Zobacz temat - [214 1,4 97r]Miga mi kotrolka od drzwi ze mam nie domkniete
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214 1,4 97r]Miga mi kotrolka od drzwi ze mam nie domkniete

pioneer_SRT - Nie Lip 20, 2008 16:29
Temat postu: [214 1,4 97r]Miga mi kotrolka od drzwi ze mam nie domkniete
mam dziwny problem gdy mam zakmniete drzwi ta kontrolka ciagle czego moze to byc wina mogl czujnik pasc czy to wina bezpiecznika??? poradzcie mi i po mozcei plis
R-200 - Nie Lip 20, 2008 16:50

Chyba masz problem z kabelkami w gumowym przepuście idącym do klapy i robi się tam zwarcie. Jeśli nie to problem z zamkiem klapy, w nim jest styk sterowania lampką. :roll:
pioneer_SRT - Nie Lip 20, 2008 18:04

gdzie moge to zrobic na dolnym slasku jest jakis serwis rovera????????? bo mnie to martwi ze u mnie cos padnie
soboc - Nie Lip 20, 2008 18:09

Przewody często się w tych gumach przecierają, w sierrze to ćwiczyłem i w audi.
pioneer_SRT - Nie Lip 20, 2008 18:56

a pokazecie mi foto z tymi przewodami???
soboc - Nie Lip 20, 2008 20:31

Nie pokaże foto bo nie mam żadnej 200 pod ręką :) zazwyczaj w samochodach jak masz otwieraną tylną klapę gdzieś w jej górnej części z lewej lub z prawej albo z obu stron idzie wiązka z przewodami w czarnej gumie (taka czarna rurka), przewody w jej środku mają z biegiem lat chęć na pękanie.
Ukasz - Nie Lip 20, 2008 20:46

Przewody są po prawej stronie patrząc na klapę bagażnika w gumowym wężyku, ale to wcale nie muszą być te przewody choć to bardzo prawdopodobne.
Ta kontrolka zapala się wtedy kiedy zapala się światło w bagażniku.
Światło w bagażniku zapala się wtedy kiedy taka blaszka dotyka zamka i robi w ten sposób zwarcie. Tę blaszkę można palcami giąć. Znajduje się ona pod takim czarnym plastikiem, gdy się otworzy klapę bagażnika (pod rejestracją). Wystarczy ten czarny plastik pociągnąć bo on nie jest niczym przykręcony. Wtedy można tam zajrzeć.
Chociaż ja też stawiam na te przewody.
To nie jest żadna skomplikowana rzecz. Najlepiej zrobić to samemu, najpewniej. Chociaż zabawy trochę jest i inwencji twórczej.

pawel86 - Pon Lip 21, 2008 00:14

Ukasz, ja stawiam jednak na światełko :smile: u siebie w R214 miałem to samo, też włączała mi się ta kontrolka. pioneer_SRT, rozłóż sobie siedzenie, zamknij klape bagażnika i zobacz czy światełko zgasło... Jeśli nie, problem masz rozwiązany. Wystarczy pobawić się wyżej wymienioną blaszką odpowiedzialną za wyłączanie światła w bagażniku :wink: