Zobacz temat - [R416] Problem z pilotem LUCAS 3TXA KEY
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Problem z pilotem LUCAS 3TXA KEY

pirelli1234 - Czw Lip 03, 2008 11:21
Temat postu: [R416] Problem z pilotem LUCAS 3TXA KEY
Witam mam mały problem z pilotem LUCAS 3TXA KEY. w roverku 416 si z 1997r. Po wymianie baterii w pilocie według instrukcji znalezionej na tej stronce pojawił sie problem, mianowicie po około tygodniu funkcjonowania pilot przestaje działać. Nie tylko nie poprawił sie zasięg działania, ale średnio raz na tydzień musze wyjąć baterie i całą procedure programowanie pilota musze przejść od nowa. W sumie zawsze auto można otworzyć kluczem ale mam zamontowany immobilaizer który wyłącza sie z pilota i czasami kiedy potrzebuje uruchomić auto musze liczyć sie z 10 minutowym poślizgiem. Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem i czy ktoś może wie jak temu zaradzić?
W pilocie zainstalowałem baterie VARTA CR 2032, nie wiem czy szukać przyczyny problemu w bateri czy pilocie?
Z góry dzięki za pomoc
A może zakup nowego pilota bedzie rozwiązaniem?? nie wiem tylko jak to sie ma do ustawienia do mojego auta czy nie bedzie problemów? Ceny na allegro kształtują sie w okolicach 50 zł za używany pilot

AndrewS: prosze kontynlowac poprzedni watek a nie zakladac nowy, zamykam

sTERYD - Czw Lip 03, 2008 12:01

sprawdź połączenie masy akumulatora do karoserii
Brt - Czw Lip 03, 2008 12:06

a czy patrzyłeś w pilocie na mocowanie baterii i zimne luty ?? warto je poprawic przy okazji. Umnie mocowanie baterii na jednej nóżce się trzymało. Kruchy też pisał o kwarcu, że jego wymiana często pomaga w przypadku padu pilota.