hm:
Viniu - Pon Cze 16, 2008 21:41

pykalodaniel napisał/a:
jak za te od 3 do 5 wszyscy po zmieniamy auta to kto tu zostanie na tym forum
Ci sami... ;) w końcu kilku z nas już zmieniło auto, a są nadal zarówno tu na forum jak i w klubie ;) W końcu to forum i klub "miłośników" a nie wyłącznie właścicieli :) I o to chodzi... :D
lineumaciel - Pon Cze 16, 2008 21:46

Viniu napisał/a:
pykalodaniel napisał/a:
jak za te od 3 do 5 wszyscy po zmieniamy auta to kto tu zostanie na tym forum
Ci sami... ;) w końcu kilku z nas już zmieniło auto, a są nadal zarówno tu na forum jak i w klubie ;) W końcu to forum i klub "miłośników" a nie wyłącznie właścicieli :) I o to chodzi... :D



dokładnie ;-)

Markzo - Pon Cze 16, 2008 23:07

nastepne auto....znaczy sie tak Rover jest moj i o ni bedzie zaraz, Vectra rodzicow zmieni sie prawdopodobnie na Mercedesa 300CE 24 Coupe lub Sedan (230KM, 260NM, 7,9s do 100km/h lub moze jakiegos Saaba, jesli dorwiemy 620Ti to bez gadania bedzie to Rover). co do mojego COupe to nie mam zamiary go zmieniac:) dam mu tylko nowe serce moze juz niedlugo:) miejsce hondowskiego 1.6 DOHC zajmnie to co powinno tutaj siedziec od samego poczatku, 2.0T. do tego kompletna skorka do wnetrza i mam auto marzen:) piekne, nietuzinkowe i diabelnie szybkie:)za cholere go nie oddam, daje mi za duzo radosci i to niesamowite poczucie wyjatkowosci:)
AndrewS - Wto Cze 17, 2008 01:11

Viniu napisał/a:
a są nadal zarówno tu na forum jak i w klubie


tak se tlumacz, zarzad zmieni definicje klubu i zostana tylko posiadacze :mrgreen:
ja tam sie nie boje, jak nie R to 125p z silnikem R :mrgreen:

zdzich44 - Wto Cze 17, 2008 08:27

Brt napisał/a:
hihihi madzia 6 :mrgreen: hmm może w przyszłym roku :P ;) tylko z jakim silnikiem ;) :hm:


Wszystko jedno byle bez DPF'a :)

Tomi - Wto Cze 17, 2008 08:29

Dorzucę swoje 5 groszy. W marzeniach pełnego garażu stoją:
- Subaru Impreza STI Coupe (rocznik 99)... najlepiej 22B,
- Tomcio ('96) w idealnym stanie,
- MG RV8 lub MGB Roadster lub MGB GT V8,
- Ford Escort Cosworth (wersja ze spoilerem odcinającym głowę :) ),
- Lancia Delta HF Integrale,
- MG Metro 6R4 (ale to tak odległe, że nie do spełnienia :) ).

Z samochodów teraźniejszych, wrażenie robi jedynie S2000... więc może kiedyś.

[ Dodano: Wto Cze 17, 2008 08:58 ]
Zapomniałem jeszcze o jednym aucie, które wraca wraca w myślach co jakiś czas jak bumerang. Mowa o Toyocie MR2 z końca lat 90-siątych.

Rowan - Wto Cze 17, 2008 12:39

Widzie, że większości posiadaczy R podoba się Madzia i akurat wszystkim 6-stka. Czyżby w czymś przypominała R :lol: :?: A swoją droga to naprawdę fajne i nie drogie auto, ale mnie tak ciągnie do tego BMW E60, że chyba za rok.... :/ Strasznie szkoda mi R, ale....
zdzich44 - Wto Cze 17, 2008 13:07

Rowan napisał/a:
Widzie, że większości posiadaczy R podoba się Madzia i akurat wszystkim 6-stka. Czyżby w czymś przypominała R :lol: :?:

A do którego R ją porównujesz? :>

Dalsza część dyskusji o Maździe 6 jest tutaj

Rowan - Wto Cze 17, 2008 13:08

zdzich44 napisał/a:
A do którego R ją porównujesz? :>

Nie wiem..... Ale zauważyłem, że większości posiadaczy R się ona podoba.

zdzich44 - Wto Cze 17, 2008 13:10

Rowan napisał/a:

Nie wiem..... Ale zauważyłem, że większości posiadaczy R się ona podoba.

