Zobacz temat - [R75] Problemy z trakcją, silnik gaśnie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problemy z trakcją, silnik gaśnie

cycek - Nie Lip 27, 2008 18:41
Temat postu: [R75] Problemy z trakcją, silnik gaśnie
Witam Wszystkich! Mam problem i potrzebuje pomocy!
W moim roverku (75CDT) zapaliła się kontrolka trakcji i w tym momencie zgasł silnik, którego nie mogę odpalić (kontrolka się świeci). Co mam zrobić??? Proszę o pomoc!!!! :beczy:

Rowan - Pon Lip 28, 2008 09:04

:shock: Takich jaj to jeszcze nie widziałem. Żeby trakcja...
Nie chce odpalić? Co przez to rozumieć? Kręci i nie odpala, czy wogóle nie kręci?

MaReK - Pon Lip 28, 2008 09:05

Moze ktos cos dlubal przy konsoli i w miejsce check_engine podlaczyl kontrole trakcji...
Nie wpadles w jakas dziure przed tym zdarzeniem ?

cycek - Pon Lip 28, 2008 18:25

Kręci i nieodpala. No i nie wpadłem w żadną dziurę. Dzisiaj odłączyłem akumulator na 30 min. Po podłączeniu go spowrotem odpalił i nawet udało mi się kawałek przejechać ale znowu stało się to samo (zapala się kontrolka od trakcji i samochód gaśnie) co robić???
Rowan - Pon Lip 28, 2008 18:36

No to rzeczywiście, tak jak MaReK, mówi, masz check'a podłączonego do kontroli najprawdopodobniej. Ja bym sprawdził zawór wysokiego ciśnienia na początek, potem czujnik położenia wałka.
gpredki - Pon Lip 28, 2008 22:56

Moze kontrola trakcji odcina calkiem wtryskiwacze? (w koncu w nie ingeruje). Nie da sie jej wylaczyc wyciagajac bezpiecznik?
henryk - Wto Lip 29, 2008 01:37

Z "wielkopolski" to ja bym proponował do przemo258 lub PHJOWI na komputer podjechać. Szczególnie, że auto świeże, to i warto się przekonać w jakim stanie. Tym bardziej, jeżeli jest prawdopodobne, że ktoś mieszał w konsoli. Jazda może być trochę ryzykowna.
Rowan - Wto Lip 29, 2008 08:27

gpredki napisał/a:
Moze kontrola trakcji odcina calkiem wtryskiwacze?

Nie no bez przesady... Kontrola trakcji ma za zadanie zmniejszyć moment obrotowy przekazywany na koła, a nie gasić silnik.

sTERYD - Wto Lip 29, 2008 10:09

tymbardziej, że jesli się pali kontrolka to kontrola trakcji powinna być nieaktywna :/
Rowan - Wto Lip 29, 2008 14:49

No nie do końca. Bo jak koła łapią poślizg, to wtedy kontrolka sygnalizuje, że trakcja się włącza.
Dukes - Wto Lip 29, 2008 15:58

Przemo258 jest do 20 sierpnia na urlopie, wiem bo dzwonilem do niego w sprawie mojego R :)
lamer - Wto Lip 29, 2008 16:18

Ja bym spróbował ponownie odłączyć aku, po odpaleniu auta ręcznie wyłączyć kontrolę trakcji (powinna zapalić się wtedy kontrolka) i zacząć jazdę... Jeżeli to faktycznie kontrola trakcji gasi silnik to po jej deaktywacji nie powinna ingerować w jego działanie...
ENU - Wto Lip 29, 2008 20:18

Jeżeli kontrolka trakcji się świeci to system ASR jest nie aktywny,można po piszczec sobie do woli. Sama sie nie aktywuje
Sama kontrola zmniejsza moment obrotowy na kołach chyba przez " opóźnienie zapłonu lub całkowite jego odłączenie przy jednoczesnym odcięciu wtrysku
Przymknięcie przepustnicy – w rozwiązaniach, gdzie przepustnica jest sterowana elektronicznie by wire, jest ona przymykana wbrew woli kierowcy. W rozwiązaniach tradycyjnych występuje dodatkowa przepustnica. Rozwiązanie najbardziej komfortowe, ale o najdłuższym czasie reakcji." Byc może awaria ASR też może spowodowac unieruchomienie samochodu. Bez diagnostyki ani rusz

gpredki - Wto Lip 29, 2008 20:21

Rowan napisał/a:
gpredki napisał/a:
Moze kontrola trakcji odcina calkiem wtryskiwacze?

Nie no bez przesady... Kontrola trakcji ma za zadanie zmniejszyć moment obrotowy przekazywany na koła, a nie gasić silnik.


A w jaki sposob go zmniejsza? Jak cos padlo w elektronice to moze wariowac i calkiem odcinac paliwo.

Rowan - Sro Lip 30, 2008 08:23

ENU napisał/a:
opóźnienie zapłonu lub całkowite jego odłączenie przy jednoczesnym odcięciu wtrysku


No nie wiem, ale mi nigdy silnika nie zgasiła, choćbym nie wiem jak piszczał kołami. Zawsze je przytrzymuje, ale silnik nie gaśnie.

gpredki - Sro Lip 30, 2008 13:45

Rowan napisał/a:
ENU napisał/a:
opóźnienie zapłonu lub całkowite jego odłączenie przy jednoczesnym odcięciu wtrysku


No nie wiem, ale mi nigdy silnika nie zgasiła, choćbym nie wiem jak piszczał kołami. Zawsze je przytrzymuje, ale silnik nie gaśnie.


No normalne, ze nie zgasnie :) Ale Ty masz sprawna TC a autor watku raczej nie :)

Rowan - Sro Lip 30, 2008 14:30

A skąd wiesz, że ot kontrola trakcji?
gpredki - Sro Lip 30, 2008 16:34

Rowan napisał/a:
A skąd wiesz, że ot kontrola trakcji?


Nie wiem, ale autor pisze, ze swieci sie jej kontrolka, wiec poradzilem zeby ja (TC) wylaczyl i sprawdzil co sie stanie.

Rowan - Czw Lip 31, 2008 08:48

Tylko, że jak już zgaśnie silnik to kontrola nigdy nie świeci, a taki objaw długiego świecenia ma check engine.

[ Dodano: Sob Lis 01, 2008 08:54 ]
Problem został rozwiązany?
Ja mam obecnie w sumie identyczny przypadek.