Zobacz temat - [ALL R200] Lusterka asferyczne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ALL R200] Lusterka asferyczne

roverfun - Sob Lip 12, 2008 12:59
Temat postu: [ALL R200] Lusterka asferyczne
Czy ktoś takowe ma by likwidować martwe pole ?

http://allegro.pl/item394...feryczne_p.html


czasami jest niezły szok jak chce sie zmienic pas a tu auto po lewej dojezdza do szyb prawie ;)

misi3k - Sob Lip 12, 2008 14:30

Ja mam takie w Octavii i naprawdę się przydaje, więc polecam. Chociaż z początku ciężko się trochę przyzwyczaić.
roverfun - Sob Lip 12, 2008 15:06

w sensie? zniekształca czy z początku trudno ocenic odległosci ?
marcin8c - Nie Lip 13, 2008 01:20

Wystarczy troche glowe przekrecic i juz widzisz czy cos jedzie obok czy nie, nie trzeba specialnego lusterka. Mam wlasnie takie dzielone lusterka w drugim samochodzie (fabrycznie). Dobrze wylapuja martwy punkt a odleglosc da sie bez najmniejszego trudy ocenic. Pracowalem przez jakis czas przy amerykanskich samochodach, wiec manewry na lusterkach to pikus. Naprawde, nie ma wiekszej roznicy jezeli chodzi o ocenianie odleglosci. Albo sie potrafi i jest sie dobrym kierowca, albo nie i wtedy sie stanowi zagrozenie.
misi3k - Nie Lip 13, 2008 15:36

Nie, nie zniekształca ale jakoś tak dziwnie :) ale to pierwsze kilka kilometrów. marcin8c, dobrze ustawione lusterka i nie ma praktycznie efektu martwego pola, odwracanie głowy to raczej nie jest zbyt dobry pomysł :wink:
marcin8c napisał/a:
Albo sie potrafi i jest sie dobrym kierowca, albo nie i wtedy sie stanowi zagrozenie.
i wtedy nawet lusterka z ciężarówki nie pomogą :mrgreen:
marcin8c - Nie Lip 13, 2008 22:51

misi3k napisał/a:
marcin8c odwracanie głowy to raczej nie jest zbyt dobry pomysł :wink:

Chodzilo mi o skrecenie glowy o jakies 45 stopni, nie odwrocenie sie calkowicie :lol:

misi3k napisał/a:

marcin8c napisał/a:
Albo sie potrafi i jest sie dobrym kierowca, albo nie i wtedy sie stanowi zagrozenie.
i wtedy nawet lusterka z ciężarówki nie pomogą :mrgreen:


swiete slowa :lol: