Zobacz temat - [R25]Alufelgi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25]Alufelgi

firefighter - Pon Sie 11, 2008 14:01
Temat postu: [R25]Alufelgi
Może głupie pytanie ale czy do alumów są inne nakrętki niż do stalowych?
Brt - Pon Sie 11, 2008 14:06

mogą być inne ale nie muszą. Do alu bardziej pasują jakieś chromowane zamknięte, ale jeśli chodzi o samo trzymannie, to takie same są. Jest jeszcze jedno "ale" czy zwykłe felgi i alu są roverkowe, czy jakieś nieorginalne ?? Bo czasami można sie spotkać z nakrętkami kulistymi lub stożkowymi - rodzaj zależy właśnie od gniazda w feldze ;)
firefighter - Pon Sie 11, 2008 14:17

No więc byłem u wulkanizatora bo miałem problem z odkreceniem koła i on powiedział że nakrętki które mam z okrągłym kołnieżem nie bedą pasować do alumów(Roverkove) ponieważ nakrętka musi być stożek.
Brt - Pon Sie 11, 2008 14:27

hmmm o ile wiem, to alu roverkowe mają gniazda właśnie sferyczne :roll: zresztą samemu można to sprawdzić ;) odkręć jedną nakrętkę z alu i obejrzyj gniazdo ;)
firefighter - Pon Sie 11, 2008 14:42

Sam byłem trochę zdziwiony że nie pasują ale właśnie mechanik przyniósł nakrętkę stożek i pasowała do alu.A felgi mam takie:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=408536598

Brt - Pon Sie 11, 2008 14:57

hmm moze te ale rzeczywiście mają gniazda w stożek :roll: Jeśli tak, to niestety komplet nakretek trzeba kupić :hm:
firefighter - Pon Sie 11, 2008 14:59

Tak też powiedział mechanik i na jutro bedzie miał nakrętki
Kris - Pon Sie 11, 2008 15:05

firefighter napisał/a:
Tak też powiedział mechanik i na jutro bedzie miał nakrętki


R@v ma roverka "po mnie" i tam sa takie same felgi, śruby chromowane do alu a inny zestaw do stalówek, może się wypowie, bo ja już nie pamiętam dokładnie.

sTERYD - Pon Sie 11, 2008 19:55

jak będziesz miał te nakrętki stożkowe, to sprawdź, czy po dokręceniu i odkręceniu nie będzie na nich śladu w postaci dwóch pasków na obwodzie (ewentualnie jeden)... jeśli tak, to jednak sferyczne, a nakrętki oczywiscie, że będą pasować, a czemu niby nie... tyle, ze nie będą dobrze przylegać :cool:
Chester - Pon Sie 11, 2008 21:23

sTERYD napisał/a:
a czemu niby nie... tyle, ze nie będą dobrze przylegać :cool:
i czasem moga sie troche odkręcić (popuścić) :P no co ja popieram slowa Brt, mi tez powiedziano w firmie ktora zajmuje sie sprzedazą alusow ze Rover i honda ma gniazda sferyczne (kula)