Zobacz temat - [R200 '98] Fotele skorzane z wypadkowca
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R200 '98] Fotele skorzane z wypadkowca

Remigiusz - Sob Sie 09, 2008 19:52
Temat postu: [R200 '98] Fotele skorzane z wypadkowca
Witam,

mam takie pytanie czy warto np. 1200zl inwestować w cały komplet pól-skórzanych foteli do mojego R220 '98

Sa to jakieś fotele ze MG ZR 2004 rok wiec powinno pasować, ale pytanie jest czy cos tam więcej nie może być popsute w siedzeniach np przednich typu napinacze (dało by sie chyba ze starych wmontować) lub szyna. :bezradny:

Sachar - Sob Sie 09, 2008 21:14

Może być tak jak w moich wyłamane środkowe mocowanie tylniego oparcia (pewnie coś po bagażniku latało) i wtedy trzeba użyć młota przed założeniem. Mogą być też pokrzywione oparcia z przodu (jak coś z bagażnika pokonało tylną kanapę np). Szyny raczej nie powinny ucierpieć, chyba, że trup słał się gęsto to wtedy wszystko jest możliwe.
marcinmarcin - Nie Sie 10, 2008 00:04

Sachar napisał/a:
chyba, że trup słał się gęsto

Lata temu widziałem na giełdzie samochodowej koło Krakowa, przy okazji sprzedaży jakiegoś auta, komplet foteli popaćkany czymś brązowo-czarnym, za jakiś czas dopiero dotarło do mnie że były całe we krwi a ktoś to sprzedawał... :(

Brt - Nie Sie 10, 2008 00:25

napinacze bez problemu przełożysz - jedna śrubka (torx) do odkręcenia. Popatrz, czy fotele są proste i niepogięte po wypadku. A czy warto .... no ba :D fotele z ZRa są zadżefajne :D
Remigiusz - Nie Sie 10, 2008 10:05

Dostane w poniedziałek zdjecia wiec będę więcej wiedział. :mrgreen: Ale z tego co wiem to są to fotele gdzie Airbagi nie wybuchły przy wypadku wiec mam dobra nadzieje ze beda proste przynajmniej szyny dolne :wink:

Takie mi sie od kolegi z neimiec podobaja :grin:

Kozik - Nie Sie 10, 2008 15:51

wypas :)
xtek - Nie Sie 10, 2008 16:05

ale mimo wszystko jazda po miescie w szesciopunktowych pasach to masakra lekka ;)
marcinmarcin - Nie Sie 10, 2008 16:45

Remi55 napisał/a:
z tego co wiem to są to fotele gdzie Airbagi nie wybuchły

A to już dobrze wróży... :wink:

bizkid - Pon Sie 25, 2008 12:42

Remi55,
mysle o tym samym zeby sobie jakies fotele zmienic. Od czego (jakie modele aut) pasuja jeszcze fotele do R220 5d. ?? (honda, r400 ?? )

Te ze zdjęcia wypasione. ale mozna by zostawić w nich orginalne pasy bo te z fotki to jak w rajdówce.

Brt - Pon Sie 25, 2008 13:00

pasują od R200/R25/MG ZR zarówno 3 jak i 5d oraz od R200 coupe (tomcat) ;) Wg mnie najlepsze są od ZR sprzed liftingu te po lifcie są troche brzydsze ale równie dobrze trzymają ;) Te sprzed liftu najczęsciej są spotykane w wersjach z niebieskimi i żółtymi wstawkami :|
marcinmarcin - Wto Sie 26, 2008 15:16

Brt napisał/a:
pasują od R200/R25/MG ZR zarówno 3 jak i 5d oraz od R200 coupe (tomcat) ;) Wg mnie najlepsze są od ZR sprzed liftingu te po lifcie są troche brzydsze ale równie dobrze trzymają ;) Te sprzed liftu najczęsciej są spotykane w wersjach z niebieskimi i żółtymi wstawkami :|

Są jeszcze z czerwonymi, ale te najfajniejsze (właśnie te z wstawkami kolorowymi) są z 160, inne wersje rzadko miały ten wzór

kamil_luczak - Czw Sie 28, 2008 00:22

xtek jesli ma sie je na sztywno zamontowane, czyli wchodzisz, sidasz i zapinasz pasy na wydechu na sztywno to fakt jest troche niewygodnie, szczegolnie jesli trzeba sie wychylic, ale jesli sa to pasy gdzie z tylu masz 'sciagacz' to tragedi nie ma.
Tomi - Nie Sie 31, 2008 16:48

Kamil Luczak napisał/a:
xtek jesli ma sie je na sztywno zamontowane, czyli wchodzisz, sidasz i zapinasz pasy na wydechu na sztywno to fakt jest troche niewygodnie, szczegolnie jesli trzeba sie wychylic, ale jesli sa to pasy gdzie z tylu masz 'sciagacz' to tragedi nie ma.


Jeśli z tyłu jest ściągacz, to przeczy to całej filozofii pasów takich pasów... chyba, że mo to być bajer na panienki.