Zobacz temat - skrzywdzilem bandziora ;(((
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - skrzywdzilem bandziora ;(((

maniaq - Nie Lip 06, 2008 23:13
Temat postu: skrzywdzilem bandziora ;(((
otoz dzis zapowiadal sie calkiem udany dzien. . . popoludniu przed spotem umylem autko, i rozpoczely sie test shoty z nowej zabawki >>>>


niestety w drodze na psot po odwiezieniu dziewczyny bna rondzie w konstancinei miala miejsce b glupia sytuacja, wjechalem na rondo i krecilem do 3 zjazdu, czyli 270 stopni. z 2 wyjazdu zaczela wysuwac sie baba w seledynowej micrze, zdarzylem jej mrugnac i odbic w lewo, poniewaz patrzylem na nia , nie zauwazylem ze auto przede mna zatzrymalo sie bo ktos wszedl na pasy i hamowanie bylo za pozne i przywalilem w civica przede mna O_O szkody w civicu wygladaja niegroznie, tzn zderzak pekniety. niewiadomo co z mocowaniem lampy ale chyba ocalal. u mnie maska zagieta lewy przod, bo zanurkowalem pod civica. poszedl klosz lampy i mocowania,zderzak pekl lekko w 2 miejscach :/ rozebralem caly zderzak i nic innego eni ruszone, ale poczatkowa wycena lampy nie jest mila :( ((

oto kawalek zderzaka

MaReK - Nie Lip 06, 2008 23:44

Eh... zdarzylo sie. Musisz naprawic teraz bandziora.
A co to za zabawka... fajne fotki pstryka ;D

maniaq - Nie Lip 06, 2008 23:50

statyw montowany do auta :) top secret ;)

no wlasnie musze sie zastanowic czy sie dogadywac czy z oc :/

MaReK - Pon Lip 07, 2008 00:06

Ostatecznie po to placisz OC zeby takimi srpawami zajmowala sie ubezpieczalnia.
Znizki wydaje mi sie ze beda na poziomie 100 - 200 zl. Nie sadze zeby wlasciciele byli zadowoleni z takiej kwoty ;) A ty sie skup na naprawie ZR'a!

maniaq - Pon Lip 07, 2008 00:23

bandzior juz rozgrzebany, jutro w dzien musze go dokladnie obejrzec . poszukiwania lampy ida pelna para :)
MaReK - Pon Lip 07, 2008 08:35

Jedno juz zapisze sie w kartach historii - ZR Maniaq byl bity z przodu ;D
maniaq - Pon Lip 07, 2008 10:38

bity to moze za duzo powiedziane, bo to stluczka raczej. gdyby bylo z pol metra wiecej meijsca nic by sie nie stalo, a tak wjechalem pod zderzak civica i zagiela sie maska na lampe i lampa nie wytrzymala :/

zderzak po wytarciu nie wyglada tak zle jak na focie , bo tam pylku bylo troche od civica chyba, widac ryske i pekniecie.

jak ktos ma lampe do ZR-a to chetnie przytule za rozsadne pieniadze ;)

Brt - Pon Lip 07, 2008 10:44

z dostępem do lamp od R25/ZR chyba średnio jest :| A Ta twoja juz całkowity złom ?? moze warto ją tymczasowo posklejać i w międzyczasie szukać gdzieś lampy całej ??
Viniu - Pon Lip 07, 2008 11:02

W Żaganiu na szrocie stoi r45 po waleniu w tył... więc może światła ocalały... i ZTCP to powiny pasować do Twojego bandziora... Jesli chcesz to rzuce okiem...
PTE - Pon Lip 07, 2008 11:08

Lampę dostaniesz nową, ale za jakieś 900zł. Używki na allegro pochodzą przeważnie z anglików, tylko sprzedający "zapominają" o tym napisać.
emes - Pon Lip 07, 2008 11:15

Viniu napisał/a:
W Żaganiu na szrocie stoi r45 po waleniu w tył... więc może światła ocalały... i ZTCP to powiny pasować do Twojego bandziora


Nie będą pasowały, w Roverze 45 są zupełnie inne przednie lampy.

maniaq - Pon Lip 07, 2008 11:26

problem polega na tym ze skleic zakleic wszystko mozna , lecz przy pierwszej kontroli strace kwity , bo to przednia lampa i pekniety kawalek z 5 cm przedniej szyby przezroczystej :/ pol biedy ze to postojowki akurat.

