Zobacz temat - [R620] Mechanizm podnoszenia szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Mechanizm podnoszenia szyby

wiruwa - Wto Sie 19, 2008 13:03
Temat postu: [R620] Mechanizm podnoszenia szyby
witam otuz mam problem taki ze os trony kierowcy gdy zamykam szybe to krzywo sie zamyka wrecz mozna palce wsadzic taka mam szczeline z jednej strony smarowalem prowadnice (ta na ktorej jezdza te kuleczka) pomoglo ale na 2 dni teraz znowu jest tak samo

a druga sprawa to szyba od strony pasazera dzieje sie tak samo tylko ze tam to spada z szyny calkowicie a w najgorszym wypadku jak juz raz bylo,, ulamalo sie mocowanie szyby

po trzecie przy chamowaniu lub skrecaniu mam bicie-szorowanie w tylnym prawym kole czego to moze byc przyczyna?

pare dni temu wyjechalem z garazu bo padl rozrusznik popekaly oslony przegubow i mialem do wymiany tlumik teraz znowu musze wpadac w koszty a wolalbym sam to zrobic bo mnie nie stac

NEOSSS - Wto Sie 19, 2008 13:49

wiruwa, do wymiany prowadnice szyb lub do dorobienia rolki, szuranie to moga byc klocki
Tomasz620 - Sro Sie 20, 2008 15:39

wiruwa...
problem ten sam tylko ze mi "Kantowała" szyba od Pasażera... Ale Zrobic sie to da.. po prostu szyba wyszła z prowadnicy i tam tkwił jeszcze jeden element który był zagięty i coś robiło sie z tą szybą ze przy wysunięciu szyba wychodziłą "BOKIEM"
USTERKA Naprawiona a na ile tego NIEWIEM... Gośc co mi to robił w serwisie.. mówił ze niedaje 100% pewnosci.. bo w każdej chwili moze sie to samo zrobic.. co wcześniej.. :cry:
P.s NEOSS Dobrze Mówi !! Prawdopodobnie mogą byc do wymiany PROWADNICE SZYB...
Pozdroo

pgrad - Sro Sie 20, 2008 16:29

to szuranie to może być też o plastikowa podłogę pod silnikiem jeżeli jest źle założona lub popękana...

[ Dodano: Sro Sie 20, 2008 16:33 ]
nie wiem jak w sześćsetkach ale w 400 prowadnice posiadają regulację. Cały mechanizm opuszczania szyby jest przykręcony na kilka śrub. jedna z nich ma możliwość zmiany położenia względem drzwi (góra dół). Oczywiście trzeba było użyć do tego trochę siły i śrubę dokręcić w położeniu dobranym metodą prób i błędów. U mnie szyba przecinała uszczelkę i z niej wychodziła. Po regulacji działa jak nówka.