Zobacz temat - [R200 1.4 16V 97r.] Warsztaty w okolicach Katowic i Chorzowa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 16V 97r.] Warsztaty w okolicach Katowic i Chorzowa

vanetten - Pon Sie 11, 2008 17:50
Temat postu: [R200 1.4 16V 97r.] Warsztaty w okolicach Katowic i Chorzowa
Witam, poszukuję dobrego warsztatu, który zatroszczy się o mojego roverka w okolicach jak w temacie. Prawdopodobnie pomału dopada mnie HGF :beczy: wody ubywa(powoli) ale jeszcze nie kopci na biało,na bagnecie czysto jak i na korku. Dziś zauważyłem plamki w zbiorniczku. Dzwoniłem dziś do Radzionkowa P.H.U. Auto Lak System, w celu uzgodnienia terminu przeglądu, żeby się upewnić czy to rzeczywiście HGF. Spytałem się Pana z informacji, ile kosztuje wymiana uszczelki jak mi odpowiedział to prawie spadłem z krzesła 1500pln :mad: a ja liczyłem się na ok 1000pln :???: i widocznie się przeliczyłem. Czy wszędzie jest tak drogo ? a i spytałem się jaki rodzaj uszczelki wkładają i usłyszałem, że oryginalną Roverowską. Pan z informacji powiedział, że nie istnieje uszczelka nowej generacji, jakaś tam podwójna czy jeszcze jakaś inna, to co piszą o tych uszczelkach to po prostu bajka :?: powiedział, że to co niby nazywają uszczelką nowej generacji to po prostu uszczelka z Range rovera a oni takiej nie zakładają. Proszę o bardzo szybką odpowiedź z propozycjami warsztatów, które w miarę tanio i solidnie zajmą się uszczelką. Bardzo zależy mi na czasie bo 22-go jadę do Krakowa i muszę mieć sprawne auto PROSZĘ POMÓŻCIE.
zouza - Pon Sie 11, 2008 17:53

Hmm w Radzionkowie to ASO, dziwię się że "tylko" 1500zl zaśpiewali.
Spróbuj zadzwonić może tutaj: 32 242 28 74, to na Halembie, mechanik Dawida, podobno dobry i tani. Mojego naprawia kumpel po starej znajomości, bo teraz robią tylko auta która ściągają.

vanetten - Pon Sie 11, 2008 22:04

Dzięki zouza za tel. jutro rano zadzwonię. Czy ktoś jeszcze kogoś poleci ? jeśli nie znajdę jutro nikogo, to będę musiał jechać do tego Radzionkowa, a i tak już się z nimi ustawiłem na środę rano, ale warto kogoś poszukać tańszego.

edit: zouza nr tel 32 242 28 74 nie odpowiadał przez jakiś czas, więc później już nie dzwoniłem.

[ Dodano: Wto Sie 12, 2008 20:20 ]
Byłem dziś u mechanika na hajduckiej w Chorzowie, sprawdzić szczelność głowicy. Po przybyciu na miejsce, Pan mechanik kazał mi otworzyć maskę i popatrzał i po chwili mówi, że to jest HGF :?: miałem niby przyjechać na sprawdzenie szczelności a on tylko popatrzał, przyznaję, że nie wiem jak wygląda taki test, ale na pewno nie tylko patrzenie :???: . A stwierdził, że to HGF tym i tym powiedział, że już z pod głowicy leci olej, a z boku woda. Delikatny biały osad na łączeniu bloku z głowicą z prawego boku. Po przeliczeniu wszystkich części do naprawy i robocizny wyszło gdzieś ok 1500 pln tylko, że z wymianą rozrządu. W ASO w Radzionkowie uszczelka tyle by mnie wyniosła :ok: -> zobaczymy. Jutro i tak jadę do Radzionkowa, żeby się upewnić, że to na 100% uszczelka. Czy ktoś po fotkach może stwierdzić, że to HGF ?

firefighter - Wto Sie 19, 2008 09:24

Podajcie jakieś namiary na mechaników którzy wymienią uszczelkę pod głowicą bo warsztat w którym byłem odmówił mi naprawy.Najlepiej okolice Tychów Mikołowa itp.

