Zobacz temat - Przebicia w głośnikach i buczenia basu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Przebicia w głośnikach i buczenia basu.

emilek_kg - Sob Sie 02, 2008 19:44
Temat postu: Przebicia w głośnikach i buczenia basu.
Witam. Powolutku sobie kompletuje car audio w moim roverku i wczoraj robiłem glośniki na przód + gwizdki + zwrotnice. Mój problem polega na tym, że na wyłączonym radiu, po odpaleniu silnika doslownie słychac obroty w gwizdkach... kiedy przygazuje słychać bardziej. Drugi problem bardziej mnie martwiący to przeraźliwe buczenie basu. Leci sobie muzyka, niby wszystko ok a tu nagle nie wiadomo skąd głośniki zaczynają strasznie glośno buczeć. Trwa to około 2-3 sek. Głośniki to JBL GT5-650C podpięte pod wzmacniacz Magnat RX 44 i subwofer w skrzyni JBL GT5-12. Pomocy :cry: Dodam, że po podpięciu strony od kierowcy nie było tych efektów. Problem więc musi tkwić z drugiej strony z tym, że nie mam pojęcia gdzie szukać źródła problemu.
Kozik - Sob Sie 02, 2008 19:50

A wzmacniacz jest ok?
emilek_kg - Sob Sie 02, 2008 19:53

Tak wzmacniacz ma jeszcze luzy... to co mam nie wyciska z niego potów. Poza tym jesze przedwczoraj wszystko gralo jak trza.
lodowa - Pon Sie 04, 2008 17:40

Pętla masy??
emilek_kg - Pon Sie 04, 2008 18:07

Teraz to kaplica... Dzisiaj włączyłem radio żeby zobaczyc czy będzie się towszystko powtarzało i sie okazało, że gra sam bas. Żadnych wysokich ani średnich tonów nie słychać. Gra tylko skrzynia i bas w przednich głośnikach, gwizdków wcale nie slychać. Jutro bede sprawdzał te przednie głośniki pod fabrycznymi kablami od radia. Oby poszły zwrotnice a nie wzmacniacz.
lodowa - Wto Sie 05, 2008 11:00

a czy przypadkiem nie przelaczyles wzmacniacza na LP ??
herc - Wto Sie 05, 2008 11:06

A jakie masz okablowanie do tego wzmaka ?? u mnie było to samo i wymiana przewodów zasilania i "czinczy" na grubsze wyeliminowało efekt turbo, a jak masz masę podpiętą ?? od ramy samochodu czy prosto od akumulatora ??
emilek_kg - Wto Sie 05, 2008 15:30

Nie nie wzmacniacza nie ruszałem. Co do kabli to mam dokładnie te http://www.allegro.pl/ite...20_mm_fvat.html


Masa jest podpięta do ramy auta. W drodze mam czincze na przednie głośniki. Teraz są tylko czincze od subwofera (te co sa w zestawie kabli które kupiłem). Myślisz, że po podpięciu przodu na swoje osobne czincze wszystko wróci do normy?

Przypomniała mi sie jeszcze jedna rzecz. Przy podłączaniu wzmacniacza w lewym progu puściłem kabel prądowy, w prawym czincze. Zanim kupiłem zestaw głośników na przód podłączałem same gwizdki pod wzmacniacz, kable sygnałowe idą w prawym i lewym progu. Może to od tego są takie jaja...

herc - Wto Sie 05, 2008 15:51

a podłącz masę prosto z akumulatora, bo ten świst w głośnikach to jest alternator, a jakie masz radio bo to tez może być wina radia, najlepiej i wzmaka i radio prosto z akumulatora zasilić i nie powinno być kłopotów
emilek_kg - Wto Sie 05, 2008 21:31

Już wszystko jasne... spaliły się 2 kanały we wzmacniaczu (fak). Ale od czego się spaliły to juz nie mam pojęcia. Sprawdziłem wszystkie kable i są ok. Na tych samych kablach podpięte są głośniki pod radio i gra jak trzeba tylko wiadomo nie ta moc. Dzięki wielkie za próbe pomocy :mrgreen:
herc - Sro Sie 06, 2008 00:00

emilek_kg napisał/a:
wielkie za próbe pomocy :mrgreen:


Nie ma za co ;)