Zobacz temat - IQ test :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - IQ test :)

michone - Pią Lip 18, 2008 19:50
Temat postu: IQ test :)
moj wynik 104 czyli ciut ponad norme:)

TEST IQ

7Tomi - Pon Lip 21, 2008 00:30

119 :rotfl:
Senn - Pon Lip 21, 2008 00:53

106 :) Zawyzylem srednia dla Polski :)
Tomaszi - Pon Lip 21, 2008 01:38

michone widzę, że chcesz zgaznąć kaskę plus wyniki za darmo hehe
no ja se testa strzeliłem ale na telu brak kaski żeby eska wysłć :lol: tak że wyników nie znam

Tempest - Pon Lip 21, 2008 09:12

110
mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle

walkie - Pon Lip 21, 2008 09:32

113 :)

Twój iloraz inteligencji 113
średnie IQ Polaka 100
Odchylenie standardowe 13 jednostek

tylko nie wierzę, że standardowo na Polskę jest 100 bo zawsze było sporo wyżej. :)

Cherman - Pon Lip 21, 2008 10:08

Z tego co się orientuję, wskaźnik IQ wskazuje proporcjonalność rozwoju umysłowego do fizycznego... dlatego w profesjonalnych testach podaje sie m.in. wiek, płeć, kraj pochodzenia.

Wskaźnik 100 mówi o tym, że osoba, która go otrzymała jest tak samo rozwinięta fizycznie i mentalnie (nie jest ani opóźniona, ani nie wybiega przed szereg). Pod uwagę bierze się takie czynniki jak wiek z tego względu, że testy muszą być do niego dopasowane. Wyobrażacie sobie wynik 5-latka, który rozwiązuje ten test? Jego wynik nie mógłby być brany za miarodajny... albo test z kolorami dla mężczyzny i kobiety (zupełnie inaczej odbierane barwy).

piter34 - Pon Lip 21, 2008 11:31

Czy w tym teście na końcu trzeba wysłać SMS, aby otrzymać wynik?
Tempest - Pon Lip 21, 2008 11:46

piter34 napisał/a:
Czy w tym teście na końcu trzeba wysłać SMS, aby otrzymać wynik?

ano trzeba

piter34 - Pon Lip 21, 2008 11:49

Kiedyś właśnie na tej stronie poświęciłem ileś tam czasu i potem mi kazali płacić. Aż tak bardzo nie chciałem wiedzieć jakie mam IQ.
marcin_przybys - Pon Lip 21, 2008 16:04

Nie dość że trzeba płacić ( o czym przekonałem sie jak już zrobiłem :P ) to jeszcze typologia zadań jest nie miarodajna... To właściwie jedno zadanie tylko modyfikowane , co to za test...
zouza - Pon Lip 21, 2008 16:23

Psychozabawa po prostu.
Testem jest np skala Wechslera a nie takie coś :roll:

morris - Pon Lip 21, 2008 22:07

zouza napisał/a:
Psychozabawa po prostu.

Przy słusznym założeniu Chermana o braku odniesienia do norm wiekowych i płciowych, ten test bardzo przypomina np. Test Matryc Ravena (czasem używany np. w bad. rekrutacyjnych), który mierzy jeden z komponentów inteligencji ogólnej, czyli zdolność do spostrzegania i poprawnego myślenia. Więc nie nazwałbym go tylko "psychozabawą", coś tam się można o sobie dowiedzieć.
Co do norm, to wydaję mi się, ze są to normy dla tego testu i wtedy średnia 100 ma sens, czyt. test ma sens.

Joa - Pon Lip 21, 2008 22:31

dla mnie ten test jest tak samo miarodajny jak ten, w ktorym swoje IQ zmierzyla doda :razz: .

psychozabawa owszem, a w kazdej jednej takiej chodzi o to wlasnie, zeby sie czegos tam o sobie dowiedziec. tutaj, jak napisal morris, poznajemy jeden z komponentow inteligencji ogolnej.

na strone trafiam juz ktorys raz, a jak nie wysylalam smsa, zeby dostac wyniki, tak dalej tego robic nie zamierzam ;)

Thrillco - Wto Lip 22, 2008 06:22

Ja robiłem standardowy test MENSY a ten miejscami go przypomina (obrazeczki), jednak to nie jest wszystko co się składa na prawdziwy test na IQ. Bardziej bliski jest mu test psychologiczny dla kierowców :D

Aha...na MENSA - 133 - 3 mniej od Einsteina...