To się zrobi dopisek do "forum miłośników i użytkowników samochodów marki Rover i MG" i będzie
Cytat:
forum miłośników i użytkowników samochodów marki Rover ,MG i Mazda6
;)
Brt - Wto Cze 17, 2008 13:21

:brawa: :lol: zdzich jak będe w Krk to mnie przewieziesz :P
zdzich44 - Wto Cze 17, 2008 13:22

Brt napisał/a:
:brawa: :lol: zdzich jak będe w Krk to mnie przewieziesz :P

Sam się przewieziesz :)

Brt - Wto Cze 17, 2008 13:26

:) :)
xROnx - Wto Cze 17, 2008 15:22

A ja planuje zakup R75 badz MG ZT teraz tylko kwestia co mialoby byc pod maska. Czy 2.0 CDTi czy 2.5 V6 czy 2.0(te dwa ostatnie + LPG jesli juz... tak mysle).
Od kad ceny ropy zrownaly sie z cenami benzyny a czasami jest drozsza zastanawiam sie nad oplacalnoscia diesla...
Tak czy siak planuje zmiane w przyszlym roku(bardziej pod koniec) wszystko zalezy od wydatkow na loft oraz zarobków i zdolnosci kredytowej :D
Taka alternatywa jest jeszcze Alfa 166 ;)

Tomi - Wto Cze 17, 2008 19:57

xROnx napisał/a:
... Czy 2.0 CDTi czy 2.5 V6 czy 2.0(te dwa ostatnie + LPG jesli juz... tak mysle).
Od kad ceny ropy zrownaly sie z cenami benzyny a czasami jest drozsza zastanawiam sie nad oplacalnoscia diesla...


Ekonomia diesela nie polaga na tym, że spala tańsze paliwo, ale na tym, że spala go znacznie mniej :)

general_p - Wto Cze 17, 2008 21:00

Land Rover Defender 130
xxxgrze - Sro Cze 18, 2008 08:18

Pora wrócić do tematu :grin:

Coraz bardziej zastanawiam się nad zmianą R75 na coś innego :?: Z tym, że będzie to za jakieś 2, 3 lata i w grę będzie wchodziło auto również 2, 3-letnie. Zaczynam już zbierać fundusze :grin:

Numer 1 na mojej liście to: Jag x-type kombi najchętniej 3,0 V6 (ewentualnie 2,5 V6) manual.

W grę wchodzi również LR Freelander2 raczej 2,2 TD4 manual :grin: i gdyby się udało finansowo LR Discovery3 2,7 TDV6 :mrgreen:

Dwa ostatnie typy które biorę ewentualnie pod uwagę to Fordy: Mondeo kombi lub Smax w jakiś mocnych wersjach silnikowych.

maciej - Sro Cze 18, 2008 09:30

xxxgrze napisał/a:
W grę wchodzi również LR Freelander2 raczej 2,2 TD4 manual i gdyby się udało finansowo LR Discovery3 2,7 TDV6
Dwa ostatnie typy które biorę ewentualnie pod uwagę to Fordy: Mondeo kombi lub Smax w jakiś mocnych wersjach silnikowych.

A nie myślałeś o czymś pośrednim w stylu Subaru Legacy Outback albo Volvo XC70?

xxxgrze - Sro Cze 18, 2008 10:09

maciej napisał/a:
xxxgrze napisał/a:
W grę wchodzi również LR Freelander2 raczej 2,2 TD4 manual i gdyby się udało finansowo LR Discovery3 2,7 TDV6
Dwa ostatnie typy które biorę ewentualnie pod uwagę to Fordy: Mondeo kombi lub Smax w jakiś mocnych wersjach silnikowych.

A nie myślałeś o czymś pośrednim w stylu Subaru Legacy Outback albo Volvo XC70?

Poprawiam specjalnie dla Maćka :mrgreen:

Było :Zawsze na pierwszych miejscach w moim sercu będą brytyjczycy :grin:

Powinno być: Zawsze na pierwszych miejscach w moim sercu będą hindusi :mrgreen:

Jeżeli chodzi o Volvo to odpada nie podoba mi się po prostu, natomiast Subaru całkiem, całkiem.

Niestety przeraża mnie paliwożerny boxer benzynowy (wiem o czym mówię szwagier jeździ imprezą WRX STI), a jeżeli chodzi o diesla to sam nie wiem. Nie pasuje mi w Subaru tak samo jak w Jagu. :roll:

maciej - Sro Cze 18, 2008 10:21

xxxgrze napisał/a:
Zawsze na pierwszych miejscach w moim sercu będą brytyjczycy

No ale piszesz przecież o Niemcach, a nie Anglikach - wszystko co wymieniłeś to Fordy... ;D
xxxgrze napisał/a:
W grę wchodzi również LR Freelander2

Ford... ;)
xxxgrze napisał/a:
LR Discovery3 2,7 TDV6

Trochę mniej, ale jednak Ford... ;)
xxxgrze napisał/a:
Numer 1 na mojej liście to: Jag x-type kombi najchętniej 3,0 V6 (ewentualnie 2,5 V6) manual.

I to Ford... ;)
xxxgrze napisał/a:
Dwa ostatnie typy które biorę ewentualnie pod uwagę to Fordy: Mondeo kombi lub Smax w jakiś mocnych wersjach silnikowych.

