Zobacz temat - [R 200vi '97] Szarpanie autkiem a przepustnica
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200vi '97] Szarpanie autkiem a przepustnica

ploomy - Pon Lip 07, 2008 11:35
Temat postu: [R 200vi '97] Szarpanie autkiem a przepustnica
Witam po raz kolejny, choć w tym dziale wolałbym jak najrzadziej :razz: Od kilku dni szukam przyczyny a może tylko potwierdzenia moich przypuszczeń zawartych w temacie. Otóż od momentu kupna auta dało się wyczuć jego poszarpywanie (nieraz niezłe kangurki) Działo się to zawsze na 1 lub drugim biegu kiedy noga bardzo lekko naciskała pedał gazu, tak na pograniczu jej całkowitego zdjęcia. Można powiedzieć że nawet jakoś się do tego przyzwyczaiłem, ale ostatnio do tego wszystkiego doszło sporadyczne wahlowanie obrotami na luzie ( tak w zakresie 300-400 obrotów) ,i co najgorsze, szarpanie na 5 biegu. Krótko mówiąc, podczas spokojnej jazdy 70-80 km/h również przy bardzo delikatnym naciskaniu gazu, zdarzają się pojedyńcze,mocne szarpnięcia. Zupełnie jakbym kogoś holowal. Pomyślałem sobie, że najbardziej prawdopodobną przyczyną może być zanieczyszczona przepustnica albo padająca pompa paliwa. Niech mnie któryś z kolegów oświeci, bo coraz bardziej zaczyna mnie to martwić. Pozdrawiam
sTERYD - Pon Lip 07, 2008 12:26

ja bym na początek sprawdził elementy układu zapłonowego ;)
ploomy - Pon Lip 07, 2008 12:39

Wykluczam kable i świece bo są prawie nowe
sTERYD - Pon Lip 07, 2008 12:41

a kopułka i palec??
Senn - Pon Lip 07, 2008 13:14

w VVC nie ma czegos takiego Steryd :)
ploomy - Pon Lip 07, 2008 13:43

Senn ma rację. Zawsze to troszkę zawęża krąg podejrzanych :wink:
mig221 - Pon Lip 07, 2008 14:45
Temat postu: Miałem to samo
Witam miałem ten sam problem wymieniłem świece i przewody i silnik chodzi jak nowy.Najlepiej wykręć świece i sprawdź w jakim są stanie czy nie mają popękanych ceramiczek