Zobacz temat - [R600] Centralny zamek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Centralny zamek

Mayson - Pią Cze 20, 2008 11:49
Temat postu: [R600] Centralny zamek
Witam - kupiłem wreszcie tego R600 i mam taki mix:
Oba piloty (oryginał VALEO) mają nówki baterie, po wciśnięciu migają na nich diody (zielona-open/czerwona-closed), a więc wszystko OK - ALE centralny nie reaguje, pomimo, że z kluczyka wszystko działa. Po wymianie baterii zsynchronizowałem piloty poprzez 4-krotne wciśnięcie "zamknij" przy drzwiach otwartych z kluczyka (zgodnie z instrukcją obsł.). Nadal nic... 2 skrzynki z bezpiecznikami sprawdziłem - OK. Oba piloty raczej nie padły - to coś z autem - miał ktoś coś podobnego? co tu nie gra?

P.S. Auto to R600 2.3GSI automat `98 KINVERSAND, ma LPG[/b]

maciej - Pią Cze 20, 2008 11:55

Heh... Tu nie pomogę, bo mam staty model alarmu - na podczerwień, a ty już chyba masz radiowy. :(
NEOSSS - Pią Cze 20, 2008 12:19

Mayson, jeżeli z kluczyka auto sie uzbraja to równiez powinno z pilota, sprawdź na wszelki wypadek krancówki przy drzewiach, w zamku przednij maski oraz tylnej klapy, zablokuj kierownicę i dopiero zamknij auto pilotem... Synchronizacja nic tutaj nie da bo służy ona do serii 200/400
Mayson - Pią Cze 20, 2008 13:30

NEOSSS napisał/a:
Mayson, jeżeli z kluczyka auto sie uzbraja to równiez powinno z pilota


No właśnie... powinno...

NEOSSS napisał/a:
sprawdź na wszelki wypadek krancówki przy drzewiach, w zamku przednij maski oraz tylnej klapy


Wszystko OK, z tym, że w masce nie ma żadnych czujników zamykania

NEOSSS napisał/a:
Synchronizacja nic tutaj nie da bo służy ona do serii 200/400


W mojej oryginalnej instrukcji obsługi do R600 jest napisane, że należy pilota zsynchronizować :smile:

Co do mojego alarmu - faktycznie jest radiowy. Ma ktoś inne propozycje, co to może być lub jak to rozwiązać? Nie chciałbym jechać do mechanika nie sprawdziwszy wszystkich ewentualności...

NEOSSS - Pią Cze 20, 2008 16:03

Mayson, w zamku przedniej maski jest czujnik zamykania, czarna prostokatna kostka idzie od niej kabelek z szara wtyczka... Czy po przekreceniu kluczykiem w zamku kierowcy, kierunki migaja 3 razy? Czy blokujesz kierownice?
henryk - Pią Cze 20, 2008 16:09

1. Czy jesteś pewien, że piloty działały - są na pewno od tego samochodu?
2. Z niedziałającymi pilotami radiowymi może być związana usterka odbiornika pilotów - przynajmniej w R75 jest taki odbiornik, w 600-tce nie wiem.
U mnie po wymianie odbiornika i synchronizacji obydwa piloty odżyły. Mój odbiornik wilgoć zniszczyła.
Jeżeli jesteś pewien, że masz właściwe piloty, to spróbuj się dostać do odbiornika i posprawdzaj podłączenia i jak wygląda. Może ktoś z 600-tki pomoże gdzie to się znajduje.
Gdyby krańcówki w zamkach to z zamykaniem kluczykiem też chyba byłyby kłopoty?

Mayson - Pią Cze 20, 2008 18:38

NEOSSS napisał/a:
Mayson, w zamku przedniej maski jest czujnik zamykania, czarna prostokatna kostka idzie od niej kabelek z szara wtyczka


Ooo, faktycznie jest... ale jak sprawdzić czy działa? Wśród kontrolek przy zegarach nie ma takiej od maski.

