Zobacz temat - [ZR160 2002r] Sprzęgło awaria
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ZR160 2002r] Sprzęgło awaria

Konrad_Zr160 - Wto Sie 12, 2008 00:01
Temat postu: [ZR160 2002r] Sprzęgło awaria
Witam serdecznie.
Jestem nowym użytkownikiem zarówno autka, jak również forum ROVERKI.pl.
No niestety dzisiaj wieczorem mój świeży, zakup sprzed paru dni odmówił mi posłuszeństwa. Straciłem sprzęgło. Objaw: nie można wrzucić biegu na zapalonym silniku natomiast przy zgaszonym biegi wchodzą bez oporu i można po odpaleniu jechać na wrzuconym bez możliwości zmiany.
Z góry dzięki za help. Przeglądałem już posty na ten temat ale nie znalazłem podobnej usterki.

Pozdr.

Rowan - Wto Sie 12, 2008 12:20

Ale jak "chodzi" sprzęgło?
sTERYD - Wto Sie 12, 2008 12:52

oj chyba Ci się linka rozegulowała... :/
Brt - Wto Sie 12, 2008 13:45

Widzę Konrad, ze sie dostałeś na forum ;)

Sprawdż przede wszystkim, czy linka praqwidłowo pracuje (jedna osoba naciska a druga patrzy pod maską czy łapa od sprzęgła chodzi) Pozatym jak sTERYD napisał, można spróbować samoregulator naciągnać.

Konrad_Zr160 - Wto Sie 12, 2008 14:11

Sprzęgło chodzi lekko, w zasadzie bez różnicy jak przed awarią. Jutro jestem umówiony z fachowcem przy ul. Lea 116 w Krakowie. Opisze rozwój sytuacji gdy będę coś wiedział. Próbowałem zajrzeć pod maskę, ale w żółtym potworze jest strasznie ciasno i nie bardzo widać bez podnoszenia autka coś dokładniej w kwestii wysprzęglika. Linka generalnie widać pracuje i porusza się w peszlu. Pozdr.
Brt - Wto Sie 12, 2008 14:20

hmm w Krk jest szpec Paweł Midowicz - adres na stronie Klubowej, tam też warto podjechać w razie czego. Dziwna ta awaria hmm :|

Konrad_Zr160 napisał/a:
i porusza się w peszlu

kolega chyba z branży elektrycznej :lol: ;)

Konrad_Zr160 - Wto Sie 12, 2008 14:38

Próbowałem dzisiaj dzwonić do P. Pawła od godz. 8 rano przez 1,5h ale niestety nikt nie odbierał pod numerem podanym na stronie klubowej, być może urlop. Natomiast ten serwis polecił mi kolega z pracy. Robi u niego swojego Civicai jest zadowolony z usług. Kontakt telefoniczny bdb. Niestety dzisiaj samochodzik musi postać na parkingu.

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 12:00 ]
Czy ktoś z klubowiczów dysponuje innym numerem telefonu do P. Miodowicza niż 262 22 46 ? Wizyta u mechanika na ul. Lea zakończona niepowodzeniem. Równie dobrze, może to być linka lub sprzęgło. Niestety nie ma możliwości zakupu takiej linki w krk w dniu dzisiejszym i sprawdzenia tego. Być może ktoś ma namiar na takowy sklep. Tomateam urlopuje się do poniedziałku więc żółty potworek musi postać jeszcze pare dni ;( Co dziwniejsze dzisiaj udawało mi się momentami wrzucić bieg i jechać normalnie. Z góry dzięki za help.

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 18:55 ]
Czy ktoś wie jakie jest prawidłowe oznaczenie kompletu sprzęgłowego NATIONAL do skrzyni PG1? W sklepie TOMATEAM występuje pod CK 9021 natomiast w katalogu PDF ze strony angielskiej CK 9074 ?? ? I kto ma rację ;) Może ktoś ma namiar oprócz TOMATEAM i Kolpaxu na dystrybutora tej marki.

Pozdr.