Zobacz temat - [R 214 SI 97 r. 1,4 75 KW] Prosba o pomoc !!!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214 SI 97 r. 1,4 75 KW] Prosba o pomoc !!!!

ryza666 - Sob Lip 26, 2008 00:42
Temat postu: [R 214 SI 97 r. 1,4 75 KW] Prosba o pomoc !!!!
Witam roverzystów :)

Jestem nowy na forum, jestem laikiem jezeli chodzi o samochody, naprawę i.t.p

Kupiłem ostatni rover 214 i classic ( 1,4; 75 KW ) totalna mina, po tygodniu musiałem kupic nowy silnik ( bo stary nie nadawał się już tak naprawdę do naprawy ), zakupiłem silnik z modelu 214 si z tego samego roku (160 tyś przebiegu ) to jest 1997 ,wymieniłem w nim pełen rozrząd oraz oleje i filtry ( uszczelki pod głowicą nie wymieniałem ponieważ mój mechanik powiedział, a jest naprawde znawca roverów ze nie ma takiej potrzeby ), prócz tego jest już nowa chłodnica wszystkie węże wodne, nie wiem jaka mam kupic pompe wody i tu prosba - czy ktoś mógłby wskazać mi jaką mam kupic najlepszą ) sklep oraz model pompy, no i wlaśnie jeszcze jedno pytanko co do pompy oleju [ na czym ona się kreci ( na myśli mam czy na łańcuchu czy inaczej jakoś ) jeżeli przydałaby się wymiana to skąd i jaka najlepiej.
I już ostatnie mechanik słyszy delikatny pogłos na tłokach co można zrobić ażeby usunąć ten dźwięk, gęstszy olej czy może cos innego...
Proszę o rade ... Dziękuję z góry . Pozdrawiam Serdecznie.

xammar - Sob Lip 26, 2008 00:56

Takie częsci kupisz tutaj:
http://www.tomateam.pl/

zapytaj Pana Tomasza jaki model masz kupic ona napewno Ci doradzi tak jak mi :)