Zobacz temat - [R600 2.0SDI 98r] pomoc w dobraniu glosnikow.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R600 2.0SDI 98r] pomoc w dobraniu glosnikow.

emil123 - Pią Lip 18, 2008 20:53
Temat postu: [R600 2.0SDI 98r] pomoc w dobraniu glosnikow.
witam,
mam radio JVC( http://www.jvc.pl/product...1E&catid=100036 ) chcialbym do niego kupic glosniki,oczywiscie tez JVC, bo chce miec cale car-audio JVC. no i niewiem jakie glosniki do przodu,a jakie do tylu.szlyszalem ze do przodu by byly najlepsze 2-drozne, a do tylu 4-drozne.czy to jest prawda czy doradzacie jakas inna kombinacje??mam na oku do przodu http://www.jvc.pl/product...25&catid=100041 i do tylu http://www.jvc.pl/product...45&catid=100041 co o nich myslicie?prosze o porady, bo niejestem bardzo obiegany w car-audio bo to moj pierwszy samochod. chcialbym pozniej jeszcze do tego wszystkiego podlaczyc wzmacniacz. prosze pisac.

pawel69k - Nie Lip 20, 2008 17:07

Po pierwsze, na przód nie daje sie dwudrożnych głośników współosiowych, tylko zestaw odseparowany ( czyli kick bass oddzielnie, a tweetery oddzielnie, do tego zwrotnica i już).

Po drugie, na tył w ogóle nie powinno sie dawać głośników. Zapewne te 4 drożne chcesz zamontować w półkę... co już kompletnie odradzam.
Teraz wyjaśnienie. Na tył nie daje sie głośników z tego wzgledu że burzy to przednią scene dzwiękową (dzwięk na tył dociera wolniej). A w półkę nie montuje sie z tego względu, że półka nie zapewnia odpowiedniej sztywności a poza tym bagażnik jest zbyt dużą komorą jak na takie głosniki.

Moja rada. Na przód Helix Blue 62 (zestaw) plus maty bitumiczne na wygłuszenie drzwi plus dystanse z MDF-u do umocowania kick basów w drzwiach. Taki komplet będzie niedrogi a da wiele frajdy :-)

No chyba że masz trochę więcej kasy to można poszukać wzmaka i innego zestawu na przód.

emil123 - Pon Lip 21, 2008 08:32

wielkie dzieki, a jak bym zamontowal tweetery z przodu pod szyba tam gdzie mam maskownice do by bylo dobre ulozenie?

[ Dodano: Pon Lip 21, 2008 08:34 ]
zakladal ktos tweetery z przodu pod szyba tam gdzie sa maskownice?ciezko jest sie dostac?i jak z przepuszczeniem kabli?

lodowa - Pon Lip 21, 2008 12:34

ja zakladalem ten trojkacik z maskownica trzyma sie na 1 zatrzasku trzeba zdjac boczek a potem odpiac trojkacik po problemie :)
pawel69k - Pon Lip 21, 2008 12:46

Nie wiem jak w R 600 sie montuje kable, ja montowałem w Renault 19 :-) Na podszybiu mozna montowac (choć lepiej było by w słupkach ) tylko nie zapomnij dobrze ich skierowac (tzn zarówno lewy i prawy w kierunku odpowiednio lewego i prawego ucha).
emil123 - Pon Lip 21, 2008 13:46

wielkie dzieki za pomoc,
mam nadzieje ze jeszcze ktos podzieli sie swoja wiedza

Skiba - Pon Lip 21, 2008 21:28

Montowałem tweetery u siebie w oryginalnych miejscach i powiem Ci, że jest troszkę mordowania z położeniem kabla, ale wszystko da się zrobić ;) Jedną stronę męczyłem ponad godzinę, drugą kilkanaście minut :)
emil123 - Pon Lip 21, 2008 22:13

dzieki, czyli jest nadzieja :mrgreen:
a jakie glosniczki masz u siebie zalozone, gdzie rozmieszczone i jak graja?