Zobacz temat - [R220SDi 97r] Podczas hamowania pedal hamulca jakby drga
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SDi 97r] Podczas hamowania pedal hamulca jakby drga

paszczak - Pon Lip 21, 2008 20:18
Temat postu: [R220SDi 97r] Podczas hamowania pedal hamulca jakby drga
witam Kolegow i Kolezanki :)
Mam nastepujacy problem, dzis podczas jazdy przy hamowoniu pedal hamulca zaczal drgac.
przy lekkim wcisnieciu go jest normalnie jednak glebie drzy coraz mocniej,
czy to stare klocki czy cos innego. czy moze bebny z tylu, nie mam pojecia . jak ktos co wiec prosze o porade.
Dziekuje i pozdrawiam Paszczak.

[rover 220 SDI 97 (abs)]

Ciufa - Pon Lip 21, 2008 20:43

oczywiście nie mówisz o tym, że ABS w tym momencie działa?
przyczyną moga byc krzywe tarcze

praktis - Pon Lip 21, 2008 20:56

A może:

http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#45

paszczak - Pon Lip 21, 2008 21:04

witam, nie mowie o dzialaniu absu, poprostu dziwnie sie zachowuje pedal hamulca gdy podczas jazdy zaczynam go wciskac. mysle ze to klocki sa starte, sam juz nie wiem ;/ .
Ciufa - Pon Lip 21, 2008 22:11

paszczak napisał/a:
witam, nie mowie o dzialaniu absu, poprostu dziwnie sie zachowuje pedal hamulca gdy podczas jazdy zaczynam go wciskac.

tak jak napisałem, przyczyną mogą byc krzywe tarcze

[ Dodano: Pon Lip 21, 2008 22:13 ]
chociaż teraz tak myśle , to ękniety pierścień ABS może dawac takie same objawy ze pedał hamulca zaczyna drżeć

Dzenson - Wto Lip 22, 2008 12:50

Ciufcia napisał/a:
paszczak napisał/a:
witam, nie mowie o dzialaniu absu, poprostu dziwnie sie zachowuje pedal hamulca gdy podczas jazdy zaczynam go wciskac.

tak jak napisałem, przyczyną mogą byc krzywe tarcze

[ Dodano: Pon Lip 21, 2008 22:13 ]
chociaż teraz tak myśle , to ękniety pierścień ABS może dawac takie same objawy ze pedał hamulca zaczyna drżeć


Ja dodam, że przy krzywych tarczach w takim stopniu,że wywołują pulsowanie hamulca powinno już być wyczuwalne, nieprzyjemne drżenie na kole kierownicy.

Ciufa - Wto Lip 22, 2008 20:38

Dzenson napisał/a:
Ja dodam, że przy krzywych tarczach w takim stopniu,że wywołują pulsowanie hamulca powinno już być wyczuwalne, nieprzyjemne drżenie na kole kierownicy.

wiedziałem, że o czymś zapomniałem

michalswiatek - Wto Lip 22, 2008 20:52

Najberdziej prawdopodobne sa krzywe tarcze, ale wybite elementy zawieszenia tez moga czasem dawac takie objawy...
Ciufa - Wto Lip 22, 2008 22:24

michalswiatek napisał/a:
wybite elementy zawieszenia tez moga czasem dawac takie objawy...

to mozna sprawdzić na ścieżce diagnostycznej