MaReK - Wto Lip 22, 2008 08:33

michone podal link ze swojego "polec innym" i liczy na 50 zl ;P
bambi - Wto Lip 22, 2008 09:30

A ja tylko 106, chyba mam dziś kiepski dzień :P hehe
Brt - Wto Lip 22, 2008 09:41

heh ja tam płacić za wynik nie bedę podobnie jak Joa, a w kilku testach tego typu uzyskiwałem powyżej stówki wiec chyba jestem normalny :hahaha: :mrgreen:
xROnx - Wto Lip 22, 2008 10:25

...wstyd się przyznać ;)
tom214Si - Sro Lip 23, 2008 00:44

Thrillco napisał/a:
Aha...na MENSA - 133 - 3 mniej od Einsteina...

to Albercik miał tylko 136 ?? :shock:
ten test również zamierzam bojkotować, aczkolwiek niesromnie napiszę, że gdzieś kiedyś mi wyszło 136 :> Co prawda nieoficjanie, tym nie mniej tej wersji zamierzam się (kurczowo) trzymać ;)

Thrillco - Sro Lip 23, 2008 06:29

Ogólnie sobie sprawdziłem ta stronę i...no ludzie to śmiech jest. Zwykłe kodiq - taka japońska czy chińska gra logiczna. Nawet na tescie psycho dla kierowców sa bardziej skomplikowane zadania. Dodam, ze niestety nie ma to nic wspólnego z testem na IQ....ale na pewno ma sporo wspólnego z zarabianiem kasy przez twórców strony :)

Test na IQ rózni się między innymi tym, ze nie jest wyłacznie obrazkowy i nie da isę go rozwiazać w 15minut, co więcej składa się z 3 części, niektóre zadania/pytania wymagają przede wszystkim rozumienia tekstu z którego odpowiedź wynika sama...wszyscy to znamy. A tu...mamy dalekowschodnią girke za wynik której ktoś jeszcze sobie każe słono płacić....kogo wy chcecie nabrać...samych siebie?? 100kt w kodaiq to taka norma pozwalajaca odróznić fakt, ze nie jest się szympansem ;) Olejcie to :D

piter34 - Sro Lip 23, 2008 13:19

Thrillco napisał/a:
Zwykłe kodiq - taka japońska czy chińska gra logiczna.

Nie mogę znaleźć w necie żadnych informacji na temat gry o nazwie "kodiq" ani "kodaiq"
...ale na pewno SMS-a o takiej właśnie treści (ta druga wersja) wysyła się po wykonaniu testu :lol:

Thrillco napisał/a:
Dodam, ze niestety nie ma to nic wspólnego z testem na IQ....
Thrillco napisał/a:
Test na IQ rózni się między innymi tym, ze nie jest wyłacznie obrazkowy i nie da isę go rozwiazać w 15minut

Tzn., że jest część obrazkowa w prawdziwym teście IQ? Jeżeli tak, to to co jest na stronie stanowi jedynie fragment testu sprawdzający konkretne zdolności.

Thrillco napisał/a:
100kt w kodaiq to taka norma pozwalajaca odróznić fakt, ze nie jest się szympansem ;) Olejcie to :D

Moim zdaniem liczba punktów w tej "grze" dobrze odzwierciedla posiadane IQ (dla jasności -> ja testu sobie tam nie robiłem), a Twoje porównanie do szympansów jest nie na miejscu. ;-)

michone - Sro Lip 23, 2008 13:32

smieszy mnie jesdno... wszyscy sie smieja ze test dla szympansow itd itp... to czemu wszyscy nie robia po 150-200 pkt?? ba dodam ze kilka osob mialo wyniki rzedu 80 pkt :)

Sam zrobilem dalem sie naciagnac na smsa, wynik 104 w porownaniu np do 119 tomiego czy 80 pana X oczyms swiadczy,.. Nie mowie ze tomi jest genialny a pan X szympansem :)

Mialem kiedys test w którym bylo ok 100 zadan i 25 minut tam mi wychodzilo ok 90IQ czyli normalnie.

