Zobacz temat - [R 200 1.6 16V `98r] Przepustnica
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 1.6 16V `98r] Przepustnica

wild_weasel - Pią Lip 11, 2008 20:47
Temat postu: [R 200 1.6 16V `98r] Przepustnica
Moi mili,
powiedzcie mi proszę, bom matoł w temacie, jak wygląda przepustnica aluminiowa??? Czy ma aluminiową obudowę, czy jakieś bebechy?
Zgodnie z przykładem zouzy muszę wymienić, bo mnie krew zalewa, jak mój R trzyma podwyższone obroty.
Znalazłem parę sztuk na allegro, ale przecież nie zapytam sprzedawcy czy handluje aluminium czy plastikiem, bo powie, że aluminium - klient nasz pan - a dostanę plastikową.
Czy do 1.6 16V mogę wstawić taką, jak do 1.4 16V? Czy jest również kompatybilna z silnikiem od R 400/45/25?
Przepraszam, za ilość linków, ale sam nie rozpoznam :bezradny:
Numer 1 - podejrzewam plastik
Numer 2 - czyżby aluminiowa?
Numer 3 - sam nie wiem...
Numer 4
Z góry dziękuję życzliwym za pomoc :cool:

Lechos - Pią Lip 11, 2008 21:11

Nrmer 1 - jakas inna niz w 1,6 seri K
Numer 2- plastik
Numer 3- plastik
Numer 4- plastik
Na tej aukcji w ostatnim kolektorze siedzi aluminiowa przepustnica.

Tomi - Pią Lip 11, 2008 21:20
Temat postu: Re: [R 200 1.6 16V `98r] Przepustnica
wild_weasel napisał/a:
Moi mili,
powiedzcie mi proszę, bom matoł w temacie, jak wygląda przepustnica aluminiowa??? Czy ma aluminiową obudowę, czy jakieś bebechy?


http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=&c=1222

wild_weasel napisał/a:
Zgodnie z przykładem zouzy muszę wymienić, bo mnie krew zalewa, jak mój R trzyma podwyższone obroty.
Znalazłem parę sztuk na allegro, ale przecież nie zapytam sprzedawcy czy handluje aluminium czy plastikiem, bo powie, że aluminium - klient nasz pan - a dostanę plastikową.
Czy do 1.6 16V mogę wstawić taką, jak do 1.4 16V? Czy jest również kompatybilna z silnikiem od R 400/45/25?


Wydaje mi się, że przepustnice w R25 i 45 są trochę inne, ponadto można trafić na taką z R25 (low performance)

wild_weasel napisał/a:
Przepraszam, za ilość linków, ale sam nie rozpoznam :bezradny:
Numer 1 - podejrzewam plastik



Metalowa, ale wydaje mi się, że to przepustnica z kanciaka zintegrowana z silnikiem krokowym.

wild_weasel napisał/a:
Numer 2 - czyżby aluminiowa?


Plastik

wild_weasel napisał/a:
Numer 3 - sam nie wiem...


Plastik

wild_weasel napisał/a:
[URL=http://www.allegro.pl/item395499067_przepustnica_rover_45_1_4_1_6_16v.html]
Numer 4[/URL]


Plastik

wild_weasel - Pią Lip 11, 2008 21:41

Dzięki, chłopaki, za rozwianie wątpliwości - przydzielam punkty :)
Czyli aluminiowa używana to prawdziwy biały kruk... :hmm:
Tomi, znalazłem u Ciebie na stronie, ale musiałbyś zastosować jakieś super zniżki, żebym się zdecydował :mrgreen: 580zł to dla mnie cena zaporowa :/ (A może skołujesz jakąś używkę?).
No nic, trudno - szukam dalej.

tetryk - Pią Lip 11, 2008 22:09

czesc
nie jestem spokrewniony z Tomym :rotfl: rodzinnie ,ale można powiedziec że branżowo :mrgreen:
mozesz mi wierzyć że ta cena wcale nie jest wygórowana-wczoraj zamawiałem przepustnice do reni -meganki-koszt ponad 600 pln....(pierburg)
do vw /seata silniki aex 1.4 koszt przepustnicy nowej oscyluje z zamiennika w okolicach 300-400 pln....

Tomi - Pią Lip 11, 2008 23:17

wild_weasel napisał/a:
Dzięki, chłopaki, za rozwianie wątpliwości - przydzielam punkty :)
Czyli aluminiowa używana to prawdziwy biały kruk... :hmm:
Tomi, znalazłem u Ciebie na stronie, ale musiałbyś zastosować jakieś super zniżki, żebym się zdecydował :mrgreen: 580zł to dla mnie cena zaporowa :/ (A może skołujesz jakąś używkę?).
No nic, trudno - szukam dalej.

Witaj,
Wrzuciłem ten link nie po to, aby ją za wszelką cenę sprzedać, a jedynie po to, że są tam zdjęcia dokładnie takiej przepustnicy, którą potrzebujesz. Może nie dość wyraźne, ale aby odszukać oryginalne zdjęcia (które robiłem) pewnie by się trochę zeszło.

wild_weasel - Sob Lip 12, 2008 07:30

Tomi, spokojnie. Dzięki za podpowiedź - obejrzałem sobie przepustnicę od Ciebie, ale jak coś znajdę, to i tak będę pytał czy to aluminiowa ;) (A jeśli wpadłaby Ci w ręce używana w dobrym stanie i w dobrej cenie, i nie masz bardziej priorytetowego nabywcy, to poproszę :D ).
tetryk, za ok. 500 zł będę wymieniał chłodnicę, więc myślałem, że taki "drobiazg" ;) da się trochę taniej, a nie drożej :mrgreen:
No trudno, trzeba się uzbroić w cierpliwość...

