Zobacz temat - [R 216 GTI '91] wyłącza sie głos w radiu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 216 GTI '91] wyłącza sie głos w radiu

peter1986 - Wto Sie 19, 2008 21:38
Temat postu: [R 216 GTI '91] wyłącza sie głos w radiu
Witam,
mam dwa problem ze swoim radyjkiem. Sprzecik jaki mam to zwykle radyjko JVC kd-g343.

Po pierwsze to jak włoze kluczyk do stacyjki i przekrece go RAZ to przez pare sekund radio wydaje dziwny odglos. Trwa to od 1 do 2 sekund i jest to taki odglos jakby ktos bardzo szybko mocno stukal czyms ostrym w plastik. dodam ze dzieje sie tak jak radio nie ma panela (choc nie sprawdzalem jeszcze czy z panelem tez tak jest) i jak plyta jest w srodku (nie sprawdzalem czy bez plyty tez tak bedzie) Proby z panelem i bez plyty zrobie jutro - bo dzis odkrylem z tata ze ten dzwiek pohodzi z radia. wczesniej szukalem skad on pochodzi. Dodam ze przez ponad 3 miesiace uzytkowania radia i samochodu nie wystepowal ten problem.

Drugi problem jest taki: Sa takie momenty ze jade autem, slucham muzyki i nagle radio traci glos. wszystko inne moge w radiu robic, wszytkie przyciski reaguja, wyswietlacz dziuala ale glosu brak. jak wylacze radio i wlacze od nowa to juz dziala. jednak problem jak wstapi raz to sie powtarza... ja tak skromnie zastanawiam sie czy to nie jest wina tego ze jest tak upalnie bo w sumie za kazdym razem co sie wylaczylo to byl taki skwar na dworze ze szok... (gdzies czytalem ze kable od g losnika jakiegos moze styka sie z masa - jednak ten problem wystapil jakos po3 miesiacach odkad uzywam radia)

Prosze o pomoc
pozdrawiam

Ukasz - Wto Sie 19, 2008 22:06

Mam dokładnie to samo radio.
Nie spotkałem się z tym wcześniej. Najlepiej podepnij inne radio i wyeliminujesz 1 główną z usterek.
Możesz sprawdzić przewody w gumowym wężyku przy drzwiach. Ja raz docisnąłem i zaczął działać głośnik a przedtem miał problemy.

Stone - Wto Sie 19, 2008 23:20

Witam
peter1986 napisał/a:
radio wydaje dziwny odglos. Trwa to od 1 do 2 sekund i jest to taki odglos jakby ktos bardzo szybko mocno stukal czyms ostrym w plastik
najprawdopodobniej jest to stukanie tzw końcówki mocy! Miałem kiedys takie coś a efektem tego było zwarcie sie dwóch przewodów głośnikowych! W konsekwencji doprowadzilo to do spalenia owej końcówki mocy i tu okazał sie pomocny moj ojciec, jest elektrykiem i wymienił tę końcówkę ale dluuugo sie naczekałem i drogo mnie to kosztowało!
peter1986 napisał/a:
gdzies czytalem ze kable od g losnika jakiegos moze styka sie z masa - jednak ten problem wystapil jakos po3 miesiacach odkad uzywam radia)

Ten problem nie musiał wystąpić okresowo może gdzieś przyciąłeś przewód i teraz jest problem! Na początek proponuje wyciągnąć radio i odłączyć przewody głośnikowe, jeśli to coś zmieni to, już jest jakiś punkt zaczepienia! A potem od nitki do kłębka!
Proponuje jeszcze zwrócić uwagę na same głosniki czy są dobrze podpięte i czy jakis przewod sie nie wyczepił i gdzieś nie zwisa lub czegoś nie dotyka!
peter1986 napisał/a:
jade autem, slucham muzyki i nagle radio traci glos. wszystko inne moge w radiu robic, wszytkie przyciski reaguja, wyswietlacz dziuala ale glosu brak. jak wylacze radio i wlacze od nowa to juz dziala