NEOSSS napisał/a:
Czy po przekreceniu kluczykiem w zamku kierowcy, kierunki migaja 3 razy? Czy blokujesz kierownice?


Kierownicę blokuję, natomiast kręcąc kluczykiem w zamku kierowcy uzbraja się TYLKO centralny - alarm nie.

henryk_w napisał/a:
1. Czy jesteś pewien, że piloty działały - są na pewno od tego samochodu?


Jestem pewien, wiem że działały.

henryk_w napisał/a:
2. Z niedziałającymi pilotami radiowymi może być związana usterka odbiornika pilotów


No właśnie tego się obawiam...

Czy ma ktoś manuala w PDF do R600 po faceliftingu z 1997 roku? Mógłby mi ten ktoś wysłać go na maila? Najlepiej po polsku (choć niekoniecznie). A może manual do HONDY ACCORD `98 pasowałby? Czy on dotyczy także wersji Rovera 2.3?

Wiem, wiem, wiele pytań, ale muszę wszystko wyeliminować, a Wy na forum wiecie wszystko ;]
Dziękuję za odpowiedzi!

maciej - Pią Cze 20, 2008 19:00

http://hondaaccord.strefa.pl - tam znajdziesz manuale nawet po Polsku, poczytaj, to się dowiesz, czy pasuje, ale może być problem, bo po liftingu w '96 Accord i R600 trochę się rozjechały - w Accord'zie zaczęto montaż H22, a nie H23A3, ale może alarm był nadal podobny.
NEOSSS - Pią Cze 20, 2008 23:56

Mayson, przekręc kluczyk na zapłon w stacyjce i pozamykaj wszystkie drzwi, kolejno podchodz do drzwi i otwieraj je i zamyakj sprawdzajac czy zapala sie kontrolka na desce i gasnie, to samo dotyczy sie klapy a co do maski musisz odpiac kostke, przeczyscic ja, poruszac stycznikiem przy przedniej masce, umyj go ze smaru, przeczyscic rozpuszczalnikiem i powinnien zadzialas...
KRYS - Sob Cze 21, 2008 09:26

R600 2.3GSI `98 LPG

łał co za model opelo/rovero

maciej - Nie Cze 22, 2008 15:27

KRYS napisał/a:
łał co za model opelo/rovero

W niektórych krajach wersję Si LUX nazywano GSi - np. w Niemczech.
Zresztą mój w Polsce na fakturze chyba też miał GSi.

Mayson - Nie Cze 22, 2008 23:05

NEOSSS - sprawdziłem wszystko i czujniki są OK - pozostaje właśnie ten pod maską - jutro postaram się go zrobić. Rozumiem, że jeśli to nie on, tzn, że odbiornik alarmu padł? ... Ponawiam pytanio-prośbę o manuala do R600 `98, bo nawet nie wiem gdzie szukać tego odbiornika (na hondaaccord.strefa na ma nawet manuala do accorda `98).
maciej - zgadza się, ja też wszędzie w papierach mam "GSI". BTW - na fakturze zakupu z 1998r. widnieje cena 120000zł :grin: Ale furę se kupiłem :grin:

NEOSSS - Pon Cze 23, 2008 08:35

Mayson, centralka alarmu jest w bagażniku po prawej stronie pod tapicerką...
Manuale masz pod http://hondaaccord.strefa.pl/ w Garażu...

Mayson - Pon Cze 23, 2008 20:50

NEOSSS napisał/a:
centralka alarmu jest w bagażniku po prawej stronie pod tapicerką...


OK, a tu chodzi o alarm czy o centralny zamek? Centralny zamek ma swój odbiornik? Jeśli tak, to gdzie? Czy z tyłu po prawej stronie w bagażniku przy lampach czy przy kanapie; u dołu czy u góry? Właśnie po to jest mi potrzebny manual...

NEOSSS napisał/a:
Manuale masz pod http://hondaaccord.strefa.pl/ w Garażu...


