Zobacz temat - [R420] Zwarcie w ogrzewaniu tylnej szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Zwarcie w ogrzewaniu tylnej szyby

Pawelo32 - Wto Lip 29, 2008 22:04
Temat postu: [R420] Zwarcie w ogrzewaniu tylnej szyby
Witam! W tym roku kupiłem po raz pierwszy Roverka 420 SDi. Początkowo nic się nie działo ale nagle zaczął mi się akumulator wyładowywać. Myślałem, że to jego wina, że jest stary. Kupiłem nowy. Jakież było moje zdziwienie gdy po kilku godzinach postoju okazało się, że jest wyładowany! Zacząłem przeglądać z ojcem bezpieczniki i przekaźniki w komorze silnika. Okazało się, że gdy wyjąłem przekaźnik od ogrzewania tylnej szyby prostownik dopiero zaczął ładować akumulator. Podobnie było gdy wyjąłem bezpiecznik a przekaźnik włożyłem. Przekaźnik raczej nie jest popsuty gdyż obok znajduje się przekaźnik od nawiewu i tam działa dobrze. Bezpiecznik nie jest przepalony. Gdzie może tkwić przyczyna? We włączniku czy przy tylnej szybie?
Brt - Wto Lip 29, 2008 22:11

a czy masz sedana czy hatchbacka ?? jesli hatchbacka, to całkiem możliwe, że się przetarły/połamały przewody w wiązce idącej do tylnej klapy.
Pawelo32 - Sro Lip 30, 2008 15:14

No właśnie sedan (jak w temacie :wink: ). Dodam, że nawet po wyjęciu kluczyka ogrzewanie tylnej szyby jest włączone! :/
Brt - Sro Lip 30, 2008 15:42

hmmm coś nie widziałęm tego sedana ;) w takim razie sciągnij RAVE (link w Technicznym FAQ) wydrukuj schemat i na jego podstawie szukaj przyczyny.
sTERYD - Czw Lip 31, 2008 10:48

sprawdź przewody w bagażniku.
ZTCP to tam idą przy zawiasie od klapy bagażnika, i tam mogło się przedziurawić :/