Zobacz temat - opel zafira 2.0dti
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) - opel zafira 2.0dti

Golab33 - Sob Cze 21, 2008 18:35
Temat postu: opel zafira 2.0dti
Nastęny wóz i dwa razy tyle problemow :mad: a mianowicie moze ktos z was zna sie na opelkach i podpowie co moze byc przyczyna, ze samochod normalnie rano jezdzil a teraz juz nie odpalil, tydzien temu zrobil mi to samo ale na pycha odpalil, teraz nie chce go ciagac bo poprostu chce rozwiazac ten problem. Dzieki za pomoc
Markzo - Nie Cze 22, 2008 10:39

Siiieeemmmaa:D
2.0 DTI?? daj Boże....w vectrach jak sa takie objawy to z reguly sa wezyki przelewowe do wymiany....
http://www.forum.vectra-u...=nie+odpala+DTI
tutaj masz lekturke na chyba dokladnie ten temat:) pozdrawiam i zycze CI szczesciai zeby pompa nie padla...

Golab33 - Nie Cze 22, 2008 14:23

a mam do ciebie prosbe jeszcze, mógłbyś sie zapytac ile powinno wynosic spalanie na postoju bo u mnie jest ok. 1.2l/h. I od ilu powinna załączac się turbinka, bo u mnie od ok. 2500 cos czuc. Z góry dziekii :grin:
piter34 - Pią Cze 27, 2008 12:20

Golab33 napisał/a:
a mam do ciebie prosbe jeszcze, mógłbyś sie zapytac ile powinno wynosic spalanie na postoju bo u mnie jest ok. 1.2l/h.

Z włączoną klimatyzacją?

W Fordzie Focusie z włączoną klimą jest ok. 0,9l/h, bez klimy ok. 0,7l/h

Golab33 napisał/a:
I od ilu powinna załączac się turbinka, bo u mnie od ok. 2500 cos czuc. Z góry dziekii :grin:

Zobacz do danych technicznych kiedy jest maksymalny moment obrotowy. Przy takich samych obrotach turbina pompuje najefektywniej.

Tempest - Pią Cze 27, 2008 16:55

spalanie na postoju to śmieszna sprawa
u mnie jak nie nagrzany silnik to mam 1L - po rozgrzaniu 0,5L
z klimą nie sprawdzałem bo rzadko używam - tylko od czasu do czasu, żeby nie zatajała
co do samej turbinki to już przy 1900 mam kopniaka

Golab33 - Pią Cze 27, 2008 23:43

Awaria too czujnik położenia wału....ale czemu na zaciąg odpalał?? :roll:
Markzo nie dziekuje :wink:

kamil_luczak - Pią Cze 27, 2008 23:48

U mnie 1.8TDCI 115KM postoj jakies 0.6-0.7l/h z klima dochodzi do litra
Markzo - Sob Cze 28, 2008 11:06

Golab tym kompem sie tak nie przejmuj strasznie:) mi w V6 na postoju jest ok 1.0-1.2 bez klimy a czasami 0.7:) heheh to masz szczescie ze to ten czujnik!! ogolnie polecam lekture VKP i VU jest tam duzo gotwych porad jak radzic sobie z problemami 2.0DTI:) jakbys cos jeszcze chcial wiedziec to wal smialo moze mi sie uda pomoc:)