Zobacz temat - [R75] POMOCY!!! Nierówna praca silnika przez VIS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] POMOCY!!! Nierówna praca silnika przez VIS

kRisj - Wto Cze 17, 2008 22:40
Temat postu: [R75] POMOCY!!! Nierówna praca silnika przez VIS
Witam Wszystkich i proszę o pomoc. Po wymontowaniu silniczka VIS mam identyczne objawy jak kolega z tematu: http://forum.roverki.eu/v...2&highlight=vis . Niestety nie napisał jak rozwiązał problem. Czy ktoś mu w tym pomagał lub wie co jest przyczyną? Z góry dziękuję za każdą pomoc.
pozdrawiam

Armandoo - Wto Cze 17, 2008 23:31

Witam,


też jestem ciekaw jakiejś opinii fachowców z tego forum ale jakoś nikt nie odpowiada...


:-(

Zukowaty - Wto Cze 17, 2008 23:39

Dlatego wlasnie zeby nie wymieniac kolektora ja zakladam TO
kRisj - Czw Cze 19, 2008 01:59

gdzies przeczytalem, że trzeba doczszelnić kolektor, np. silikonem. Jak znajde silniczek do VIS i zloze to jak nalezy napisze czy to przez to.
pozdro

piter34 - Pią Cze 20, 2008 16:57

kRisj napisał/a:
gdzies przeczytalem, że trzeba doczszelnić kolektor, np. silikonem

To nic nie da. Przyczyną problemu jest olej, który dostaje się do przepustnicy.

kRisj napisał/a:
Po wymontowaniu silniczka VIS mam identyczne objawy jak kolega z tematu

Tzn. silnik pracuje przy wymontowanym silniczku z dziurą w kolektorze ssącym, przez którą zasysa lewe powietrze? :shock:

kRisj - Pią Cze 20, 2008 17:07

piter34 napisał/a:
Tzn. silnik pracuje przy wymontowanym silniczku z dziurą w kolektorze ssącym, przez którą zasysa lewe powietrze?

Po poskładaniu wszystkiego do kupy, tzn zamontowaniu silniczka spowrotem na miejsce pojawiły się takie objawy. Narazie nie doszczelniałem, skoro za chwile znów będę rozkładał.
Olej chyba nie ma tu za dużego znaczenia, bo przecież skoro samochód działał poprawnie przed demontażem silniczka, to tego oleju nie było tam jeszcze aż tak za dużo.

Swoją drogą zamówiłem już to: http://www.mtuning.pl/skl...roducts_id=1429 , więc z olejem w kolektorze pożegnam się raz na zawsze :)
Tak na marginesie, to taki sam na allegro kosztuje 219 zł . Czasem warto poszukać :D