Zobacz temat - [R45] Maksymalne obroty silnika.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Maksymalne obroty silnika.

kc604 - Czw Lip 24, 2008 17:12
Temat postu: [R45] Maksymalne obroty silnika.
Witam serdecznie.
Proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytanie:
- Jakie są maksymalne obroty tego silnika ?
Zapytowywuję ponieważ na jednym z tematów tego forum ktoś się pytał o odcięcie zapłonu przy ok. 4700 obr./min. Z odpowiedzi wynikało, że jest problem z przepływomierzem powietrza. W moim przypadku ciut ponad 4k obr/min i nic więcej. Niezależnie czy z podłączoną "przepływką" czy nie. Bez tak jakby lepiej się zbierał w moim subiektywnym odczuciu. Z góry dziękuję za pomoc.

Brt - Czw Lip 24, 2008 17:48

Powinien kręcić do ok 4900 - 5000 obr.
Rowan - Czw Lip 24, 2008 17:55

Może po prostu zaczyna Ci padać przepływka.
Dolt - Czw Lip 24, 2008 19:34

Tematów na ten problem było bardzo dużo ale jeszcze nikt się z tym nie uporał albo nie napisał.
Sam się z tym męczę i podmienianie przepływomierzy na zamienniki i używane oryginały nic nie pomaga :sad:
Także winna leży gdzie indziej, słyszałem że może to być winna pierwszego wtrysku który niby steruje dawką paliwa.

kc604 - Pią Lip 25, 2008 23:20

Rowan napisał/a:
Może po prostu zaczyna Ci padać przepływka.


Po przeczytaniu tematów dotyczących tego problemu odłączyłem przepływkę i tak jakby silnik lepiej wchodził na obroty. Ale graniczną dla niego wartością przy odłączonej przepływce i tak jest ok. 4000.

Dziękuję za zainteresowanie.

W innym poście zadałem pytanie odnośnie głośnej pracy silnika po wymianie rozrządu. Czy może to (tzn. max. obroty i głośna praca, klekot silnika) być spowodowane złym ustawieniem paska na pompie wtryskowej?

Rowan - Sob Lip 26, 2008 07:37

No tak, bo przy odpiętej jest niższy margines kręcenia. Jeśli jest podpięta i w 100% sprawna, to powinno być tak jak podaje fabryka, że kręci do...
Ml777 - Sob Lip 26, 2008 14:50

Mi na 3 biegu cisnąc do opru zaczął odcinać przy 4900 obrotów