Zobacz temat - [R600] Kontrolka ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Kontrolka ABS

Vader - Sro Lip 16, 2008 15:00
Temat postu: [R600] Kontrolka ABS
Witam, problemów ciąg dalszy:

W normalnym przypadku, po przekręceniu kluczyka w drugą pozycję, zapalają się lampki, wtym ABS i po chwili gaśnie. Ostatnio, po uruchomieniu silnika, kontrolka zapala się po raz drugi na kilka sekund i gaśnie. Żadnych problemów z hamowaniem nie odnotowano, ABS też funkcjonuje bez zarzutów.

Zacząć się martwić :) ?

herc - Sro Lip 16, 2008 16:15

spróbuj wybłyskać kod błędu może coś pokaże, jak by co to TU znajdziesz tabele z kodami błędów ABS'u
Vader - Nie Lip 20, 2008 10:44

Błędy sprawdzone. Nie ma żadnych, cały czas cyklicznie wyświetla się tylko 12-stka, czyli start diagnostyki (wszystko robiłem wg opisu ze strony). Wychodzi na to, że wszystko jest w porządku - a jednak - wcześniej po odpaleniu nie pojawiała się powtórnie kontrolka ABS'u. Pytanie, dlaczego teraz się tak dzieje i czy jechać z tym na warsztat.

Dodam jeszcze, że hamowanie działa bez zarzutu. W RAVE wyczytałem, że są dwa niezależne obwody elektryczne dla hamulców, jak padnie jeden - to działa awaryjny drugi. Ale czy wtedy kontrolka nie powinna się palić cały czas? Brakuje mi pomysłów.

martinezz - Nie Lip 20, 2008 12:22

Moze byc tak jak w moim przypadku (link) - moze gdzies przetarla sie izolacja kabelka przed czujnikiem ABS.