Zobacz temat - [R618] Coś stuka przy dużych prędkościach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R618] Coś stuka przy dużych prędkościach

Misiek618 - Pią Lip 11, 2008 14:43
Temat postu: [R618] Coś stuka przy dużych prędkościach
To mój pierwszy post więc na początek się grzecznie przywitam z roverową bracią. Śledzę to forum od kiedy zachorowałem na roverka (2-3 lata) ale dopiero teraz potrzebuje pomocy. A więc do rzeczy:

W ostatnim czasie w moim roverku pojawiły się jakieś stuki przy prędkościach powyżej 90km/h (czasami i 70-80km/h). Stuki te jednak pojawiają sie tylko gdy silnik pracuje pod obciażeniem czyli np. podczas przyspieszania i nie są zależne od biegu na którym jadę (na 3,4 czy 5 biegu jest to samo) Czestotliwość stuków zależy chyba od prędkości samochodu, napewno nie zależy od obrotów silnika. Mam wrażenie, ze minimalnie daje sie odczuć te dźwięki na kierownicy ale podkręslam ze jest to minimalne. W między czasie były wymieniane opony, więc je wykluczam a miesiąc temu sprawdzane przeguby (wymieniona jedna osłona). Podczas przyspieszania na skręconych kołach przy małych prędkościach przeguby nie dają żadnego niepokojącego znaku.

Co o tym myślicie? Pytam, bo boje się że jak pojadę do swoich mechesów to mi wymienia połowę samochodu zanim cokolwiek znajdą....

soboc - Pią Lip 11, 2008 19:36

Cieżko powiedzieć, czy jak stoisz w miejscu i dasz gaz do dechy też masz stuki czy tylko podczas jazdy? Wiem że napisałeś
Cytat:

Czestotliwość stuków zależy chyba od prędkości samochodu, napewno nie zależy od obrotów silnika.

ale jesteś pewien?

Misiek618 - Sob Lip 12, 2008 14:02

Jestem pewny że przy dodawaniu gazu na postoju nic nie stuka. Mało tego, nawet przy dużych prędkościach jak wrzucę na luz i przycisnę gaz nic nie słychać, natomiast po obciążeniu silnika na biegu zaczyna głośno stukać. Po zdjęciu nogi z gazu nawet jeśli jest na biegu następuje błoga cisza... Przypominam że to wszystko ma miejsce tylko przy predkościach powyżej 90-100km/h

[ Dodano: Wto Lip 15, 2008 11:26 ]
Zgodnie z moimi przewidywaniami mechanik rozłożył ręce i nie wie za co się zabrać.... Żeby osiagnąć rezultat będzie trzeba wymienić pół samochodu... Moze trafi...

Może przynajmniej jakaś sugestia od czego zacząć? Help!!!

piter34 - Wto Sie 26, 2008 16:50

Misiek618, czy udało się rozwiązać problem?