A to moze byc spowodowane przeciążeniem samego radia. Moje też działało i to przez dłuższy czas!! Ale tylko do momentu w którym sygnał zaczął byc słabszy, a ja analogicznie podkręciłem potencjometr!!! No i trach nie grał juz wcale!!
reszte znasz! oczekiwanie i koszta!
Tak wiec moja sugestia nie podkręcaj sprzętu jesli nie ustalisz przyczyny i jej nie wyeliminujesz!
Życzę powodzenia
Pozdrawiam
Stone

peter1986 - Sro Sie 20, 2008 08:58

fajnie :) dzieki za pomoc chlopaki...
mam tylko jedna pytanie do stone: bo jesli chodzi o problem pierwszy to podpowiedziales jak go rozwiazac i bede to robil, jednak jesli chodzi o drugi to chce dodac ze mi sie radio wylacza zarowno jak gra na fm jak i na CD... wiec o jaki zanik sygnalu chodzi skoro korzystam z CD??

w piatek biore sie za naprawe tego trzeszczenia - a moze nawet dzis jak bede mial czas :D

Stone - Sro Sie 20, 2008 19:26

Witam,
peter1986 napisał/a:
jesli chodzi o drugi to chce dodac ze mi sie radio wylacza zarowno jak gra na fm jak i na CD... wiec o jaki zanik sygnalu chodzi skoro korzystam z CD?


"""Moje też działało i to przez dłuższy czas!! Ale tylko do momentu w którym sygnał zaczął byc słabszy, a ja analogicznie podkręciłem potencjometr!!! No i trach nie grał juz wcale!!"""

Chodziło mi o to ze jak moje radio grało coraz ciszej to popełniłem błąd i zrobiłem głośniej!! I jak mówiłem radio pstryk i ciemność! ↑ :lol:
Bo faktycznie nie ma to znaczenia czy grasz z FM czy CD!
(Mówimy tu o koncówce mocy czyli jest to takie cosik co powoduje ze sygnał pobrany (CD,FM,itp) przekształca na impuls który przechodzi przez przeewody i trafia do głosnieków.) - Do wszystkich w temacie to tylko takie uproszczenie zeby łatwiej bylo to zrozumieć wiec nie wieszajcie na mnie psów! :grin: hehe
Radio może wytrzymać pewne przeciążenia, lecz nie wiecznie! Najprawdopodobniej procesor głupieje i sie resetuje! Dlatego sie wyłącza!
Moja rada sprawdź to o czym juz mówiłem a później włączaj radio chyba ze masz za dużo kasy!

Pozdrawiam
Stone

peter1986 - Sro Sie 20, 2008 22:44

no dobrze, zrobie tak jak powiedziales...
ale jak juz odlacze glosniki to skad bede wiedzial ze w radiu wylacza sie glos?? - bo reszta caly czas dziala - znika tylko fonia :))

coldmanns - Sro Sie 20, 2008 23:16

a to stukanie po zalaczeniu stacyjki to nie jest przypadkiem stuk lasera i silnika jak zakreci plyta?
Taki sam odglos wydaja inne czytkniki jak sa troche zabrudzone!
Sprawdz czy bez plyty tez sie tak dzieje, choc powinno byc to samo ale krocej!

peter1986 - Czw Sie 21, 2008 22:22

dziekuje :) naturlanie ze sprawdze ale na to czas bede mial dopiero jutro : )) ale bardzo dziekuje :)

[ Dodano: Wto Sie 26, 2008 11:04 ]
tzw. stukanie udalo sie wyeliminowac :) jak pisal kolega wyzej bylo to spowodowane "tarciem lasera o plyte" - wyjalem plyte i problem ustal :)

co do drugiego problemu to dostanie sie do glosnikow rovera nie jest taki proste jak myslalem :))) wg mnie wychodzi na to ze trzeba wszystko rozkrecic z tyl aby sie do nich dostac, bo jak podnosze maskownice to urywaja sie zatrzaski jakies tam :/
ale dam rade :) oby problem tkwil w przetartym kabelku :)) a rozkrecajac od razu wymienie sobie glosniki :D