Wiem, jestem tam klubowiczem i znam te strony i nie ma tam manuala do R600 2.3 `98 - nawet nie ma do Accorda CC7 po `96... Jeśli macie tu w klubie manuala i jeśli zostanę klubowiczem, to czy mogę liczyć na udostępnienie go? Czy takie coś w PDF nie istnieje :?:

sTERYD - Pon Cze 23, 2008 21:03

tkie może być:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30 ??

piter34 - Pon Cze 23, 2008 21:05

Mayson napisał/a:
Jeśli macie tu w klubie manuala i jeśli zostanę klubowiczem, to czy mogę liczyć na udostępnienie go? Czy takie coś w PDF nie istnieje :?:

Nic takiego nie ma na stronach klubu :???:
Większość potrzebnych info znajdziesz w RAVE.

NEOSSS - Wto Cze 24, 2008 00:31

Mayson, w bagażniku po prawej stronie z tyłu przy samej lampie jest puszka plastikowa przykręcona na dwie śruby 10 oraz gwiazdke, podpiętę są tam dwie wtyczki to jest główna centralka alarmu, znajduje się tam odbiornik pilota itp...

Jeżeli pilot Ci w ogóle nie działa nie reaguje na zamykanie/otwieranie i nie uzbraja alarmu chociaż są wsadzone nowe baterie to centralka z pilotem do wymiany... Jeśli reaguje na zamykanie/otwieranie a alarm się nie uzbraja wina leży w którymś styczniku bądź krańcówce lub może nie zablokowanej kierownicy...

Mayson - Wto Cze 24, 2008 11:44

steryd - już to przeglądałem - dzięki :smile: piter - rave juz ciągnę
neosss - jeszcze sprawdzę koniecznie ten czujnik pod maską, wtedy będzie sprawa jaśniejsza - póki co auto ma robiony profilaktycznie rozrząd/płyny/filtry/paski i wieczorem dopiero go odbiore.

Dzięki za pomoc!

Deamian - Czw Lip 10, 2008 17:44

Podłącze się do tematu gdyż mam identyczny problem tylko z pilotem na podczerwień. Z kluczyka centralny działa jak powinien natomiast z pilota zero reakcji :cry: . Baterie wymieniłem na nowe i nic. Byłem u elektryka i on stwierdził że trzeba by było wymieniać "wszystko" i koszt tego wyniósł by ok. 350zł.
Mayson - Czw Lip 10, 2008 18:43

A u mnie sprawa stoi tak, że czujnik pod maską jest OK, alarm RAZ jakimś cudem też sie uaktywnił (diody przy szybach zaczęły migać) ale na tym koniec. ArturT polecił mi warsztat od alarmów i niedługo do nich podskoczę - niech stwierdzą czy trzeba wymieniać wszystko, czy to jakaś pierdoła... Jeśli wszystko będzie do wymiany (odbiornik + pilot) to drogo będzie raczej...
Deamian - Czw Lip 10, 2008 20:52

Mayson to jak by udało Ci się naprawić to napisz co było w nim nie tak. Może u mnie będzie coś podobnego. :wink: A mam jeszcze pytanie bo chciałbym zmienić sobie sterowanie na radiowe i aby to zrobić musiał bym wymienić samą centralkę na np. taką
http://moto.allegro.pl/it...nik_gw7lat.html
czy oprócz tego coś jeszcze?

Mayson - Czw Lip 10, 2008 21:28

Ok, jak tylko odwiedzę warsztat to dam tu znać co było.

Deamian napisał/a:
A mam jeszcze pytanie bo chciałbym zmienić sobie sterowanie na radiowe i aby to zrobić musiał bym wymienić samą centralkę na np. taką
http://moto.allegro.pl/it...nik_gw7lat.html
czy oprócz tego coś jeszcze?


To już pytanie nie do mnie :neutral: - aż taki ze mnie expert nie jest...