Ciufa - Sob Lip 12, 2008 08:28

http://www.eliseparts.com...870ed63923a0119
tu masz alumuniniową 52 mm :)

zouza - Sob Lip 12, 2008 09:17

wild_weasel, znajdź sobie na allegro albo na stronie klubowej Art Bizar, ostatnio mieli wystawiona aluminiową, jak nie maja warto zadzwonić, bo może jest po prostu nie wystawiona i koniecznie się targuj, bo zawsze zjeżdżają z ceny ;)
wild_weasel - Sob Lip 12, 2008 10:09

Na przykład taką ? :D
Dzięki, zouza, za pomoc. Jeśli to sprawdzony dostawca części, to kupuję i problem będzie rozwiązany.

zouza - Sob Lip 12, 2008 10:12

Dzwoniłam tam, bo myślałam z zmianie mojej na serie, chłopak mówił, że mają jeszcze chyba te za 120zł. Ta niby prawie nówka, ale wg mnie z tą cena przegięli :roll:
A firma sprawdzona nie tylko przeze mnie. Zobacz na stronie klubowej dość wysoko stoją i maja dobre opinię.

wild_weasel - Sob Lip 12, 2008 10:16

Za 120zł?? Aluminiowa??? Toż to za darmo! :D
Chcesz zmienić na serię, czyli jaką masz teraz? Nie będzie problemów, jak wezmę tę z aukcji (jest od 25)?

zouza - Sob Lip 12, 2008 10:19

wild_weasel napisał/a:
Za 120zł?? Aluminiowa??? Toż to za darmo! :D
Chcesz zmienić na serię, czyli jaką masz teraz? Nie będzie problemów, jak wezmę tę z aukcji (jest od 25)?


Nom tak chodziły u nich cały czas :mrgreen:
O przepustnicy było pełno tematów. Z tego co pamiętam seria ma 48mm, ja mam 52mm z MG ZR 160. Nie będzie problemów, ale dzwoń najpierw, bo ta jest droga ;)

Ciufa - Sob Lip 12, 2008 17:20

zouza napisał/a:
Dzwoniłam tam, bo myślałam z zmianie mojej na serie

czemu chcesz mniejsza przepustnice? za duzo pali ?
jak coś to sie możemy dogadać bo ja chce 52 mm :twisted:

zouza - Sob Lip 12, 2008 19:29

Ciufcia napisał/a:
zouza napisał/a:
Dzwoniłam tam, bo myślałam z zmianie mojej na serie

czemu chcesz mniejsza przepustnice? za duzo pali ?
jak coś to sie możemy dogadać bo ja chce 52 mm :twisted:


Przepustnicę 52mm chce mnóstwo osób więc jak będę się jej pozbywała po prostu wystawie na allegro :twisted:

Ciufa - Nie Lip 13, 2008 08:32

nie odpowiedziałaś na pytanie :wink:
zouza - Nie Lip 13, 2008 10:16

Hmm.... wydawało mi się, że mi r zmuliła, ale wyszło po drodze parę innych rzeczy, pogrzebałam i jest ok i już nie jestem pewna czy chce zmieniać. Poza tym nie chce mi eis znowu zamawiać i grzebać i w ogóle. Fakt pali więcej i chyba wolałabym niższe spalanie, byłoby na waciki :mrgreen:
kolin - Nie Lip 13, 2008 10:56

ja chcę to 52mm zouza ile chcesz ?
zouza - Nie Lip 13, 2008 11:01

kolin napisał/a:
ja chcę to 52mm zouza ile chcesz ?


kolin kolin poczytaj jeden i drugi post wyżej :P

kolin - Nie Lip 13, 2008 11:04

zouza napisał/a:
Przepustnicę 52mm chce mnóstwo osób więc jak będę się jej pozbywała po prostu wystawie na allegro


To ja mam lepszy pomysł napisz do mnie i na pewno się dogadamy
:razz:

zouza napisał/a:
Hmm.... wydawało mi się, że mi r zmuliła, ale wyszło po drodze parę innych rzeczy, pogrzebałam i jest ok i już nie jestem pewna czy chce zmieniać. Poza tym nie chce mi eis znowu zamawiać i grzebać i w ogóle. Fakt pali więcej i chyba wolałabym niższe spalanie, byłoby na waciki :mrgreen:


Zależy od ciebie :)

W każdym razie jak co pisz :)

zouza - Nie Lip 13, 2008 11:07

kolin na razie chyba opuszczam ze zmianami, bo mam parę innych rzeczy do zrobienia, ale jakby decydowała się sprzedawać będę o tobie pamiętała. Masz specjalne względy, bo razem wałkowaliśmy ten temat ;)
kamil_luczak - Nie Lip 13, 2008 11:31

zouza jak wystawisz ja na allegro to cena tej przepustnicy osiagnie taka kwote ze sobie chalupe postawisz :]
zouza - Nie Lip 13, 2008 11:37

Kamil Luczak, na to właśnie perfidnie liczę. Koleś z Art Bizar mówi, że od czasów mojej już takiej nie mieli a to było dobre parę miechów temu ;)
Może nie sprzedam, fajnie jest mieć coś rzadkiego ;)

Ciufa - Pon Lip 14, 2008 10:52

zouza napisał/a:
kolin na razie chyba opuszczam ze zmianami, bo mam parę innych rzeczy do zrobienia, ale jakby decydowała się sprzedawać będę o tobie pamiętała.


hallo :!: byłem pierwszy :cool:

wild_weasel - Pon Lip 14, 2008 10:59

Urządzacie sobie bazar z mojego wątku? Mam pobrać opłatę? :mrgreen: