Zobacz temat - [R416] Cena uszczelki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Cena uszczelki

ziomek - Pią Sie 01, 2008 17:50
Temat postu: [R416] Cena uszczelki
Witam wszystkich mam takie pytanie. Co sądzicie o firmie AJUSA. KPL uszczelki pod głowice mam do kupienia za ok 300zł niestety podobny kpl u TomaTeam kosztuje koło 700zł...Zestaw Ajusa jest do kupienia np w firmie Inter Cars moze juz ktoś zakładał uszczelke takiej firmy i moze opisac efekty. Niestety obecnie nie jestem w stanie wyłozy takiej kasy co do tego mogą dojśc jescze śruby głowicy (200zł) plus kasa dla mechanika co daje łączny koszt około 1200-1500zł .
tetryk - Pią Sie 01, 2008 19:21

Daruj sobie Ajusę jeśli chodzi o uszczelkę pod głowicę....
Już lepiej skompletuj zestaw tak ,aby uszczelka była jakas porządna ,a ewentualnie reszta uszcz. (kolektory,pokrywa,itp)mogą być z Ajusy....
Dosyć dobrze sprawdza się w tych silnikach uszczelka Payena

ziomek - Pią Sie 01, 2008 19:31

Dlaczego kolega tak sądzi? pracuje w firmie motoryzacyjnej i Ajusa zchodzi B. dobrze (np do japoncow) i prawie jak Rainz, prosze sie niesugerowac ceną ponieważ mam 40 % zniszki ten sam zestaw w inter cars kosztuje okolo 550 zł
tetryk - Sob Sie 02, 2008 17:43

Dlaczego tak sądzę ?-ano dlatego że częsciami zajmuję sie już ponad 10 lat....kiedys Ajusa była znacznie tańsza od innych producentów-teraz juz nie :roll: ,moim skromnym zdaniem w cenie tej ajusy można miec znacznie lepszą jakościowo uszczelkę,pozatym w tym zestawie z ajusy nie ma dodoatkowo specjalnych uszczelek pod różnego rodzaju pokrywy itp.,itd.więc po co sie upierasz na zestaw ?-kup uszczelki głowicy ,kolektory ss.i wyd.uszcz,pokrywy zaw.uszcz.zaw.simmeringi i po sprawie....
nie wiem jak w innych sklepach -ale u nas proponuje się uszczelki z elringa,reinza,goetze często kosztuje tyle samo co ajusa (czasami są tańsze)-a napewno znacznie lepsze jakościowo.... :roll:
p.s.
u nas mechanicy zakładają Ajuse w ostateczności... :rotfl:
p.s.
chyba "zniżki" ,a nie "zniszki"-ale może się nie znam....

kolin - Sob Sie 02, 2008 18:22

Co jak co ja mam Ajusa od ponad 1 roku i wszystko jest w jak największym porządku...
pablo3011 - Sob Sie 02, 2008 19:02

Prawda jest taka że 99% to mechanik, jak jest cienias to choć byś miał uszczelkę niewiem jakiej firmy i za jakie pieniądze to długo nie pojeżdzisz. Prosta zasada fachowość mechanika =niezawodność zamontowanej częsci.
kolin - Sob Sie 02, 2008 19:06

dokładnie jestem tego samego zdania, że wszystko zależy od dokładności mechanika i jego zaangażowania w naprawę
ziomek - Sob Sie 02, 2008 20:18

no to super o to mi chodziło jeśli kolega kolin ma tą uszczelke i śmiga juz rok bez zadnych problemow to kupuje Ajusa. Tylko taki zestaw posiadam w firmie i nie zamierzam kupowac innego i płacic 2X tyle u mnie 269zł w innych firmach min 450zł to wszystko wyjasnia - KASA. Dzięki Wszystkim za uwage. Pozdrawiam
ps. wszystko zalezy od mechanika....