NEOSSS - Pią Lip 11, 2008 08:32

Deamian, posprawdzaj wszystko jak opisałem wyżej...
Mayson, posprawdzaj jeszcze podłączenia przy centralce w bagażniku(poogladaj kabel i wtyczki)... Jeżeli wszystkie krańcówki są ok, styczniki też, centralny działa i wszystkie drzwi się zamykają to ja już nie wiem... Z kluczyka będzie się zamykał i uzbrajał zawsze jeśli wszystko jest ok, z pilota nie koniecznie bo może sie rozkodować np. jak lezy bez baterii...

Mayson - Pią Lip 11, 2008 15:05

Chyba już wszystkie możliwości wyczerpaliśmy NEOSS; dzięki Twoim wskazówkom doatrłem do odbiornika i rozbebeszyłem go - styki i luty wyglądają OK. Wydrukowałem sobie z RAVE`a 4 kartki z opisami testów obwodów w tym urządzonku i schemat instalacji ustrojstwa - dam to tym magikom z warsztatu - jakoś w przyszłym tyg. wtedy też napiszę tutaj co to było lub co to jest...
Deamian - Czw Lip 24, 2008 00:46

NEOSSS sprawdzałem i wszystko wygląda ok :/
Mayson i jak? Udało Ci się naprawić? Jeśli tak to co było nie tak? :?:

marsel88 - Nie Wrz 07, 2008 14:55

Gdy kupiłem mojego roverka miałem ten sam problem -nie reagował na pilota a jedynie na kluczyk. I naprawił się przez przypadek:) siedziałem sobie w Roverku i bawiłem się pilotem (cały czas szybko naciskałem i puszczałem przycisk-nie pamiętam który) i nagle po kilku sekundach centralny się uaktywnił. Nie wiem na jakiej to było zasadzie ale wynika z tego że to go zaprogramowało. Do dziś wszystko jest ok.
Mayson - Nie Wrz 07, 2008 18:39

Deamian napisał/a:
Mayson i jak? Udało Ci się naprawić? Jeśli tak to co było nie tak?
marsel88 napisał/a:
Gdy kupiłem mojego roverka miałem ten sam problem -nie reagował na pilota a jedynie na kluczyk. I naprawił się przez przypadek:) siedziałem sobie w Roverku i bawiłem się pilotem (cały czas szybko naciskałem i puszczałem przycisk-nie pamiętam który) i nagle po kilku sekundach centralny się uaktywnił. Nie wiem na jakiej to było zasadzie ale wynika z tego że to go zaprogramowało. Do dziś wszystko jest ok.


Nie udało mi się niczego naprawić, w serwisie nie mają pojęcia co to może być, wg nich wszystko sprawne... może faktycznie kwestia odpowiedniej kombinacji przyciskania... tylko skąd ją wytrzasnąć... :/

marsel88 - Nie Wrz 07, 2008 18:49

idź do samochodu i naciskaj szybko przyciski pilota, raz tylko jeden przycisk drugi raz następny -naciskaj i puszczaj szybko. Co Ci szkodzi sprawdzić.
Mayson - Nie Wrz 07, 2008 19:01

marsel88, oczywiście, że spróbuję - nie mam innego wyjścia wszak.. Gdybym przypadkiem trafił, to opiszę tu moją reakcję :wink:
Deamian - Sob Wrz 13, 2008 21:50

A jeszcze mam pytanie czy jak zamyka się zamek z kluczyka to kierunki powinny migać czy nie :?: Bo u mnie od kiedy popsuł się pilot to nie migały a wczoraj nagle zaczęły :bezradny:
NEOSSS - Nie Wrz 14, 2008 14:24

Deamian, kluczykiem takze mozna aktywowac alarm ale bez czujek ruchu
Mayson - Sob Wrz 20, 2008 13:38

