Zobacz temat - [MG ZR 105] Kod lakieru
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 105] Kod lakieru

Spiro - Wto Lip 08, 2008 13:57
Temat postu: [MG ZR 105] Kod lakieru
Witam, zdecydowałem ze troche poprawie lakier w aucie i w związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy na podstawie kodu PAINT jaki mam na słupku dobiorą mi farbę ? czy musze mieć jeszcze jakiś dodatkowy kod ?
Na słupku mam napisane LEF, co dalej mam z tym zrobić ?
Czy to jest metalik czy perła ?
Dzieki za wszelkie odpowiedzi.

pawel86 - Wto Lip 08, 2008 14:38

Witam, myślę że ta stronka Ci pomoże w identyfikacji koloru,

http://forum.mg-rover-fre...pic,8270.0.html

Natomiast co do samego dobierania farby to chyba najlepiej jechać po farbę z klapką od wlewu paliwa, wtedy dobiorą Ci komputerowo :wink:

maniaq - Wto Lip 08, 2008 14:50

i ja sie podepne, czy jest szansa dobrania lakieru po numerze, i czy wtedy nie bedzie roznicy w porownaiu do pozostalych elementow ze wzgledu na wyblakanie lakieru od slonca , chemi itp itd.

czy dopasowanie komputerowe do obecnego stanu lakieru da lepszy efekt ? bede musial podmalowac element i boje sie by sie nie wyroznial i odcinal od reszty O_o

piter34 - Wto Lip 08, 2008 14:53

maniaq napisał/a:
i ja sie podepne, czy jest szansa dobrania lakieru po numerze, i czy wtedy nie bedzie roznicy w porownaiu do pozostalych elementow ze wzgledu na wyblakanie lakieru od slonca , chemi itp itd.

Będzie różnica.

maniaq napisał/a:
czy dopasowanie komputerowe do obecnego stanu lakieru da lepszy efekt ?

Tak.

pawel86 napisał/a:
Witam, myślę że ta stronka Ci pomoże w identyfikacji koloru,

http://forum.mg-rover-fre...pic,8270.0.html

O kodzie lakieru jest też w technicznym FAQ. :ok:

PTE - Wto Lip 08, 2008 15:02

Różnica bedzie zawsze, zwłaszcza w przypadku lakieru typu metallic. Bardzo dużo zależy też od tego, kto będzie kładł lakier.
maniaq - Wto Lip 08, 2008 15:04

czy ktos dobieral kolor komputeropwo i jest w stanie ocenic trafnosc doboru lakieru ? bo ja mimo wszystko boje sie ze bedzie widac pod roznym katem roznice, tymbardziej ze to auto ma byc przedmiotem sesji foto i filmiku ;) przy roznym oswietleniu , zarowym czy blyskowym moze wychodzic roznica O_o

moze ktos robil i ma rozeznanie >? ja jestem pelen obaw :/

Brt - Wto Lip 08, 2008 15:33

PTE napisał/a:
Bardzo dużo zależy też od tego, kto będzie kładł lakier.


Dokładnie. U mnie niestety spec to nie był :( :|

Siwus181 - Wto Lip 08, 2008 15:38

pawel86 napisał/a:

Natomiast co do samego dobierania farby to chyba najlepiej jechać po farbę z klapką od wlewu paliwa, wtedy dobiorą Ci komputerowo :wink:

Dokładnie tak. Wystarczy pojechać z klapką od wlewu i git.
Komputer potrzebuje osoby, która będzie umiała sie nim obsłużyć, jeżeli jedziesz do dobrej firmy kolor będzie jak oryginał.
Pozdrawiam

Spiro - Wto Lip 08, 2008 16:32

Osobiście pojadę całym samochodem, biorę lakier Sikkens.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Trafiłem jeszcze na taką stronę www:

http://www.shcolor.info/s...0&l=3&page=home

wpisałem kod LEF i coś wyskoczyło :P

Pozdrowienia

maniaq - Wto Lip 08, 2008 16:54

SPiro >>> a gdzie bedziesz malowal ?
Spiro - Wto Lip 08, 2008 19:19

Jutro będę dokładnie wiedział co i gdzie to napiszę.
maniaq - Pon Sie 04, 2008 20:14

odswieze i podepne sie tutaj, poniewaz poszukuje stronki z kodami lakieru, ale z info o kolorze podkladu i lakieru koncowego z pokazanym kolorem. Znalazlem to kiedys dawno jak szukalem MG, a teraz ni cholery. Juz od x czasu szukam :/

Powiem tak, ze stronka z samym kolorem z kodu jest dostepna - nawet w faq- ale chodzi mi o taka z kolorem podkladu i koncowym na samplach :)

HELP ! :)