[ Dodano: Wto Sie 19, 2008 13:18 ]
Juz OK zadzwoniłem pod numer podany przez zouza termin dopiero na wrzesień ale się umówiłem
Dzięki

coldmanns - Wto Sie 19, 2008 14:44

FIREFIGHTER, zadzwon sobie tu:

CMC "Marek Ciepły"
ul. Warzywna 23
Katowice (przy pętli brynowskiej)
32 252 45 68

Od zawsze robi moje samochody i jest niewiarygodnie solidny i niedrogi (w zasadzie właśnmie moj r214si stoi u niego - robi rozrzad i cala reszte towarzystwa).
Polecam.
Napewno nie bedziesz musial czekac do wrzesnia!

firefighter - Sro Sie 20, 2008 12:59

coldmanns
Dzieki za pomoc we środe mam dzwonić i dogadać szczegóły

coldmanns - Sro Sie 20, 2008 23:10

firefighter, i co ... dzwoniles?

Ja wczoraj odebralem swojego "r".
Robota pierwsza klasa!

firefighter - Czw Sie 21, 2008 07:06

coldmanns napisał/a:
firefighter, i co ... dzwoniles?


Mam dzwonić w przyszłą środę :wink:

coldmanns - Czw Sie 21, 2008 13:26

To by sie zgadzalo, bo on teraz robi seicento mojej siostry.
Pozdrawiam i szerokości!
Ps. Jak pomoglem to prosze o punkcik :mrgreen:

vanetten - Czw Sie 21, 2008 16:53

coldmanns napisał/a:
FIREFIGHTER, zadzwon sobie tu:

CMC "Marek Ciepły"
ul. Warzywna 23
Katowice (przy pętli brynowskiej)
32 252 45 68

Od zawsze robi moje samochody i jest niewiarygodnie solidny i niedrogi (w zasadzie właśnmie moj r214si stoi u niego - robi rozrzad i cala reszte towarzystwa).
Polecam.

Dzięki coldmanns za namiary.Panowie byłem w tym Radzionkowie czekałem jakąś godzinkę ( sprawdzali samochód ) po sprawdzeniu mechanicy stwierdzili, że jak na razie to mam obserwować stan wody a nie wymieniać uszczelkę. Pożyjemy zobaczymy.
coldmanns tobie się należy + :grin: bo jak mnie dopadnie HGF to pojadę do CMC "Marek Ciepły" Pozdrawiam.

blazi - Czw Sie 21, 2008 17:44

Panowie, potrzebuję speca z okolic Katowic z testbookiem T4, chciałbym sobie sprawdzić przebieg w roverku 75 (z przełącznika świateł lub ze skrzyni) . Znajdzie się jakiś w okolicy?
firefighter - Czw Sie 21, 2008 18:37

coldmanns napisał/a:
To by sie zgadzalo, bo on teraz robi seicento mojej siostry.
Pozdrawiam i szerokości!
Ps. Jak pomoglem to prosze o punkcik :mrgreen:

Sorry ale nie moge przyznać Ci punktu to nie mój post jedynie przy okazji jakiś BEER :ok:

coldmanns - Czw Sie 21, 2008 19:36

spox, najwazniejsze zebys mial sprawne autko a jak co to polecam tego mojego mechanika!
Szerokości!

firefighter - Wto Wrz 02, 2008 11:34

coldmanns
Dzisiaj odstawiłem Roverka do końca tygodnia ma być gotowy
Podobno nie jest tak strasznie płyn chłodzący uchodził mi spod uszczelki głowicy ale na szczęście na zewnątrz silnika nie do oleju.

coldmanns - Sro Wrz 03, 2008 13:50

Bedzie dobrze, nic sie nie boj.
Napewno bedzie dobrze zrobione!
Szerokości!

[ Dodano: Sro Wrz 10, 2008 09:56 ]
firefighter,
i jak tam Twoj roverek? :smile:

firefighter - Sob Wrz 13, 2008 11:20

coldmanns napisał/a:
Bedzie dobrze, nic sie nie boj.
Napewno bedzie dobrze zrobione!
Szerokości!

