Zobacz temat - [R416] Przekaźnik systemowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Przekaźnik systemowy

woxer - Nie Lip 06, 2008 22:11
Temat postu: [R416] Przekaźnik systemowy
Mam problem z poborem napięcia. Byłem u elektromechanika i powiedział, że to przekaźnik systemowy. Autko po zgaszeniu i wyłączeniu wszystkich odbiorników napięcia, pobiera prąd o natężeniu 0,46 [A]. Najgorzej będzie zimą . Jak go wymienić żeby nie skasować danych kompa? Może ktoś miał taki problem? Czy tylko koluniu chce mnie naciągnąć na kase ?
7Tomi - Pon Lip 07, 2008 00:46

W moim przypadku okazało się że to był uszkodzony sterownik (komputer). Odepnij komputer i zobacz czy wtedy będzie pobierał prąd. Jeśli nie będzie to sprawa rozwiązana. Wtedy najlepiej zakupić cały zestaw od jakiegoś anglika : komputer + centralka + piloty i wymienić. Danych komputera nie skasujesz w R400 ;) - gdyby tak było to nie dałoby sie nawet wymienić aku a to właśnie komputer na 99% jest przyczyną poboru prądu a dokładnie przekaźnik komputera.
salam - Czw Lip 24, 2008 08:27

Witam, ten sam problem mam w mojej 216. Tylko ja cały czas myśle żeby zastosowac tam przekaźnik czasowy który bedzie rozłączał mase idącą z komputera do przekażnika głownego. Ja u siebie rozebrałem przekaźnij główny i rozłączam jedną cewke która jest odpowiedzialna za pobór. Tylko nie mam kiedy to naprawić :/ a co do odłaczenia komputera to można normalnie go odłaczyć nic tam sie nie rozreguluje?? w oogóle to w jest sens jechać na komputer do elektronika ?? chodzi mi o to czy ten komputer w 216 może mieć jakies błedy czy da sie tam coś ustawić ??