A w ogóle to jestem teraz na haju bo rozpuszczalnik mi sie wylal wpokoju :D

morris - Sro Lip 23, 2008 15:39

piter34 napisał/a:
Tzn., że jest część obrazkowa w prawdziwym teście IQ? Jeżeli tak, to to co jest na stronie stanowi jedynie fragment testu sprawdzający konkretne zdolności

Tak dokładnie jest. Nawet na stronie tego testu można o tym przeczytać. Nazywanie jednak wyniku IQ jest zabiegiem komercyjnym, chociaż każdy twórca testu może sobie nazwać wynik jak chce. Zresztą niektórzy zawodowo zajmujący się badaniem różnic indywidualnych podają taką definicję: inteligencja to jest to, co mierzą testy (więc w zależności od tesu inteligencja będzie oznaczała trochę co innego, ważna jest rzetelność podczas tworzenia skali). Uważam, że ten test jest w miarę miarodajny, a jak czytam o tym, że komuś wyszedł w "bardziej" rzetelnych testach wynik IQ 133 lub więcej, to ... :lol: gratuluję (nieszczerze) dobrego samopoczucia

Thrillco - Sro Lip 23, 2008 17:01

sam wynik w takich testach tez nie koniecznie świadczy o czymkolwiek. Moze się zdazyc, ze jednego dnia nie dobijecie do 90 a na dzień nastepny bez trudu przeskoczycie 100. Poza tym jest masa przypadków, kiedy osoby częsciowo uposledzone osiagają niesamowite wyniki jednego dnia by nastepnego wrócić do normy. Niektórzy "niepełnosprytni" mają w ogóle bardzo wysokie IQ a nie potrafią na codzień pójść do sklepu po bułki bo traca orientacje albo w połowie drogi już nie mają pojecia dlaczego wyszli. Ja osobiście IQ wole nazywac miernikiem czlowieczenstwa...stad ten tekst o szympansach :) No i jeszcze chodziło głównie o to, ze jest to część obrazkowa..niektóre czlekoksztaltne nieźle sobie z nią radzą.

Morris nie chodzi akurat o niczyje samopoczucie a taki test jak ten z linku od Mensowego różni się tym, że jedynie ten w mensie jest opracowany wg. pewnych norm ustalonych dawno temu i aktualizowanych, chociazby o fakt, ze człowiek się rozwija i to co kiedyś było wynikiem świetnym dziś może się okazac miernym.
"Coś" to jest obecnie powyżej 140 pkt.

I całym tym swoim wynikiem nie ogarniam tego "gratuluję (nieszczerze) dobrego samopoczucia"...wyschło ci coś czy jak ??

tom214Si - Sro Lip 23, 2008 21:28

morris napisał/a:
jak czytam o tym, że komuś wyszedł w "bardziej" rzetelnych testach wynik IQ 133 lub więcej, to ... gratuluję (nieszczerze) dobrego samopoczucia

ten ktoś komu gdzieś wyszło więcej niż 133 nie trwierdził że był to bardziej miarodajny test ;)
Tak przy okazji moja kuzynka ma 148 (umowna granica geniuszem bycia ;) ) a ponadto zna(łe)m osobiście jedną taką co ma 156 (oficjalne, certyfikowane) - tzn. IQ 156 a nie Alfę Romeo ;)
Najinteligentniejsza Polka (spośród zmierzonych rzecz jasna) ma 176, a najinteligentniejszy człek na świecie rzekomo 227....i nie potrafi samodzielnie nawet herbaty zaparzyć (sic!)

MaReK - Sro Lip 23, 2008 23:02

Ja ten test przerwalem po 6 pytaniu bo chcialem zobaczyc co jest na koncu ;)
Na koncu pojawil sie komunikat ze musze wyslac sms'a wiec... olalem temat ;D