Zobacz temat - [R825] Problem z elektrycznymi szybami/fotelem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R825] Problem z elektrycznymi szybami/fotelem

Deepack - Pią Lip 11, 2008 23:56
Temat postu: [R825] Problem z elektrycznymi szybami/fotelem
Witam!
Ponieważ na kabelkach się kompletnie nie znam, wolę spytać zanim zacznę "ulepszać". Podczas jazdy zazwyczaj nie działają ani szyby ani regulacja fotela, ale wystarczy, że wyłączę silniczek przekręcę zapłon i nagle wszystko zaczyna działać ewentualnie jak podczas jazdy upoluję jakąś dziurę to też przez chwilę działają. Czy to będzie jakiś kabelek, spinka czy przekaźnik, ma ktoś jakąś sugestie?? proszę o pomoc! z góry dziękuję.

roboo - Nie Lip 13, 2008 11:08

:hmm: to podobnie jak u mnie

Zacinają się szyby (lusterka wcale nie idą), ale po wyłączeniu zapłonu i przekręceniu ponownym kluczyka znów działa, a bywa też, że samo w czasie jazdy się odblokowuje. Jeśli się wiesza szyba kierowcy, nie mogę sterować również tą od pasażera. Szyby zawsze działają na początku jazdy.
Ja mam wyraźnie "kombinowaną" płytkę z panelu sterowania szybami. Elektromechanik wskazał u mnie właśnie na panel - do wymiany :?: .

Ciekawe, czy pomoże :roll: Szukam używki, niemniej jednak za 89zł na alledrogo nie wezmę :/

Deepack - Nie Lip 20, 2008 15:57

Okazało się, że po prostu wsuwki w jednej kostce w panelu pod kierownicą się poluzowały. Znajomy elektryk wsadził swoje magiczne paluchy i już wszystko działa. Roboo zanim kupisz ten panel ściągnij osłonę bezpieczników pod kierownicą i na odpalonym ruszaj/stukaj w ten panel z bezpiecznikami jak będzie raz działać a raz nie to znaczy, że masz to samo co u mnie