[ Dodano: Sro Wrz 10, 2008 09:56 ]
firefighter,
i jak tam Twoj roverek? :smile:

Odebrałem Roverka we środe
Wszystko śmiga jak lala ale remoncik szarpnął mnie 1500 zeta.
Uszczelka pod głowicą,planowanie,szpilki,pompa wody,rozrząd kpl,rolka paska,termostat z obudową ,olej+filtr i inne
Mechanik :ok:

coldmanns - Nie Wrz 14, 2008 14:32

tzn., jak pomoglem to moze zasluguje na malutkiego +-sika :grin:
firefighter - Nie Wrz 14, 2008 16:46

coldmanns
Oczywiście WIELKI PLUS dla Ciebie :ok: Marek super mechanik ale jak wcześniej ci pisałem to nie mój post o nie mogę dać Ci punktów jedynie BEER przy okazji :ok:
Parę rzeczy zostało jeszcze do zrobienia ale powiedział, że na razie da się z tym żyć wyjdzie w praniu jak co to mam dzwonić.
Jeszcze raz wielkie dzięki za namiar na Marka polecam wszystkim Roverkom z okolic Katowic.

coldmanns - Nie Wrz 14, 2008 16:59

tak jak mowilem, jest to koles ktory od zawsze obi moje autka i moich znajomych i zawsze wszystko jest zrobione perfekcyjnie i nie drogo.
Jest to moj dobry znajomy i wiem ze moge mu zaufac. :grin:

Brt - Pon Wrz 15, 2008 15:11

jeśli jest polecany, to wrzućcie namiar na niego na stronę klubową, później dopiszecie komentarze i ocenę ;)
coldmanns - Pon Wrz 15, 2008 15:20

ok, już zrobione. Tylko teraz czeka na akceptację :grin:
Brt - Pon Wrz 15, 2008 15:53

a jakieś imię nazwisko, nazwa warsztatu :roll: ;)

PS. dopisz tutaj poniżej ;)

[ Dodano: Pon Wrz 15, 2008 15:54 ]
dobra juz znalazłem :P ;)

[ Dodano: Pon Wrz 15, 2008 15:54 ]
ale możesz napisać czy robi tylko silniki, czy też zawieszenia, elektrykę, diagnostyke itp ;)

coldmanns - Pon Wrz 15, 2008 20:42

witam, przepraszam, że tak długo mnie nie gyło ale siedziałem przy autku.
"CMC" Marek Ciepły robi wszystko.
Czyli: silniki, zawieszenia, elektrykę, diagnostykę, wylkanizację.
Bardzo zdolny facet i można do niego podjechać z każdym problemem.

Jedyne czego nie robi to blacharka i lakiernictwo.
Pozdrawiam.

Brt - Sro Wrz 17, 2008 11:21

warsztat dodany :) kto korzystał niech napisze komentarze :)
coldmanns - Sro Wrz 17, 2008 13:24

ja napiszę jutro bo dziś mam sporo problemów z autkiem :sad:
vanetten - Pią Wrz 19, 2008 16:03

firefighter napisał/a:
Dzisiaj odstawiłem Roverka do końca tygodnia ma być gotowy
Podobno nie jest tak strasznie płyn chłodzący uchodził mi spod uszczelki głowicy ale na szczęście na zewnątrz silnika nie do oleju.

Hej dziś zauważyłem, że też zaczyna ciec woda na łączeniu bloku z głowicą :beczy:
W najbliższych dniach pojadę do Marka.
Cytat:
Odebrałem Roverka we środe
Wszystko śmiga jak lala ale remoncik szarpnął mnie 1500 zeta.
Uszczelka pod głowicą,planowanie,szpilki,pompa wody,rozrząd kpl,rolka paska,termostat z obudową ,olej+filtr i inne
Mechanik :ok:


Powiedz mi czy miałeś wymieniane uszczelniacze zaworowe czy jakoś tak ( gumki ) ?
Ps. jaką uszczelkę Ci założyli- nowy typ czy starą ?

coldmanns - Pią Wrz 19, 2008 16:26

vanetten, możesz mieć niemałe problemy z terminem u marka, bo on ma teraz zawalony warsztat autami a w poniedzialek, ja swojego "r" tam stawiam (też poszła uszczelka) :/

Odezwij sie na gg, to pogadany i pogadam z Markiem abyc Cie też tam gdzieś wcisnał :>

[ Dodano: Pią Wrz 19, 2008 16:27 ]
poza kolejka oczywiscie :grin: