Zobacz temat - [R420] Pedał sprzęgła za wysoko
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Pedał sprzęgła za wysoko

pgrad - Sob Cze 21, 2008 16:04
Temat postu: [R420] Pedał sprzęgła za wysoko
Witam. Mam problem ze sprzęgłem. Problem (jeżeli można to tak nazwać) polega na tym że pedał sprzęgła jest wyżej niż hamulca i gazu, i to ze dwa razy wyżej. Wszystko działa jak powinno. Sprzęgło normalnie działa, zaczyna brać mniej więcej na wysokości pozostałych pedałów, biegi chodzą jak należy (wsteczny czasami nie chce wejść, ale to ponoć normalka). Da się coś z tym zrobić czy lepiej to zostawić w spokoju? No i posiadam korozję na ścianie grodziowej pod skrzynką z bezpiecznikami, w miejscu gdzie przechodzi rurka (najpewniej to jest od sprzęgła-to idzie do jakiegoś odpowietrznika co jest pod tą puszką). Sprzęgło chodzi jednak cały czas tak samo od pół roku (wtedy kupiłem Rovera).
Paul - Sob Cze 21, 2008 20:04

Ten typ tak ma - u mnie tysz ;p
Trzeba się przyzwyczaić :D

pgrad - Sob Cze 21, 2008 23:05

no to spoko, bo myślałem że za jakiś czas będę miał wydatki, dzięki wielkie:)
ziomek - Sro Sie 13, 2008 14:39

nie moze tak miec bo wczesniej mialem normalnie na równo z pedałem hamulca a dzisiaj nagle wyskoczył mi o jakieś 3 cm....kurde myślałem ze się zerwała spręzynka ale żadnej tam nie widziałem. Miał ktoś z was coś takiego co to może byc?
MaxZorin - Pon Wrz 22, 2008 23:09

Mam Rovera od 3 dni i dokładnie ten sam problem z pedałem sprzęgła. A ponieważ mam 2 metry wzrostu to wielce mi ten pedał w górze utrudnia jazdę. I co z tym zrobić? Nie sądzę, że, jak ktoś pisał wyżej, mam się przyzwyczaić bo te typy tak mają.
drlubicz - Pon Wrz 22, 2008 23:28

dzis założyłem nowe sprzęgło do r200 i mam to samo :grin:
benio_bicos - Pon Wrz 22, 2008 23:45

Chyba jednak trzeba będzie się przyzwyczaić :idea:
Miałem to samo w swoim 420 SDI :mrgreen:
Wymiana sprzęgła na nowe też nie pomogła :razz:
Trzeba z tym żyć :!:

des - Wto Wrz 23, 2008 01:25

W swoim R mam pedała stosunkowo nisko (normalnie), u znajomego wszystkie 3 są tak wysoko że w moim przypadku jeździć się nie da (prawie 2 metry wzrostu) wadzę koanami o kierownicę i padaka jakaś. W obydwu Roverkach wszystko sprawne w 100%. Nie wiem czemu tak się to różni ale tak po prostu jest.
wjadro - Wto Wrz 23, 2008 09:10

Witam.
U mnie jest podobnie, sprzęgło jest bardzo wysoko i łapie mniej/wiecej w połowie (na wysokosci pedału hamulca). Raz nie wiem dlaczego sprzęgło wróciło do nominalnej pozycji (chyba nominalnej bo od zakupu cały czas było wysoko) i zgłupiałem. Po kilku wciśnięciach znowu jakby "zeskoczyło" i wróciło do poprzedniej pozycji. Dziwne :idea: Od tamtej pory nic z tym nie robiłem bo podobno ten typ tak ma. Działa bez zarzutów. < :bezradny:

sTERYD - Wto Wrz 23, 2008 11:07

wysoki pedał sprzęgła w R400 to norma i niestety nie da się wyregulować :( acz mi np. to w ogóle nie przeszkadza :cool:
wjadro, po tym co napisałeś to bym sie baaardzo dokładnie przyjrzał pompce sprzęgła :/

mogewszystko - Wto Wrz 23, 2008 14:15

hej, w moim ROVERze tez mam wysoko pedal sprzegla, wymienilem ostatnio na nowe i pedal dalej jest wysoko, pytalem innych Roverzystow i tez tak maja, takze trzeba sie poprostu przyzwyczaic, mi osobiscie to nie przeszkadza w niczym :)
Pawson - Czw Wrz 25, 2008 09:52

niezgodze sie z niektórymi waszymi opiniami ze nie da sie wyregulowac tego pedału.... u mnie było podobnie byłwyzej chyba o jakies 3cm od pedalu hamulca, Tata pojechal do mechanika na wymiane sprzegla( bylo przypalone) i przy okazji powiedzial o tym problemie z pedałem sprzęgła i nie wiem jak to zrobil ale teraz sprzęgło jest w normalnej pozycji... z tym że tak jak mówie nie potrafie powiedzieć jak on to zrobił...
gpredki - Czw Wrz 25, 2008 12:50

Jak kupowalem r400 to przejechalem sie wieloma egzemplarzami i wszytskie mialy sprzeglo wysoko, a jeden tak, ze chyba bym nie dal rady jezdzic tym autem. Dodatkowo braly bardzo wysoko. Wymienilem u siebie kompletne sprzeglo (slizgalo sie) - pedal obnizyl sie do jakiejs znosnej wysokosci i bierze duzo nizej, ale dalej wysoko :) Czyli ten typ tak ma. Najbardziej na to narzeka moja dziewczyna, bo to w sumie jej auto i czesto jezdzi w szpilkach :)
lysy229 - Czw Wrz 25, 2008 13:01

Witam potwierdzam wypowiedzi kolegów nie martw się u mnie w 416 16V 99r jest to samo,sprzęgło bierze idealnie,niestety pedał sprzęgła jest o wiele wyżej niż hamulca jak ubieram buty wyjściowe z tym długim przodem to mam kapę bo chacze w dół deski rozdzielczej także wymiana sprzęgła nic nie da jak chodzi ci płynnie i pedał się nie zacina sprzęgło zabiera pare centów od podłogi to znaczy że ok.
robol - Nie Wrz 28, 2008 10:10
Temat postu: Re: [420D] Pedał sprzęgła za wysoko
pgrad napisał/a:
Witam. Mam problem ze sprzęgłem. Problem (jeżeli można to tak nazwać) polega na tym że pedał sprzęgła jest wyżej niż hamulca i gazu, i to ze dwa razy wyżej. Wszystko działa jak powinno. Sprzęgło normalnie działa, zaczyna brać mniej więcej na wysokości pozostałych pedałów, biegi chodzą jak należy (wsteczny czasami nie chce wejść, ale to ponoć normalka). Da się coś z tym zrobić czy lepiej to zostawić w spokoju? No i posiadam korozję na ścianie grodziowej pod skrzynką z bezpiecznikami, w miejscu gdzie przechodzi rurka (najpewniej to jest od sprzęgła-to idzie do jakiegoś odpowietrznika co jest pod tą puszką). Sprzęgło chodzi jednak cały czas tak samo od pół roku (wtedy kupiłem Rovera).



witam mam MG ZR 160 i mam dokładnie ten sam problem:) cieszę się że nie jestem sam:) kolega jak zobaczył jak mam wysoko pedał sprzęgła to zadał mi następujące pytanie: " czy nie boisz sie że wytrzaśniesz sobie o niego zęby?"

sTERYD - Nie Wrz 28, 2008 12:09

robol, u Ciebie to się da podregulowac linke ;)