myslalem juz o rzezbie - tzn. kupic od anglika i przelozyc srodek, bo wszystko u mnie sprawne, tylko polamana obudowa zewnetrzna, pekniety kawalek szyby przedniej przy lampie i zaczepy polamane :/

jakbym mial obudowe to bym przelozyl srodek swoj do nowej obudowy , ale to akurat malo prawdopodobne by ktos mial cala obudowe bez lampy :/

w art bizarze tez maja ale angliki , wiec nie wiem po co sprzedaja O_o

Viniu - Pon Lip 07, 2008 11:41

emes napisał/a:
w Roverze 45 są zupełnie inne przednie lampy
O kurcze.. a byłem przekonany, że r25 (a więc i MGZr), 45 i 75 mają te same reflektory... :/ No to faktycznie może byc większy problem...
NEOSSS - Pon Lip 07, 2008 11:43

maniaq, bo ludzie kupuja Angliki, naprawiaja auta i sprzedaja... Co z tego ze przelozysz sobie sam srodek jak w lampach Angielskich problem tkwi we szkle, sa inaczej ulozone wrabki... Nikt Ci samego szkla ani obudowy nie sprzeda bo na co komu odblask?
maniaq - Pon Lip 07, 2008 11:48

chodzi mi o szybe przednia przezroczysta, ona nie ma nic do samej lampy, obudowa to tez standard, srodek mam caly i sprawny dzialajacy :) wiec jakby sie dalo znalezc szybe przednia to nie musialbym calej lampy wymieniec skoro mam sprawna

tylko kto poratuje obudowa z szyba

Kris - Pon Lip 07, 2008 11:57

Viniu napisał/a:
emes napisał/a:
w Roverze 45 są zupełnie inne przednie lampy
O kurcze.. a byłem przekonany, że r25 (a więc i MGZr), 45 i 75 mają te same reflektory... :/ No to faktycznie może byc większy problem...


heheh no viniu, 25 z reflektorami od 75 wyglądał by nieźle... coś jak to:


maniaq - Pon Lip 07, 2008 14:47

nie ladnie sie smiac z bandziorka ze mu oko podbilem O_o ;)

doszukalem sie, ze od roverka 25 od 2003 tez byly lampy z czarnym srodkiem , wiec moze sie trafi jakis egzemplarz :)

szukam...

Kris - Pon Lip 07, 2008 14:50

maniaq napisał/a:
nie ladnie sie smiac z bandziorka ze mu oko podbilem O_o ;)

doszukalem sie, ze od roverka 25 od 2003 tez byly lampy z czarnym srodkiem , wiec moze sie trafi jakis egzemplarz :)

szukam...


Ja coś kiedyś patrzyłem, że czarne lampy były w bęzyniakach 25 po 2003.

maniaq - Pon Lip 07, 2008 15:01

na alegro widze juz 2003 z czarnymi :) wiec nadzieja w jakiejs rozsadnej uzywce O_o
bialy114 - Sro Lip 09, 2008 21:48

maniaq napisał/a:
na alegro widze juz 2003 z czarnymi wiec nadzieja w jakiejs rozsadnej uzywce O_o

http://allegro.pl/item393...emna_prawa.html
może ma też lewą stronę

maniaq - Sro Lip 09, 2008 23:29

troszke przeginaja z cena uzywki :| moze uda mi sie taniej zalatwic lampe.

stara obudowe posklejalem narazie. jutro przymiarka z mocowaniem ;)

niestety zaplanowalem sobie wyjazd wakacyjny , ktory nie uwzglednial wydatku ponad 1 k na naprawe auta O_o wiec kazde pare pln sie akurat teraz liczy :|

maciej - Pią Lip 11, 2008 11:08

maniaq, przyjrzyj się czy na pewno nie da się spasować od anglika - w R600 musiałem wymienić "tyły" lamp z mocowaniami żarówek - pasowały od anglika, więc jeśli masz problem tylko z obudową i szkłem przeźroczystym, a odblask jest cały to warto porównać z anglikiem (np. podjeżdżając do CZ Rover Parts w Zielonce).
maniaq - Pią Lip 11, 2008 13:37

Sprawa wyglada tak, ze daloby rade przelozyc obudowe, jednak problem bylby z przelozeniem. W swojej peknietej probowalem wyjac klosz przedni i uszczelka b mocno trzymala , wiec balbym sie o polamanie nowej obudowy :/

Druga sprawa to fakt, ze od anglikow wolaja po 450-500 pln , wiec prawie jak od europejskich- tylko ze te trudno dostac :/

na razie dzis zlozylem go do kupy poklejonego i szukam dalej lampy za rozsadne pieniadze ;)