Zobacz temat - [Freelander] "Terkotanie" podczas rozruchu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] "Terkotanie" podczas rozruchu

yoo - Wto Sie 12, 2008 22:13
Temat postu: [Freelander] "Terkotanie" podczas rozruchu
witam to mój pierwszy post na forum

i pierwszy freelander ;) wiec proszę o wyrozumiałość

dręczy mnie jeden temat czasem jak uruchamiam auto to zaraz po odpaleniu słychać takie krótkie "trrrr" od strony silnika i czuć to na pedale sprzęgła jeśli jest wciśnięty. nie ma znaczenia czy auto jest na biegu czy na luzie ale problem występuje tylko czasami tzn raz jest cicho a raz jest to terkotanie podobny dźwięk dochodzi jak chcę ruszyć ostrzej na luźnej nawierzchni dodatkowo tylne opony są jak dla mnie nadmiernie zużyte poząbkowane.

Jaka jest Wasza diagnoza ??

Zukowaty - Czw Sie 14, 2008 15:26

yoo czy ten silnik ma 2 masowe kolo zamachowe jak w 75??Moze to to Ci terkocze a co do szybszego ruszania to wiem ze to glupie ale moze kontrola trakcji Cie poprostu hamuje??Z oponami nie mam pomyslu bo 4x4 to nie moj swiat ale temat oswaiezony troszke to mzoe ktos sie podepnie.
cactooz - Pon Sie 18, 2008 15:05
Temat postu: Re: [freelander 1.8 2000] "terkotanie" podczas roz
Witaj!

Mój freelander nie ma żadnych z objawów podobnych do tego co opisałeś. I szczerze mówiąc to nie mam koncepcji na to co może byc nie tak.

rafalq1 - Pon Sie 18, 2008 23:16

Sugeruję sprawdzić poduszki pod silnikiem i skrzynią oraz zawieszenie układu wydechowego.
Ukasz - Pon Sie 18, 2008 23:18

rafalq1 napisał/a:
Sugeruję sprawdzić poduszki pod skrzynią...

Tez o tym pomyślałem. Miałem takie coś w innym samochodzie.