Zobacz temat - [R200 1,4 16V] Wskaźnik poziomu paliwa, rezerwa.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1,4 16V] Wskaźnik poziomu paliwa, rezerwa.

am_k - Sob Lip 19, 2008 08:22
Temat postu: [R200 1,4 16V] Wskaźnik poziomu paliwa, rezerwa.
Witam, chciałbym ustalić lub dowiedzieć się, jak pokazują poziom paliwa Wasze wskaźniki, i jak ma się to do ilości paliwa. Głównie interesuje mnie połowa zbiornika( chodzi o wskazanie wskaźnika) i rezerwa, i ile zostało jeszcze litrów.
U mnie wygląda to tak:
- połowa zbiornika to jeszcze 30l
- rezerwa to około 10l
A wzięło się to z moich obserwacji podczas tankowania, była połowa zbiornika z, zalałem pod korek i weszło 20l (przyjmując ,że zbiornik mieści 50l), natomiast wskaźnik na rezerwie, tankuję pod korek a wchodzi 38-39l, zaznaczam że wszystko na jednej stacji przy tym samym dystrybutorze. I jeszcze jedno pytanie, rezerwa powinna wystarczyć na około 100 km, czy jest jakaś stała wielkość ilości paliwa lub km?

Kozik - Sob Lip 19, 2008 15:16

am_kowalski napisał/a:
I jeszcze jedno pytanie, rezerwa powinna wystarczyć na około 100 km, czy jest jakaś stała wielkość ilości paliwa lub km


To jest tylko założenie że ma wystarczyć na 100km, różnie to bywa w praktyce.

am_kowalski napisał/a:
U mnie wygląda to tak:
- połowa zbiornika to jeszcze 30l


U mnie też to tak wygląda ;)

Co do rezerwy to nie wiem od jakiego momentu liczysz rezerwę :???:
Ja nigdy nie dopuszczam do tego żeby w zbiorniku pozostało mniej niż 15L paliwa

Homi - Sob Lip 19, 2008 16:03

Ja dla przykładu zatankowałem wczoraj mając 1/4 zbiornika według wskazań i weszło ~30l.
Z tego co wyczytałem na forum to do czerwonego jest 40l + dalej 10l rezerwy.

Tu jest cały temat temu poświęcony -> http://forum.roverki.eu/v...t=15305&start=0

pietro - Sob Lip 19, 2008 21:49

cześć

właśnie przed chwilą trafiłem na ten wątek:
http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0
tematyką podobny ;)

mpg - Sob Lip 19, 2008 22:01

Dodam tylko, że u mnie, gdy wskazówka pokazuje połowę, to mogę zrobić nawet 100 km i się nie ruszy. To tyle odnośnie liniowości wskazań. :)