Zobacz temat - [R75] Wymiana napinaczy pasów bezpieczeństwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wymiana napinaczy pasów bezpieczeństwa

hubi1804 - Czw Lip 24, 2008 14:06
Temat postu: [R75] Wymiana napinaczy pasów bezpieczeństwa
czy da sie to wymienic?
jak to ugryzc ?
poduszki przednia sa w porzadku, moze da sie tak tak zrobic zeby kontrolka od srs przestala swiecic
czy da sie wogole wymienic napinacze pirotechniczne

hubert

rolando - Czw Lip 24, 2008 23:59
Temat postu: Re: [R75 CDT 2005] wymiana napinaczy pasów bezpieczeństwa
hubi1804 napisał/a:
poduszki przednia sa w porzadku, moze da sie tak tak zrobic zeby kontrolka od srs przestala swiecic



da się, ale jest to oszukanie sensora i programu diagnostycznego do kasowania błędów związanych z poduchami, napinacze nie będą działały, jak wiadomo podczas wypadku moze być różnie.

[ Dodano: Pią Lip 25, 2008 00:01 ]
hubi1804 napisał/a:
czy da sie to wymienic?


oczywiście, napinacze to część wymienna, nie wiem ja k w r, ale napinacz jest chyba razem z pasem bezpieczeństwa w słupkach środkowych, w oplu napinacze sad okręcane do siedzeń.

pozdr.

Rowan - Pią Lip 25, 2008 08:12

Z przodu napinacz jest do siedzeń przykręcony, a z tyłu jest w zwijaczu pasa.
RysThunder - Pią Wrz 12, 2008 23:37

Witam.
Ja własnie jestem po wymianie napinaczy pasów bezpieczeństwa z tyłu. Napinacze te sa integralna częścia pasa, a wiec musisz go wymienic lacznie z pasami. Z tyłu napinacze znajdują się pod półką i przykręcone są kluczem gwiazdkowym o wymiarze 10. Napinacze są podpięte wtyczką do złączki.
Jeśli interesuje Cię tylko to, żeby kontrolka src przestała świeci wystarczy wyciągnąc wtyczke i zmostkowac kable, wtedy kontrola przestanie świecic.

rolando - Sob Wrz 13, 2008 07:44

RysThunder napisał/a:

Jeśli interesuje Cię tylko to, żeby kontrolka src przestała świeci wystarczy wyciągnąc wtyczke i zmostkowac kable, wtedy kontrola przestanie świecic.


zgadzam sie z PHJOWI, usuwam swój post

PHJOWI - Sob Wrz 13, 2008 09:37

RysThunder napisał/a:
Witam.
Ja własnie jestem po wymianie napinaczy pasów bezpieczeństwa z tyłu. Napinacze te sa integralna częścia pasa, a wiec musisz go wymienic lacznie z pasami. Z tyłu napinacze znajdują się pod półką i przykręcone są kluczem gwiazdkowym o wymiarze 10. Napinacze są podpięte wtyczką do złączki.
Jeśli interesuje Cię tylko to, żeby kontrolka src przestała świeci wystarczy wyciągnąc wtyczke i zmostkowac kable, wtedy kontrola przestanie świecic.



jeszcze tobie nie wystrzeliły poduszki !! !!!!!!!!!!! JA NA TWOIM MIEJSCU BYM TO ODŁĄCZYŁ NATYCHMIAST , KAŻDA LINIA MUSI BYĆ OPÓR JEŚLI PODASZ BEZ OPORU TO I TAK NIE ZGAŚNIE , JEŚLI NIE TEGO NIE ZROBIŁEŚ TO DOBRZE.

DRUGA SPRAWA CZY ŻYCIE LUDZKIE KOSZTUJE 2.5 ZA/SZT ? , MI SIĘ WYDAJE ŻE LEPIEJ WYDAĆ TE KILKA STÓWEK ALE MIEĆ PEWNOŚĆ ŻE NIKOMU SIĘ NIĆ NIE STANIE . A TYM BARDZIEJ TERAZ GDY TOWARU Z ANGLI JEST KUPE , TAKI NAPINACZ TO 150ZŁ/SZT

(DO MODERATORA SPECJALNIE UŻYWAM CAPSA ABY KOLEGÓW UŚWIADOMIĆ)

RysThunder - Pon Paź 06, 2008 01:10

PHJOWI napisał/a:
RysThunder napisał/a:
Witam.
Ja własnie jestem po wymianie napinaczy pasów bezpieczeństwa z tyłu. Napinacze te sa integralna częścia pasa, a wiec musisz go wymienic lacznie z pasami. Z tyłu napinacze znajdują się pod półką i przykręcone są kluczem gwiazdkowym o wymiarze 10. Napinacze są podpięte wtyczką do złączki.
Jeśli interesuje Cię tylko to, żeby kontrolka src przestała świeci wystarczy wyciągnąc wtyczke i zmostkowac kable, wtedy kontrola przestanie świecic.



jeszcze tobie nie wystrzeliły poduszki !! !!!!!!!!!!! JA NA TWOIM MIEJSCU BYM TO ODŁĄCZYŁ NATYCHMIAST , KAŻDA LINIA MUSI BYĆ OPÓR JEŚLI PODASZ BEZ OPORU TO I TAK NIE ZGAŚNIE , JEŚLI NIE TEGO NIE ZROBIŁEŚ TO DOBRZE.

DRUGA SPRAWA CZY ŻYCIE LUDZKIE KOSZTUJE 2.5 ZA/SZT ? , MI SIĘ WYDAJE ŻE LEPIEJ WYDAĆ TE KILKA STÓWEK ALE MIEĆ PEWNOŚĆ ŻE NIKOMU SIĘ NIĆ NIE STANIE . A TYM BARDZIEJ TERAZ GDY TOWARU Z ANGLI JEST KUPE , TAKI NAPINACZ TO 150ZŁ/SZT

(DO MODERATORA SPECJALNIE UŻYWAM CAPSA ABY KOLEGÓW UŚWIADOMIĆ)


Kupiłem auto, które miało właśnie tak zrobione tj. zmostkowane z tyłu kable i włączone do wtyczek i wtedy kontrolka src nie świeciła. Po wyciagnięciu kabli kontrolka się zaświecała. Jednak w chwili obecnej jak już napisalem jestem po wymianie tych pasów i wszystko jest zrobione jak oryginał, czyli sprawne napinacze pasów bezpieczeństwa.