No i na koniec dwa "Fordy Fordy". ;)
xxxgrze napisał/a:
Jeżeli chodzi o Volvo to odpada nie podoba mi się po prostu

A to w sumie też Ford. ;)

xxxgrze - Sro Cze 18, 2008 10:37

maciej napisał/a:
xxxgrze napisał/a:
Zawsze na pierwszych miejscach w moim sercu będą brytyjczycy

No ale piszesz przecież o Niemcach, a nie Anglikach - wszystko co wymieniłeś to Fordy... ;D


Fordy to chyba amerykanie :?: :roll: :rotfl:

maciej napisał/a:
xxxgrze napisał/a:
W grę wchodzi również LR Freelander2

Ford... ;)
xxxgrze napisał/a:
LR Discovery3 2,7 TDV6

Trochę mniej, ale jednak Ford... ;)
xxxgrze napisał/a:
Numer 1 na mojej liście to: Jag x-type kombi najchętniej 3,0 V6 (ewentualnie 2,5 V6) manual.

I to Ford... ;)


Eee chyba Tata wozy :?: :roll: :rotfl:

Tak BTW kumpel był na ILA w Berlinie i mówi, że najbardziej imponujące było stoisko hinduskie. :o

maciej - Sro Cze 18, 2008 10:44

xxxgrze napisał/a:
Fordy to chyba amerykanie

Ale oddział europejski jest mocno niezależny i akurat zarówno Mondeo jak i S-Max, który powstał na podstawie Mondeo są europejskimi konstrukcjami, robionymi specjalnie na rynek europejski, a ZTCP to główną siedzibę na Europę Ford od dawna ma w Niemczech, choć fabryki ma np. w Belgii.
xxxgrze napisał/a:
Eee chyba Tata wozy

Teraz tak, ale wszystkie modele o których piszesz powstały pod kuratelą Forda, a więc Niemce!!! ;)

xxxgrze - Sro Cze 18, 2008 10:51

maciej napisał/a:

Ale oddział europejski jest mocno niezależny i akurat zarówno Mondeo jak i S-Max, który powstał na podstawie Mondeo są europejskimi konstrukcjami, robionymi specjalnie na rynek europejski, a ZTCP to główną siedzibę na Europę Ford od dawna ma w Niemczech, choć fabryki ma np. w Belgii.


maciej napisał/a:
Teraz tak, ale wszystkie modele o których piszesz powstały pod kuratelą Forda, a więc Niemce!!! ;)


Niech będzie :grin: , ale skoro od dawna jeżdżę niemcem (R75 :grin: ) to...

Swoją drogą z tymi Niemcami jest jak dzisiaj z Ebim Smolarkiem (otwieram lodówkę, a tam Ebi :grin: ) są wszędzie. :grin:

maciej - Sro Cze 18, 2008 11:10

xxxgrze napisał/a:
Niech będzie , ale skoro od dawna jeżdżę niemcem (R75 ) to...

No coś w tym jest. ;)
xxxgrze napisał/a:
Swoją drogą z tymi Niemcami jest jak dzisiaj z Ebim Smolarkiem (otwieram lodówkę, a tam Ebi ) są wszędzie.

:D

yoonior - Sro Cze 18, 2008 11:23

xxxgrze napisał/a:
Niestety przeraża mnie paliwożerny boxer benzynowy (wiem o czym mówię szwagier jeździ imprezą WRX STI)


Ale to chyba żaden argument, przecież STI to cywilna rajdówka, ciężko wymagać żeby palił 10l/100km :D

Jeśli nie zależy ci na mocy 'totalnej', normalne WRX powinno wystarczyć. Ba, nawet najzwyklejszy 2-litrowy 160-konny silnik w Imprezie daje jej świetne osiągi.
Wg. mnie domniemana paliwożerność w samochodach takich jak Subaru bierze się głównie z tego, że tymi autami nie jeździ się spokojnie, a dodatkowo 80% posiadaczy w Polsce po prostu je katuje.

Wydaje mi się, że przy normalniejszej jeździe, jedyny przyczynek do nieco większego spalania Subaru w porównaniu z autami o silnikach z podobną mocą to napęd na cztery koła, a nie silnik boxer.

xxxgrze - Sro Cze 18, 2008 12:08

yoonior napisał/a:
xxxgrze napisał/a:
Niestety przeraża mnie paliwożerny boxer benzynowy (wiem o czym mówię szwagier jeździ imprezą WRX STI)


Ale to chyba żaden argument, przecież STI to cywilna rajdówka, ciężko wymagać żeby palił 10l/100km :D

Jeśli nie zależy ci na mocy 'totalnej', normalne WRX powinno wystarczyć. Ba, nawet najzwyklejszy 2-litrowy 160-konny silnik w Imprezie daje jej świetne osiągi.
Wg. mnie domniemana paliwożerność w samochodach takich jak Subaru bierze się głównie z tego, że tymi autami nie jeździ się spokojnie, a dodatkowo 80% posiadaczy w Polsce po prostu je katuje.

Wydaje mi się, że przy normalniejszej jeździe, jedyny przyczynek do nieco większego spalania Subaru w porównaniu z autami o silnikach z podobną mocą to napęd na cztery koła, a nie silnik boxer.


Wszystko to co piszesz to oczywiście prawda. Jest tylko jeden problem w moim przypadku. Nigdy nie jeździłem samochodami które by mało paliły. :mrgreen:

Tak więc jestem pewien, że Subaru Legacy Outback ze mną za kierownicą palił by mnóstwo. :wink: