Zobacz temat - [MG ZT] Wybiorczo niedzialajace zamykanie auta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Wybiorczo niedzialajace zamykanie auta

MaReK - Sro Lip 02, 2008 17:47
Temat postu: [MG ZT] Wybiorczo niedzialajace zamykanie auta
Witam,

drugi raz zdarza mi sie, ze po zakoczneniu jazdy i wyjsciu z auta zamykam drzwi, naciskam przycisk i ... nic. Nie dziala. Mozna go zamknac tylko z kluczyka (zamek). Otwieranie tez nie dziala. Zeby otworzyc tez trzeba uzyc kluczyka.

Uruchamia sie pozniej bez problemow.
I potrafi pozniej dzialac normalnie.

Dwa razy mi sie zdarzyla taka sytuacja i nie wiem, czy to oznaka ze cos zaraz znowu sie sfajda czy przypadek ;D

PHJOWI - Sro Lip 02, 2008 17:48

ALBO coś w pilocie , albo odbiornik w aucie się kończy.
walkie - Sro Lip 02, 2008 18:03

MaReK, weż wymień całe auto, w sensie części bo podziwiam Cię już za cierpliwość. Ja bym się już wkur*****
Rowan - Sro Lip 02, 2008 18:49

walkie, prawie każdy użytkownik R75/ZT ma te problemy :mrgreen:
walkie - Sro Lip 02, 2008 21:42

Rowan, cóż pozostaje mi się cieszyć z posiadania Kajetana czyli R45.
Choć początek nie zapowiadał się różowo bo miesiąc po zakupie musiałam skrzynię biegów wymienić. Jednak od tego czasu, odpukać wszystko jest ok. :)

Mariusz418 - Sro Lip 02, 2008 21:45

witam

PłONIE OGNISKO WLESIE SMRODEK BENZYNY NIESIE

TO MUWIę JA MARJAN




ODBIORNICZEK SIADA
ALBO JEST POD RęCZNYM
LUB ZA ZEGARAMI JAK ZWYKLE ZELONO WE WTYCZCE

POZDRAWIAM

W SOBOTę WYJAZD NA 2 TYG :lol:

Brt - Sro Lip 02, 2008 22:22

mariusz418 napisał/a:
W SOBOTę WYJAZD NA 2 TYG


MaReK pospiesz się :mrgreen: ;)
Mariusz czyzby znowu "Władek" ;)

MaReK - Sro Lip 02, 2008 22:45

O co chodzi z tym odbiornikiem?
Gdzie on jest?

Przynam sie Wam, ze pod jakas dziwna wtyczke (dwie zyly fiolet/czarny) ktore znalazlem za pokretlem od wlacznika swiatel, podlaczylem sobie radio CB. Teraz jest tak, ze jak jade, zatrzymam sie, wylacze motor, ponownie go wlacze to CB mi przestaje dzialac. Musze wtedy otworzyc drzwi, zamknac i dziala ponownie ;)

Dlaczego odbiornik sie konczy... nie bardzo rozumiem. Co w nim takiego jest, ze sie moze skonczyc i jakie sa konsekwencje kiedy juz padnie? Czy uruchomie auto i bede mogl korzystac tylko z kluczyka?

henryk - Sro Lip 02, 2008 23:03

MaReK napisał/a:
O co chodzi z tym odbiornikiem?
- chodzi o odbiornik (sygnału radiowego z) pilotów.
MaReK napisał/a:
Gdzie on jest?
- u Ciebie zaczałbym szukać za tablicą zegarów, jeżeli tam nie ma to w tunelu środkowym pod hamulcem ręcznym.
W tunelu lokalizacja ładnie jest pokazana tutaj:
hmm... forum: http://www.the75andztclub.co.uk nie działa chwilowo. Jest tam w dziale do pobrania instrukcja w pdf "jak zwiększyć zasięg pilotów" - Remote.pdf.
Z tym zasięgiem to bzdura ale możesz zobaczyć czego szukać.
Za pokrętłem włącznika świateł nie ma nic związanego z odbiornikiem pilotów - odbiornik to nie wtyczka, gdybyś ją zajął to w ogóle piloty by nie działały.
W razie skopanego odbiornika możesz otwierać/zamykać auto tylko z kluczyka i nie będzie zamykana w tym momencie klapka wlewu paliwa.
Jednak ja bym zaczął od baterii w pilocie, musi być dobra. Piloty w R75 mają kiepski zasięg, ja wymieniałem już odbiornik, bo u mnie "od nowego" nie działał i po wymianie również zdarzyło mi się, że nie otworzył z pilota. Odbiornik nie ma żadnego powiązania z immo i da się spokojnie jeździć z niesprawnym.
Po wymianie baterii w pilocie może być niezbędna synchronizacja pilota.
Jak podasz mi mail to mogę Ci wysłać ten pdf gdybyś na tym Forum nie znalazł.

PHJOWI - Sro Lip 02, 2008 23:13

po 2002 odbiornika nie ma pod ręcznym
MaReK - Czw Lip 03, 2008 21:04

W dusze... mam zdjemowac zegary zeby sie dostac do jakiegos gowniane magicznego pudelka ;D

Z tym zasiegiem mojego pilota i ew. baterii jest spoko. Lapie mi nawet z ok. 70 m.
Nie moge tylko pojac jak takie cos moze pasc... przeciez to sie chyba nie zuzywa ;D
henryk_w napisał/a:
Za pokrętłem włącznika świateł nie ma nic związanego z odbiornikiem pilotów

Wiem. Ja tylko podaje co zrobilem i skad ukradlem zasialnie :) Do czegos to musi jednak sluzyc bo niby czemu po wylaczeniu silnika i nie otwieraniu drzwi wlacza sie cos a'la antynapad i zanika na tym przewodzie zasilanei ;D