Czy ktoś to już widział? Jeśli było to przepraszam :roll:
http://www.remotekey.co.uk/cars/rover/rover-600/
Tam stoi, że mój pilot być może rozprogramował się, w stosunku do mojego ECU, i że z tym nic nie zrobię, chyba że w ASO. Czyli całkiem możliwe, że ECU (odbiornik pilota) mam sprawny...
Całość opisu dotyczy pilotów Waleo na fale radiowe - podczerwień = lipa

Dla Roverów innych serii są również przydatne informacje np, jak przy pomocy kodu EKA dostroić pilota Lucas`a

piter34 - Pon Wrz 22, 2008 13:20

Kiedyś już ten opis się przewinął ZTCP.

Na tej stronce są też ciekawe rzeczy o innych ROVERkach:
http://www.remotekey.co.uk/cars/rover/

Marrkus - Pon Wrz 22, 2008 21:05

Walczyłem długo z tymi pilotami ale dałem za wygraną - korzystam z kluczyka.
Mimo długich poszukiwań jedynym rozsądnym finansowo rozwiązaniem jest montaż nowego alarmu - za kwotę do ok 200 pln dostajemy alarm który średnio zaawansowany elektronik bez problemu zamontuje w aucie.

czyzo - Pon Wrz 22, 2008 21:16

Witam! Prostym sposobem na rezygnacje z oryginalnych pilotów a włożenie nowych jest zainstalowanie prostego sterownika od centralnego dajacy sygnal na zamknij/otwórz..
Wystarczy wpiąć się w oryginalną instalację a bagażnik i sterownik po prawej stronie jest najlepszym sposobem. A i przy okazji nawet alarm się uzbraja i mryga kierunkami - sprawdzone na 2 roverach 600. Pozdrawiam!

Marrkus - Pon Wrz 22, 2008 21:46

Co nie znaczy że alarm się w pełni uzbraja - czujniki ruchu nadal nie działają

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=23488

Mayson - Pon Wrz 22, 2008 23:12

Marrkus napisał/a:
Co nie znaczy że alarm się w pełni uzbraja - czujniki ruchu nadal nie działają

Szczerze powiedziawszy, to kij z alarmem i czujkami - ja chciałbym wreszcie przestać używać kluczyka i to tylko od strony kierowcy, co podwaja upierdliwość.
Ja osobiście poluję na zestaw radiowy; 2xpilot+odbiornik, ale jeśli długo to jeszcze potrwa, szlag mnie trafi i pan Miecio wstawi mi taką prowizorkę, jak opisana przez czyzo.

maciej - Wto Wrz 23, 2008 08:22

Mayson napisał/a:
Ja osobiście poluję na zestaw radiowy; 2xpilot+odbiornik, ale jeśli długo to jeszcze potrwa, szlag mnie trafi i pan Miecio wstawi mi taką prowizorkę, jak opisana przez czyzo.

Daruj sobie szukanie i zrób jak pisze Marrkus, bo bardziej zdolny fachowiec od alarmów podłączy Ci nową centralkę pod wszystkie czujniki i CZ i będziesz miał w pełni sprawny alarm za 300 zł.

Mayson - Wto Wrz 23, 2008 08:56

maciej napisał/a:
Daruj sobie szukanie i zrób jak pisze Marrkus, bo bardziej zdolny fachowiec od alarmów podłączy Ci nową centralkę pod wszystkie czujniki i CZ i będziesz miał w pełni sprawny alarm za 300 zł.

Racja. I tak zrobię, bo to moje polowanie trwa od czerwca, a to już potraja upierdliwość tej usterki...

Deamian - Nie Paź 19, 2008 00:39

A ja u siebie niedawno zauważyłem że pilot (na podczerwień) chwile po umyciu samochodu działa :smile: ,a gdy samochód już dobrze wyschnie to przestaje. :sad: Czy ktoś może się domyśla gdzie może być przyczyna :?:
KRYS - Nie Paź 19, 2008 16:07

może szyby takie brudne były ze podczerwień rady nie dała :mrgreen: